Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Buvo apklausta 110 moksleivių nuo 16 iki 19 metų amžiaus – ar jie skaitė knygas per vasarą?

Knygoms neliko laiko

Net 60 apklaustųjų prisipažino nepaėmę į rankas nė vienos knygos per vasarą, nes dirbo, o grįžus namo, jiems nebelikdavo energijos sukoncentruoti dėmesio į skaitymą, bet ir tie, kurie nedirbo, sugebėjo atrasti įdomesnės veiklos už knygas.

Atokvėpis nuo saulės kaitros

Tačiau tie, kurie skaitė – 50 moksleivių – perskaitė bent jau vieną knygą, o kai kas net penkiolika! Dažniausiai ta vienintelė knyga buvo Vinco Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“, kuri yra privaloma dvyliktos klasės literatūra, o jos mokslo metais nebūtų nei energijos, nei laiko skaityti.

Vis dėl to, per vasarą buvo skaitoma ne tik ši knyga. Apklaustieji per karštuosius metų mėnesius suskaitė: Francos Kafka „Metamorfozė“, Haruki Murakami“1Q84“, E. Lockhart „Book we were Liars“, Ricko Yancey „Penktoji banga, Jana Frey „Oras pusryčiams“, Džono Ronaldo Ruelio „Žiedų valdovas“, Veronica Roth „Divergentė“, Becca Fitzpatrick „Plikledis“, Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“, Sauliaus Šaltenio „Demonų amžius“, Aleksandro Diuma „Vilkų vadas“ ir kitos.

Mėgstamiausios jaunimo knygos ir žanrai

Apklaustųjų mėgstamiausi žanrai buvo: fantastika, mokslinė fantastika, detektyvai, romantika, komedijos ir siaubo literatūra, o kiti pareiškė, kad jiems žanras nesvarbus ir renkasi pagal autoriaus rašymą. Vienas iš klausimų taip pat buvo, nurodyti mėgstamiausią knygą, tačiau dauguma negalėjo išsirinkti arba iš viso panoro neatkleisti favoritų.

Tie, kurie prabilo apie juos sužavėjusias knygas, minėjo: J.K. Rowling „Haris Poteris“, Christopher Paolini „Eragonas“, David Almond „Skeligas“, Thomas Harris „Raudonasis drakonas“, Oscar Wilde „Doriano Grėjaus portretas“, Anne Rice „Lestatas“ ir kitos.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas