Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Po susidūrimo automobilis „Chrysler“ buvo nublokštas į elektros atramą, kurią nuvertė (nuotr. kairėje), o avarijos kaltininko vairuotas visureigis „Mercedes-Benz“ rėžėsi į privačios sodybos tvorą ir ją apgadino.

„Ar reikia, kad žūtų žmogus, jog būtų imamasi kažkokių priemonių?“ – taip vietiniai gyventojai reagavo pamatę, jog sekmadienio popietę P. Vileišio g. ir Šiaulių g. sankryžoje įvyko dar vienas eismo įvykis. Laimei, šįkart žmonės nenukentėjo, nors po susidūrimo abu automobiliai sugadinti nepataisomai.

Visureigis „Mercedes-Benz“, važiuodamas Šiaulių g., nestabtelėjo prie „Stop“ ženklo, ir įvažiavo į sankryžą – ją tą pačią akimirką kirto automobilis „Chrysler“, važiavęs pagrindiniu keliu – P. Vileišio g.

Paskutinę minutę vaiką persodino kitur

Po susidūrimo „Mercedes-Benz“ trenkėsi į privačią sodybą juosiančią tvorą ir ją apgadino, o automobilis „Chrysler“ buvo nublokštas į elektros atramą – ši nuo smūgio nuvirto, kuriam laikui gatvę palikdama be elektros. Abu automobiliai buvo sugadinti nepataisomai.

„Kai mano vyras išlipo iš automobilio, ir priėjo prie kito vairuotojo, šis jam pasakė: „Ko išpuolei?“ Jis galvojo, kad mes esame kalti, ir tik tada, kai pradėjome jam aiškinti, rodyti kelio ženklus, suprato, kas nutiko. Žmogus buvo šoko būsenos, jis buvo įsitikinęs, kad važiuoja gerai“, – pasakojo „Chrysler“ automobiliu važiavusi Aida Andriukaitienė.

Nei ji su vyru, nei, pirminiais duomenimis, visureigiu „Mercedes-Benz“ važiavusi senjorų pora sužalojimų nepatyrė. „Prieš kelionę mūsų dukrytė sėdėjo gale ir tik paskutinę minutę nusprendėme ją persodinti į mano sesers mašiną. O per avariją pagrindiniai smūgiai ir buvo į automobilio galą – į vieną pusę trenkėsi mašina, o kita puse rėžėmės į stulpą“, – kokia tragedija galėjo baigtis eismo įvykis, bijojo ir pagalvoti A. Andriukaitienė.

Kviečia ieškoti sprendimų

Vietiniai gyventojai, žinodami, kad P. Vileišio ir Šiaulių g. sankryžoje avarijos yra dažnos, įprastai prieš ją sulėtina greitį, net jeigu važiuoja ir pagrindiniu keliu. „Taip darome ir mes, nes dažnai tenka važiuoti šia sankryža ir žinome, kokia ji avaringa. Bet šįkart vyras greičio nesulėtino – važiavome kaip važiavę – 50 km per val. greičiu. Matyt, taip jau mums turėjo nutikti“, – svarstė A. Andriukaitienė, kuri po įvykio kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją, prašydama įvertinti situaciją šioje sankryžoje.

„Aš kalbėjau su policijos pareigūnu, kuris buvo atvykęs į eismo įvykio vietą. Sakiau, kad šioje sankryžoje daug avarijų, vadinasi, reikia kažką daryti, o jis man atsakė, kad yra kelio ženklai, tereikia jų laikytis. Bet jei jie nepadeda, reikia kažką keisti, – įsitikinusi A. Andriukaitienė. – Vienaip yra, kai girdi kalbant apie avarijas, kitaip – kai į ją patenki pats. Nesinori, kad šioje sankryžoje dar kažkas nukentėtų ir galbūt dar skaudžiau negu mes. O jeigu ir mūsų avarijos metu būtų pasitaikę pėsčiųjų?“

A. Andriukaitienės įsitikinimu, būtina peržiūrėti eismo reguliavimą P. Vileišio ir Šiaulių g. sankryžoje dar ir todėl, kad dabar joje eismas yra intensyvesnis, nes kitose gatvėse vyksta rekonstrukcijos darbai.

„Vairuotojams gali kilti klausimų, kaip teisingai važiuoti per tą sankryžą. Be to, „Stop“ ženklą gali šiek tiek užstoti ir transportas, pavyzdžiui, mikroautobusas, paliktas stovėti Šiaulių g. Atrodytų, tai – detalės, bet jos turi reikšmės. Kartais žmonės pasakoja, kad netgi vengia važiuoti per tą sankryžą, žinodami, kokia ji pavojinga“, – kalbėjo A. Andriukaitienė.

Pasak A. Andriukaitienės, maždaug prieš 2 metų į Eismo saugumo komisiją jau buvo kreipusis jos sesuo, tačiau tąkart konstatuota, kad sankryžoje esamo reguliavimo pakanka.

Vairuotojai nepakankamai atidūs

Šalia sankryžos gyvenantys žmonės „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, kad eismo įvykiai čia nutinka maždaug kartą per dvi savaites. Ir nors dažniausiai avarijos yra vadinamosios „bliekinės“, tačiau, išgirdę trenksmą, gyventojai kaskart krūpteli, baimindamiesi, ar šįkart nebus aukų. „Dažniausiai avarijų kaltininkai – ne koks lakstantis jaunimas, o patyrę vairuotojai. Jei jie nemato „Stop“ ženklo, vadinasi, kažkas ten negerai“, – kalbėjo viena P. Vileišio g. gyventojų.

P. Vileišio seniūnaitijos seniūnaitis Rimantas Kontenis teigė ir pats ne kartą matęs avariją ar avaringą situaciją P. Vileišio ir Šiaulių g. sankryžoje. „Net mano draugė kartą pralėkė tiesiai pro tą „Stop“ ženklą – man net plaukai pasišiaušė. Paklausiau, kodėl ji nestabtelėjo – atsakė, kad mintys nuslydo kažkur kitur, užsigalvojo. Matyt, tai ir yra pagrindinė avarijų priežastis, bet kodėl vairuotojai ties ta sankryža praranda budrumą – sunku pasakyti, – kalbėjo R. Kontenis, kuris yra buvęs policijos pareigūnas. – Seniau avaringa buvo ir Melioratorių – J.Jablonskio sankryža, bet kai ją padarė žiedine, ten eismo nelaimės baigėsi. Bet P. Vileišio – Šiaulių g. sankirtoje žiedinės sankryžos neįrengsi, tad, ko gero, viena išeičių būtų įrengti greičio mažinimo kalnelį.“

Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis teigė, kad artimiausiame posėdyje bus svarstomas klausimas dėl P. Vilešio ir Šiaulių g. sankryžos. „Neįsivaizduoju, kodėl ten vyksta avarijos, nes kelio ženklų pakanka – yra įrengtas „Stop“ ženklas. Matyt, vairuotojams tiesiog trūksta atidumo. Galbūt reiktų ten įrengti greičio mažinimo kalnelius-plato, bet ar jie padėtų?“, – svarstė P. Černeckis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas