Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 52 %
Naktį-1°C debesuotumas 52 %
Apklausa

Ar pritariate streikuojantiems mokytojams ir juos palaikantiesiems?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas

Dėl penkių morkų investuoti nenori

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2017-11-07

Keliasdešimt Rubulių sodininkų bendrijos sklypų savininkų sukilo prieš valdybos sprendimą, kad kiekvieno sklypo savininkas turėtų prisidėti po 300 eurų, asfaltuojant Mišučių, Laumalių ir Vingio gatves. Tokiu sprendimu nepatenkinti žmonės kreipėsi į redakciją, skundą su parašais jie taip pat perdavė Kretingos rajono savivaldybei.

Jolanta Urbšienė mano, jog sodininkai galėtų ateiti ir visi išsiaiškintų vietoj to, kad su skundais mintų kitų institucijų slenksčius

Pensininkai įžvelgia neteisybę

Pensininkų vardu redakcijai Rubulių sodininkų bendrijoje susiklosčiusią problemą išklojo Alvita Venckuvienė ir Eugenija Tarvydienė: „Rubuliuose turime tik sodo sklypus, nuolatos ten negyvename. Sužinojome, kad pakartotiniame susirinkime saujelė už visus balsavo asfaltuoti gatves ir iš kiekvieno savininko reikalauja išsyk susimokėti po 300 arba dalimis – per pusmetį po 50 eurų. Antraip pirmininkė Jolanta Urbšienė gąsdina antstoliais. Tie žmonės norėtų visai parklupdyti pensininkus – dėl penkių morkų šimtų tikrai neinvestuosime. Iš pradžių sakė, kad tereiks prisidėti po 47 eurus, o dabar atsirado 300 eurų. Ir tų pinigų tikrai neužteks, nes pirmininkė pasakė, kad nesilaikėme termino, ir rangovui papildomai turėsime sumokėti 100 tūkst. eurų“, – viena kitą papildydamos kalbėjo pašnekovės.

Jos sakė nesančios nusiteikusios prieš kelių tvarkymą, tačiau pinigų suma, jų manymu, turėtų būti „protinga“: „Mes nesame kokie ūkininkų, lentpjūvių savininkų, kurie taip pat važinėja Mišučių keliu, ar valstybės rėmėjai. Sakė, kad Savivaldybė prie kelių prisidės 80 proc., – juk Mišučių keliu naudojasi visi, o asfaltuoti teks mums, tarsi pensininkai būtų patys turtingiausi sodininkai. Mokėti turėtų tie, kurie gyvena soduose, o ne mes“, – tvirtino A. Venckuvienė ir E. Tarvydienė.

Sodininkės taip pat sakė girdėjusios, jog iki gruodžio 15 dienos valstybė turėtų spręsti sodininkų bendrijų priklausomybės reikalus – jas ketinama perduoti seniūnijoms. „Tad kam skubėti patiems tvarkyti kelius? Jei bendrijas perims Savivaldybė, tuomet su ja ir kooperuosimės“, – svarstė A. Venckuvienė.

Rinkliavą skaičiuoja pagal sklypus

Moterys sakė norinčios žinoti, kas yra numatytų darbų rangovas ir ar yra sudaryta konkreti sąmata, nes tie, kurie nedalyvavo susirinkime, jos nežino. „Ar tikslinga remontą pradėti žiemą, kada nepalankios oro sąlygos. Baiminamės, kad nepradėtų pirmiau ardyti kelio, kol nesutarėme dėl pinigų“, – sakė jos.

Rubulių sodininkų bendrijos pirmininkė J. Urbšienė neslėpė, jog spalio 14 d. įvyko pakartotinis susirinkimas dėl kelių tvarkymo, savininkai apie tai buvo informuoti skelbimų lentoje ir sms žinutėmis.

„Susirinkime dalyvavo 66 nariai: didžioji dauguma pasisakė už tai, kad reikia tvarkyti kelius – tik 6 balsavo prieš Mišučių kelio, o 10 prieš Vingio ir Laumalių gatvių tvarkymą. Visi trys keliai – baisūs, duobė ant duobės. Mišučių kelias yra servitutinis, jam rengėme projektą, kad 80 proc. darbų remtų Savivaldybė, o Laumalių ir Vingių gatvės yra bendrijos ir jas tvarkyti turime patys“, – užtikrino pirmininkė.

Jos žodžiais, Rubulių sodininkų bendrijoje iš viso yra 630 sklypų, nuolat gyvenančių maždaug 100, o vasarą – iki 300 narių. Tačiau ne visi savininkai yra bendrijos nariai, – yra 507 nariai. Kai kurie savininkai yra įsigiję po kelis sklypus, todėl bendrijos narių susirinkime buvo nuspręsta kelių tvarkymo rinkliavą skaičiuoti ne pagal gyventojų, o pagal sklypų skaičių.

Pasirinko pigiausią rangovą

„Iš kiekvieno sklypo savininko renkame po 300 eurų. Už tuos pinigus bus sutvarkyta 1,15 km ilgio Mišučių gatvė bei 1,7 km ilgio ir 4,5 m pločio Laumalių ir Vingio gatvės. Prie Savivaldybės remiamų Mišučių kelio darbų, kurių vertė yra 131,4 tūkst., mums tereiks prisidėti 20 proc., arba 26,3 tūkst. eurų. Išdalijus į 630 dalių, kiekvieno sklypo savininkui už jį reikės mokėti po 42 Eur. O dviejų mūsų bendrijos gatvių tvarkymo sąmata siekia 186 tūkst. Eur, – kiekvienam sklypui po 260 Eur“, – konkrečias sumas įvardijo J. Urbšienė.

Pirmininkė patikino, jog už tokią sumą darbus atliktų klaipėdiečių bendrovė „Inkomsta“, kurią valdyba išrinko iš trijų bendrovių: „Lyginant su kitų bendrovių pateiktomis darbų sąmatomis, „Inkomstos“ darbai yra pigesni 100 tūkst. eurų. Bet jeigu Savivaldybė Mišučių gatvei tvarkyti atras dar pigesnį rangovą, tuomet šios paslaugų atsisakytume, nes sutarties dar nesame pasirašę“, – tvirtino J. Urbšienė.

Ji neslėpė, jog kol kas sklypų savininkai tėra įnešę 13 tūkst. eurų. „Susirinkime, vadovaudamiesi Sodininkų bendrijos įstatymu, vidaus taisyklėmis bei savo bendrijos įstatais, balsavome ir už savininkų atsakomybę – pinigus jie turi sumokėti per 6 mėn. Rangovas darbus pradėtų pavasarį, – jeigu lėšų nesurinksime, liks tik vienas kelias – skolas perduoti išieškoti antstoliams. Tačiau tai niekam nebūtų naudinga, o ypač – sodininkams: augtų delspinigiai, atsirastų mokesčiai antstoliams“, – įsitikinusi pirmininkė.

Savivaldybė negali kištis

„Galėtų gi žmonės ateiti pas mane – susėstume ir išsiaiškintume. Tiems, kurie neateina į susirinkimus ir sako manęs nepažįstantys, nors bendrijai vadovauju trečius metus, būtų proga ir susipažinti. Dabar gi iškraipo faktus, savaip interpretuoja ir šmeižia už nugaros“, – apmaudo neslėpė J. Urbšienė.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika teigė, jog į Rubulių sodininkų bendrijos narių skundą atsakysią, jog Savivaldybė negali turėti įtakos bendrijoms: „Sprendimai yra pačių bendrijų reikalas. O kaip jie nuspręs, taip ir bus: jeigu nenorės tvarkyti kelių, tai ir netvarkys. Savivaldybė lėšomis gali prisidėti tvarkant rajono, bet ne – vietinius bendrijos kelius“, – užtikrino meras.

Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė patikslino, jog sodininkų bendrijos vadovaujasi Sodininkų bendrijų įstatymu, kuris reglamentuoja jų veiklą, taip pat – susirinkimo šaukimus bei priimamus sprendimus. „Jeigu sodininkai sprendimą priėmė pakartotinio susirinkimo metu, nepatenkintieji juo gali aiškintis teismo keliu“, – mano S. Jazbutienė.

Paklausta apie sodininkų bendrijų perdavimo savivaldybėms projektą, ji atsakė, jog kol kas tai tėra svarstoma, tačiau konkretūs teisės aktai nepriimti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas