Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Širdies namai

  • Kuprinė
  • 2017-09-29

Visi turi vietą, kurioje gera būti. Kur gali atitrūkti nuo viso pasaulio. Užtenka pagalvoti apie tą vietą, ir net nepajauti, kaip pačios kojos tave ten neša. Tuomet jautiesi ramus, pamiršti visas problemas ir gali tiesiog būti. Džiaugtis.

Man ta vieta yra „Atžalynas“. Kiekvieną šaltą ar šiltą, saulei šviečiant ar lietums skandinant Kretingos gatveles, vakarą, mus visus, atžalyniečius, suartina noras kurti. Kiekvienas čia atsinešam savo liūdesį ir džiaugsmą. Jau net kopiant laiptais į studiją, gali girdėti juoko aidą, o vos pravėrus duris, nepajauti, kaip krenti į glėbį vienam ar kitam aktoriui. Nors man labiau patinka juos vadinti broliais ir seserimis. Dar geriau , kai tave apglėbia keturios ar net šešios rankos. Tuomet tu jautiesi toks saugus ir toks mylimas. Galbūt pasirodys keista, bet man ten kvepia šiluma. Ir žolelių arbatom. Ne tomis supakuotomis į maišelius ar tirpintomis, bet tomis, kurias močiutės savomis rankomis surenka ir vėliau kruopščiai džiovina, atrenka.

Kiekvieno jauno žmogaus gyvenime ateina akimirka, kai turi atsiskleisti, parodyti savo sugebėjimus ir talentus. Kartais tam atsiskleidimui reikia padrąsinimo, paskatinimo. Manau „Atžalyne“ atradau save. Scenos menas padeda išlaisvinti žmoguje slypinčias gerąsias jo savybes, kaip tolerancija kitam, žmogiškumas, nuoširdumas. Ne veltui yra sakoma, jog gyvenimas – tai tiesiog teatras. Teatras, mano nuomone, nėra vieta, kur žmonės užsideda kaukes ir bando žiūrovą įtikinti. Teatras man – tai vieta, kur aktorius žiūrovui perteikia savo emocijas, visą save.

Aktorių mintys apie „Atžalyną“

„Man „Atžalynas“ yra vieta, kurioje gera išgerti arbatos, gera tiesiog žiūrėti į lempų apšviestą sceną ir džiaugtis ta nepaprasta tyla. Čia prabėgo geriausios mano gyvenimo dienos ir mano širdis visuomet bus čia. Myliu šią vietą iš visos savo širdies“, – Akvilė Brazauskaitė.

„Man Atžalynas – tai vieta, kurioje neįmanoma užsidaryti savyje. Čia visada gera ateiti, net kai skaudą galvą ar šiaip nėra nuotaikos. „Atžalynas“ tai – vieta, iš kurios sunku išeiti ir nuolat norisi grįžti“, – Giedrė Šakalytė.

„Kas man yra Atžalynas? Ar žinote tą jausmą, kai per šventes susėdate su visa šeima prie stalo ir jums širdyje taip gera, taip linksma. „Atžalyne“ mums kiekviena diena tokia. Čia mes iškrauname savo neigiamas emocijas ir prisisemiame džiaugsmo“, – Elzė Momgaudytė.

„Jaučiuosi saugi, tarsi savo namuose prie židinio su arbatos puodeliu ir už lango siaučiančia pūga. Tai – tarsi sielos dalelė, priverčianti susimąstyti, ar pasaulis išties toks niūrus,“ – Barbora Peleckytė „Man „Atžalynas“ – tai vieta, kur pamirštu visus rūpesčius ir blogybes“, – Liutauras Vyšniauskas.

Gintarė LASYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas