Karatė treneris Lukas Kubilius su savo auklėtiniu Edvardu Petrausku, iškovojusiu Europos čempiono titulą.

Lenkijoje, Kielce mieste, įvyko Europos jaunučių 14-16m. čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė kretingiškiai Edvardas Petrauskas ir Edvinas Gerasimenko. Į šį Europos čempionatą susirinko beveik 200 dalyvių iš 20 Europos šalių. Po atkaklių kovų komandinėje šalių įskaitoje Lietuva tapo stipriausia čempionato rinktine, o Edvardas prie šio pasiekimo prisidėjo iškovojęs aukso medalį.

Europos čempionu lengviausioje – iki 50 kg – svorio kategorijoje tapęs Pranciškonų gimnazijos moksleivis Edvardas Petrauskas pirmoje kovoje nugalėjo ukrainietį Aleksandr Petrenko, o savo pranašumą pusfinalyje įrodė prieš čempionato šeimininką Piotr Barvicki. Finale po labai atkaklios dvikovos ir pratęsimo kretingiškis paskutinėmis sekundėmis efektingu kojos smūgiu pelnė tašką bei Europos čempiono vardą kovoje prieš ukrainietį Anton Khutornenko.

Garbingai kovojo ir visai nedaug iki prizininkų pakylos pritrūko Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos gimnazistui Edvinui Gerasimenko, užėmusiam V-VIII v. Edvino kategorija buvo itin konkurencinga – norint tapti čempionu reikėjo laimėt net 5 kovas, kadangi čia varžėsi 18 dalyvių. Šodanietis laimėjo pirmas dvi kovas prieš kovotojus iš Armėnijos ir Ukrainos, bet trečioje kovoje pralaimėjo lenkui.

Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai Aivaras Baltmiškis ir Lukas Kubilius, džiaugdamiesi istoriniu Edvardo pasiekimu, teigė, jog tai yra pirmas karatė kiokušin aukso medalis, iš Europos parvežtas į Kretingą. Esant didelei konkurencijai toks aukštas pasiekimas yra itin didelis įvertinimas, kadangi to link nuosekliu bei nuoširdžiu darbu buvo einama 9 metus. Vien patekti į Lietuvos rinktinę yra didelis pasiekimas – tam reikia tapti Lietuvos čempionu, kuriame konkurencija yra itin aukšta, nes, norint užlipti ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio, reikia įveikti 3–4 varžovus.

Nuolatinę pagalbą ir paramą, ugdant jaunuosius sportininkus, šodaniečiams teikia Kretingos rajono savivaldybė, rajono Švietimo bei Kūno kultūros ir sporto skyriai.