Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 1 %
Naktį6°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Grafikės žvilgsnis į spalvotą dykumą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-10-13

Ketvirtoji kretingiškės menininkės 29-erių Rasos Lazdauskaitės spalvotos grafikos paroda „Diena po lietaus“ buvo atidaryta šį lietingą spalį Kretingos bažnyčios galerijoje ir savo nuotaika bei spalvomis tarytum sugrąžino vasarą tarp jos skliautų.

Dailininkė Rasa Lazdauskaitė sakė, jog jos grafiniai potėpiai gimstantys iš širdies ir ekspromtu, be jokių išankstinių eskizų.

Parodą pristačiusi parapijietė Dalia Bieliauskienė ją apibūdino kaip žvilgsnį į saulėtą dykumą, kuri ant galerijos sienų pražydo po lietaus sodriais ryškiais grafikos potėpiais. Ji pabrėžė, kad ši paroda gerokai skiriasi nuo ankstesnių R. Lazdauskaitės darbų.

Tapyti R. Lazdauskaitė pradėjo, būdama 15-kos ir besimokydama Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje – jos dailės mokytoja buvo Valdonija Karaliūnienė. Anot D. Bieliauskienės, Rasa yra sakiusi, kad tuomet pajuto gavusi iš Dievo ypatingą dovaną, už kurią esanti atsakinga, nes talentas, jei juo nesidalijama, gali išnykti.

„Rasa niekuomet savo kūrybai neatidavė skausmo ar liūdesio, jos darbuose nėra pilkų, niūrių emocijų, vien – meilė, džiaugsmas, viltis“, – kalbėjo D. Bieliauskienė.

Pirmieji plunksna ir tušu nuštrichuoti R. Lazdauskaitės darbai buvo surinkti ir eksponuoti 2007 m. parodoje „Plunksnos linija“. O po pusmečio surengta antroji paroda „Kelionė“, į kurią atrinkti darbai iš mokykloje laikyto dailės egzamino. Ankstyvuose menininkės paveiksluose šalia juodos-baltos spalvų jau atsirado ir mėlyna bei sidabro linijos.

Dar po metų kretingiškiai galėjo išvysti trečiąją R. Lazdauskaitės parodą „Vaivorykštės pasaka“, kurioje spalvos, liejamos akvarele, jau žaidžia tarpusavyje, tačiau dominante vis vien išlieka juoda plunksna nubrėžtos išlakios jausmingos linijos.

O pastaroji paroda „Diena po lietaus“ tarsi pasiekia spalvų kulminaciją – baltoji dykra tarsi pražydo ir tiesiog apsipylė spalvomis, o ją įvertinti kūrėja pakvietė pačius lankytojus. „Ši paroda gimė per gana ilgą laiką – nuo 2009-ųjų ligi 2017-ųjų, tačiau tarp jos buvo ir kitokių darbų. Visus savo paveikslus kuriu ekspromtu, nes taip ir neišmokau daryti eskizų“, – kalbėjo R. Lazdauskaitė.

Pasveikinti savo buvusią mokinę atėjusi V. Karaliūnienė su būreliu jaunųjų dailininkų akcentavo Rasos išskirtinį tapybos braižą, kuriame dominuoja ryški asimetrija.

O Klaipėdos universiteto Jono Pauliaus II krikščioniškų studijų centro, kur R. Lazdauskaitė baigė magistro studijas, jos darbų vadovė profesorė Vaineta Juškienė sveikindama pabrėžė, jog studentė buvo gerumą skleidžianti asmenybė, kurioje labai derėjo potraukis menui ir dvasingumas. „Rasos rankose – pagauta Dievo plunksna. Ji gebėjo parengti ir publikacijų, o jos kūryba neapsiriboja vien paveikslais, ir jei norėtumėt pamatyti dar vieną originalų rankų darbą, šis kabo ant mano kaklo“, – nuo kaklo nusiimdama šalį, šypsojosi dėstytoja.

Tarp sveikintojų būrio buvo ir Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė bei Jaunimo reikalų tarybos, kurios veikloje dalyvauja ir R. Lazdauskaitė, koordinatorė Diana Garjonienė, taip pat Šv. Antano dienos centro, kuriame Rasa dirba meninio užimtumo specialiste, vadovė Margarita Lizdenytė bei Kretingos parapijos klebonas Antanas Blužas.

M. Lizdenytė ir A. Blužas pasidžiaugė, jog Rasa pasidalija savo meninėmis idėjomis ne tik su Dienos centro vaikais, bet sugeba jaunatviškai, gyvais simboliais perteikti dvasingumą, dirbdama parapijos vaikų katechete bei vadovaudama Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybai.

„Todėl labai simboliška, kad paroda pristatyta Kretingos visuomenei būtent šventojo Pranciškaus dieną“, – pabrėžė A. Blužas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas