Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 15 %
Naktį10°C debesuotumas 25 %
Komentarų topas

Bendruomenę vienija kelionės ir darbai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2017-10-10
Apžiūrėję Telšius, padvariškiai įsiamžino prie skulptūros „Žemaitijos legendos“.

Nepaisydami lietumi grasinančio dangaus, vakar padvariškiai susirinko į talką – prie naujosios krepšinio aikštelės pasodino 100 tujų, kurios ūgtelėjusios užstos nuo vėjo ir gražins kraštovaizdį. Džiaugdamiesi baigiama įkurti gražia laisvalaikio erdve, padvariškiai dar nepamiršo ir kitų įspūdžių, kurių jie visai neseniai parsivežė iš kelionės į Žemaitijos sostinę Telšius.

„Dievulis mus myli: dar prieš valandą šitaip pliaupė lietus, kad svarstėme, ar neteks talkos atidėti, bet atėjus jai numatytam laikui – 10 val. – lyti nustojo, o dar po valandos pradėjo šviesti saulė, – pasidžiaugė Padvarių kaimo bendruomenės „Trys tvenkiniai“ pirmininkė Ieva Latakienė. – Padvariškiai aktyviai dalyvavo talkoje – nepagailėję savo laisvo laiko, pasidarbavo iš širdies ir su gera nuotaika.“

Tujos buvo pasodintos kas 60 cm, kad suaugdamos sudarytų tvirtą tvorą, kuri suteiktų priedangą nuo vėjo ir jaukumo į krepšinio aikštelę atėjusiam jaunimui.

Padvariškiai geranoriškai atsiliepė į kvietimą prisidėti savo darbu įrengiant naująją krepšinio aikštelę ir aktyviai dalyvavo tujų sodinimo talkoje.

Jau tapo pamėgta vieta

Pasak I. Latakienės, planuojama šią savaitę prie krepšinio aikštelės įrengti ir suoliukus, šiukšliažėdes, informacinę lentą – tuomet ir bus galima skelbti įvykdžius LR žemės ūkio ministerijos finansuotą projektą „Gyvenkime sveikiau ir aktyviau“. Šio projekto paskirtis – sutvarkyti kaimo vietovių viešąsias erdves ir jas pritaikyti kaimo gyventojų poreikiams. Bendra projekto vertė – beveik 8 tūkst. 400 Eur, įskaičiuojant PVM.

Bendruomenės „Trys tvenkiniai“ tarybos nariai pasidžiaugė, kad jų idėja laisvoje vietoje, esančioje tarp Sodų ir Žemaičių gatvių, įrengti sporto ir žaidimų erdvę greitai prigijo – vos išpylus naująją krepšinio aikštelę, ją tuoj pat skubėjo išbandyti ir čia susitikti pamėgo kaimo jaunimas.

„Perspektyvoje norėtume šią erdvę dar praturtinti – čia įrengti ir vaikų žaidimų aikštelę, juolab kad šalia yra vaikų darželis, bei lauko treniruoklius. Norime paskatinti padvariškius aktyviai ir sveikai leisti laisvalaikį su visa šeima, sukurti erdvę, kur visi galėtų susitikti su savo kaimynais, draugais“, – planais pasidalijo I. Latakienė.

Padvarių bendruomenės tarybos nariai ieškos galimybių šalia naujosios krepšinio aikštelės ateityje įrengti ir vaikų žaidimo aikštelę, lauko treniruoklius.

Pasisėmė gerosios patirties

Minčių, kaip puoselėti savo kraštą, kaip išryškinti jo unikalumą, padvariškiai taip pat parsivežė ir iš kelionės į Telšius, kur pabuvojo prieš dvi savaites.

Kelionės dalyviai, kurių buvo 32, turėjo progos apžiūrėti Telšių senamiestį, pasidžiaugti mažąja architektūra, kuri miestą išpuošė profesorių Romualdo Inčirausko bei Algirdo Žebrausko rūpesčiu, apsilankyti Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje bei Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje, nusileisti į šių maldos namų požemius.

Padvariškiai nepraleido progos ir apsilankyti „Sūrio „Džiugas“ namuose“, kur išgirdo „Džiugo“, vadinamo Lietuvos ambasadoriumi, legendą ir paragavo įvairaus brandumo sūrio. Jo skonio slėpinius atskleisti padėjo kartu ragaujami vaisiai, riešutai, medus, uogienė ir kitokie deriniai.

Kelionės metu padvariškiai taip pat apžiūrėjo Plungėje esantį Oginskių dvarą bei jo parką, pabuvojo įdomioje ekskursijoje po Šaltojo karo muziejų, kuris įrengtas Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse.

Įspūdžių dovanojo ir apsilankymas Telšių miškų urėdijoje esančiame Žvėrinčiuje, kur sudaryta galimybė stebėti ir laukinius gyvūnus, susipažinti su jų gyvenimu.

Kelionę į Telšius įvykdyta pagal projektą „Padvarių bendruomenės sutelktumo didinimas“, kuriam finansavimą skyrė Kretingos rajono savivaldybė.

„Kiekvienas bendras darbas, kelionė mus suartina, leidžia ne tik pamatyti kažką naujo, bet ir pabendrauti neformalioje aplinkoje, dar geriau pažinti vienas kitą“, – sakė I. Latakienė.

Laukia nauji darbai

I. Latakienės teigimu, Padvarių kaimo bendruomenė „Trys tvenkiniai“ jau turi ir kitų planų: išlaikant kasmetinę tradiciją, paskutinį spalio savaitgalį gyventojai bus kviečiami dalyvauti labdaros akcijoje, kurios metu surinktos daržo ir sodo gėrybės dovanojamos vienuolynams bei valgyklai „Rūpestėliai“.

Gyventojai tai pat kviečiami dalyvauti ir visuotiniame rinkiminiame-ataskaitiniame Padvarių bendruomenės „Trys tvenkiniai“ tarybos susirinkime, kuris įvyks lapkričio 10 dieną 18 val. Kretingos muziejuje, Baltojoje salėje. Susirinkimo metu bus ne tik pristatyti nuveikti darbai, planuojamos veiklos, renkama taryba bei pirmininkas, bet ir dovanojama Kretingos meno mokyklos koncertinė programa.

„Dar viena mūsų tradicija, kuri laukia gruodį – kūrybinės dirbtuvės, skirtos ateinančioms didžiosioms metų šventėms. Visuomet prieš šv. Kalėdas išmokstame sukurti kažką gražaus namams. Ankstesniais metais gaminome kalėdines žvakes, dekoracijas – eglutes, pynėme adventinius vainikus. Jau turime minčių, ir ko naujo išmokti padvariškius pakviesime šiemet“, – sakė I. Latakienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas