Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirmieji žingsniai į sceną

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Kuprinė
  • 2007-08-31

Pranciškonų gimnazijoje susibūrė dvi jaunimo muzikos grupės – „Bitik šniokšt“ ir „Icon“. Nors abi grupės teigė savo muzikinę veiklą tik pradėjusios, bet jau turi savo nuolatinių gerbėjų.

Per vasarą pailsėjusios „Bitik šniokšt“ ir „Icon“ žadėjo per šiuos mokslo metus dažniau repetuoti ir nustebinti gerbėjus nauju repertuaru.

„Bitik šniokšt“, kol kas perdainuojanti žinomų atlikėjų kūrinius, ateityje žada klausytojams pateikti savo kūrybos dainų. „Bitik šniokšt“ narės: (iš kairės) Ieva Paniulaitytė, Rima Barcevičiūtė, Edita Viskontaitė ir Agnė Ažundenytė. Centre – grupės bičiulis, kuris padėjo groti koncerte, - Vytautas Puškorius.

Populiarumą pelnė pačių sukurta daina

Spalį vienerių metų gimtadienį švęsiančią grupę subūrė trys bendraklasės: septyniolikmetė Edita Viskontaitė ir šešiolikmetės Agnė Ažundenytė bei Rima Barcevičiūtė. Vėliau merginos į kolektyvą pakvietė penkiolikmetę Ievą Paniulaitytę, kuri iki tol mokyklos koncertuose dainavo ir grojo gitara viena.

„Bitik šniokšt“ – tik pradedanti grupė, todėl jų repertuarą sudaro perdainuotos legendinių roko grupių „The Cranberries“, „Antis“ ir atlikėjo Andriaus Mamontovo dainos. Merginos kūrinius pritaiko sau ir šiek tiek stilizuoja, kadangi atlikti juos originaliai nėra galimybių. Jos tvirtino, kad dainas pasirenka tik tokias, kurių tekstai prasmingi.

Tačiau grupę „Bitik šniokšt“ išpopuliarino vienintelė jų pačių sukurta daina „Pasaulio pakrašty“. „Kai atėjo laikas pasirinkti mokymosi profilį, buvome sutrikusios, nežinojom, su kuo norim sieti ateitį. Gal todėl daina apie mokyklinius rūpesčius daug kam ir patiko“, - svarstė Agnė.

Labiausiai merginas palaiko jų bendraklasiai, kurie grupei ir išrinko pavadinimą. Tačiau jį muzikantės ketina keisti. „Rimtai grupei reikia rimto pavadinimo“, - tvirtino Edita.

Muzikuoti „Bitik šniokšt“ renkasi į Pranciškonų gimnazijos rūsyje įsikūrusią muzikos studiją, kurią patikėjo muzikos mokytojas Gintaras Pucas. Visos grupės narės yra lankiusios šio mokytojo vadovaujamą gitaristų būrelį.

„Nusivalėm dulkes, mokytojas parodė, kaip naudotis garso aparatūra, ir pradėjom repetuoti“, - apie grupės darbo pradžią pasakojo merginos.

Jos groja gimnazijos instrumentais: Edita – bosine, Rima – elektrine gitaromis, Agnė įgyvendina savo vaikystės svajonę – muša būgnus. Ieva, kuri muzikos mokykloje baigė fortepijono specialybę, o dabar mokosi chorinio dainavimo, yra grupės vokalistė. Merginos teigė: jei instrumentai būtų naujesni, joms groti sektųsi geriau.

„Bitik šniokšt“ dažniausiai koncertuoja per Pranciškonų gimnazijos renginius ir laukia progų pasirodyti didesnei publikai. Koncertas joms suteikia jaudulio, adrenalino. O po pasirodymo pasipila ne tik draugų sveikinimai, bet ir kritika.

Grupės „Icon“ muzika – išskirtinė, jų repertuarą sudaro šlovinimo giesmės. Nuotraukoje iš kairės: stovi Veronika Šlionskytė ir Viktorija Petrutytė, priekyje - Vita Užpalytė ir Sandra Lubinaitė.

Muzika – kelias skleisti tikėjimą

Metus gyvuojanti muzikos grupė „Supermergaitės“ neseniai pasivadino anglišku žodžiu „Icon“. „Grojame krikščionišką muziką, todėl nenorėjome būti tapatinamos su „Yvos“ daina apie supermergaites ar taip pasivadinusia krepšinio komanda“, - sakė grupės narės.

Anot jų, žodis „Icon“ reiškia ne tik šventųjų paveikslus, bet ir Kristaus atvaizdą. Ši prasmė siejasi su grupės atliekamos muzikos stilistika.

„Icon“ grupės narės – septyniolikmetės Veronika Šlionskytė, Vita Užpalytė ir aštuoniolikmetės Sandra Lubinaitė bei Viktorija Petrutytė – priklauso Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybai. Todėl jų atliekami kūriniai yra šlovinimo giesmės, o patį koncertavimą grupė vadina evangelizacija.

Grupės vadovai Aurimas Stonys ir Geistautas Špogis merginas mokina groti. Aurimas juokavo, kad jam tenka pabūti ir psichologu, nes jei nors viena mergina į repeticiją ateina blogos nuotaikos, suyra visos grupės darbas.

Aurimas džiaugėsi, kad grupės narės atrado sau mieliausius instrumentus. Veronika, kuri yra baigusi smuiko specialybę muzikos mokykloje, skambina akustine gitara ir dainuoja. Jos vokalui pritaria Sandra, kuri dar groja elektrine gitara. Bosinė gitara paklūsta Viktorijos rankoms, o Vita muša būgnus.

Kol kas „Icon“ merginos turi mažai muzikinės patirties, todėl pačios tekstų nekuria. Grupės nariai dažniausiai giesmių ieško internete arba jas pasiūlo draugai. Didžiausią „Icon“ repertuaro dalį sudaro angliškos giesmės.

Grupės merginos mano, kad ne visi žiūrovai įsiklauso į žodžių prasmę, tačiau tie, kurie supranta, ypač užsieniečiai, su muzikantais kartu gieda ir šlovina Dievą.

„Mums svarbu eiti į gylį. Jei nors vienas žmogus išgirs ir mus supras – tikslas bus pasiektas. Mes giedodami atiduodame garbę Dievui“, - tvirtino merginos.

Pašnekovai teigė, kad užsienyje yra daugiau šlovinimo giesmes atliekančių muzikinių grupių negu Lietuvoje. Kitose šalyse ir žiūrovai aktyviau dalyvauja šlovinimo procese. Lietuviai dažnai gėdinasi kartu giedoti, pakelti rankas, paploti.

Grupės merginos kiekvieną ketvirtadienį gieda ir per jaunimo Mišias.

„Icon“ narės tikino, kad pasirodymai yra didžiausias stimulas repetuoti. Grupė koncertuoja religiniuose renginiuose, kurie vyksta Pakutuvėnuose, Vilniaus bernardinų bažnyčioje ir kitur. Po pasirodymų jos sulaukia gerų žiūrovų atsiliepimų, kartais yra prašomos kūrinį pakartoti. Ypač jaunimo grupę palaiko broliai pranciškonai.

Kitą savaitę grupės nariai išvažiuoja į Rumuniją, kur vyks Europos ekumeninė asamblėja. „Tikimės, kad ten irgi galėsime pasirodyti“, - sakė „Icon“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas