Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šis Gabijos Lūžaitės piešinys konkurse „Kuriu ateities Europą“ laimėjo I vietą.

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos 16 metų mokinė Gabija Lūžaitė konkurse „Kuriu ateities Europą“ laimėjo I vietą ir gavo pagrindinį prizą – kelionę į Europos Parlamentą, esantį Strasbūre, Prancūzijoje. Ši sėkmė G. Lūžaitei buvo labai netikėta, mat ji niekuomet nelankė meno mokyklos ir dailės srityje yra visiška savamokslė. Maža to – jos piešinys, nusiųstas į konkursą, jai pačiai net nepatiko.

G. Lūžaitė pasakojo, kad ji piešia nuo mažens, tačiau su ilgomis pertraukomis, o konkursas „Kuriu ateities Europą“ buvo pirmasis piešinių konkursas jos gyvenime.

„Laimėti tikrai nesitikėjau, kadangi pati savo darbo nemėgau, o ir baigiau jį labai nenoriai. Laiko praleidau išties nemažai, darbą sukūriau per kelias dienas“, – sakė G. Lūžaitė.

Gabiją Lūžaitę nudžiugino konkurso prizas – kelionė, kurios metu ji aplankė ir Paryžių.

„Originali piešinio mintis buvo „klasės realybė“, kadangi pavaizduotos merginos portretas buvo skirtas dailės pamokai, realizmo temai. Tačiau turiu padėkoti mokytojai Valdonijai Karaliūnienei, kuri pasiūlė mintį dalyvauti šiame konkurse. Siekiau pavaizduoti nerimą dėl Europos ateities ir labai aktualią šiomis dienomis problemą – terorizmą. Piešiniui naudojau guašą, akvarelę, o žodžius užrašiau tušu“, – savo mintimis noriai dalinosi G. Lūžaitė.

Ji apsidžiaugė, kad pagrindinis konkurso prizas buvo tikrai įspūdingas – kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre, pakeliui aplankant Vroclavo miestą Lenkijoje, Prancūzijos sostinę Paryžių, Vokietijos sostinę Berlyną ir Gentą Belgijoje.

„Keliavau su grupe, laimėtojų iš viso buvo 16: dešimt iš piešinių kategorijos ir šeši – iš fotografijų. Apskritai kelionė buvo tikrai įsimintina: įspūdingos Gento, Strasbūro ir Paryžiaus katedros, taip pat, žinoma, įsiminė Eifelio bokštas“, – vardijo pašnekovė.

Paklausta, kokie menininkai ją įkvepia, G. Lūžaitė teigė: „Siurrealizmo dailininkai Salvadoras Dali ir Frida Kahlo, jų fantazijų žaismas.“

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas