Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 16 %
Naktį1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kitoje erdvėje“ – šešėlių teatras

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-10-13

Šį lapkritį į Kretingą sugrįžta tradicinis netradicinio teatro festivalis „Kita erdvė. Vakarų krantas“, kurį nuspalvins du išskirtiniai renginiai: vienintelis Lietuvoje rankų šešėlių teatras „Budrugana“ ir jo spektaklis „Keturi metų laikai“, bei Klaipėdos kamerinis orkestras išvien su lėlių tetaro spektakliu „Katinėlis ir gaidelis“.

Netradicinio tetaro festivalio „Kita erdvė. Vakarų krantas“ sumanytojas ir organizatorius Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas sakė, jog šiuokart festivalis orientuojasi į renginius visai šeimai.

„Pirmąkart į Kretingą atvyks vienintelis Lietuvoje rankų šešėlių teatras, kuris yra suburtas iš Vytauto V. Landsbergio kurso bendramokslių. Jie stažavosi Gruzijoje pas visame pasaulyje garsius šešėlio teatro meistrus ir sukūrė lietuvišką spektaklio „Keturi metų laikai“ versiją“, – patikino N. Gedminas.

Šio šešėlių spektaklio scenarijaus autorius ir režisierius yra Gela Kandelaki, kompozitorius – Teimuraz Bakuradze.

Kitas įsimintinas renginys – lėlės seks žinomą lietuvių liaudies pasaką „Katinėlis ir gaidelis“, žaismingai grojant Klaipėdos kamerinės muzikos orkestrui, kuriam vadovauja Mindaugas Bačkus. Spektaklio dailininkė ir režisierė – Gintarė Radvilavičiūtė

Pasak N. Gedmino, lėlių spektaklyje taip pat žaidžiama su šviesa, šešėliu, gyva muzika. „Šio renginio išskirtinumas yra tai, kad pasaką atliks patys orkestrantai: jie ne tik gros, bet ir vaidins, žais su šviesa. Toks teatrinis eksperimentas, atliekamas visokio amžiaus vaikams suprantama kalba, manau, bus labai įdomus ir „skanus“ tiek mažiesiems žiūrovams, tiek jų tėvams“, – užtikrino festivalio organizatorius.

---

Rankų šešėlių spektaklis „Keturi metų laikai“ įvyks lapkričio 16 dieną, o Klaipėdos kamerinio orkestro ir lėlių teatro inscenizuota pasaka „Katinėlis ir gaidelis“ – lapkričio 23 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas