Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 72 %
Naktį16°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Situacija, kai prie rekonstruojamo Žemaitės al. ruožo nusidriekia transporto eilė, pasinaudoja išmaldų prašytojai. Vasarą aplink spūstyje įstrigusius vairuotojus sukiojosi kurčiaisiais prisistatę vėliavėlių pardavėjai, vėliau juos pakeitė asmenys, demonstravę įvairias negalias ir prašę juos paremti.

Šis žmogus išmaldai rinkti taip pat pasirinko Žemaitės al. spūstyje įstrigusius vairuotojus.

Kadangi rekonstruojamame Žemaitės al. ruože galima važiuoti tik viena puse – ja paeiliui, reguliuojant laikinajam šviesoforui, praleidžiamas transportas tai iš vienos, tai iš kitos pusės.

Kai degant raudonam šviesoforo signalui, prie prekybos centro „Maxima“ nutįsta eilė transporto, prie jo neretai šmirinėja ir išmaldų prašytojai. Jie ne visada vaikšto tik šaligatviu – norėdami pasiimti paramą, elgetos prieina prie vairuotojų ir vaikšto po važiuojamąją kelio dalį.

Prieš kurį laiką čia drąsiai jautėsi ir kurčiaisiais prisistatę jauni vyrai – jie automobilių vairuotojams ir keleiviams siūlydavo įsigyti suvenyrines vėliavėles, už kiekvieną prašydami po 3 Eur.

Tuomet signalų iš gyventojų buvo sulaukusi ir policija. Sureagavo ir pati kurčiųjų bendruomenė, kurios atstovai buvo atėję į Kretingos rajono policijos komisariatą ir prašė ištirti situaciją, nes nuogąstavo, kad jų vardu gali prisidengti sukčiai. Tąkart vėliavėlių pardavėjai policijos pareigūnų buvo įspėti.

„Pastaruoju laiku pranešimų iš gyventojų dėl to, kad Žemaitės al. kažkas prašinėja išmaldų, nesame gavę, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas. – Tačiau niekas negali vaikščioti po važiuojamąją dalį – pėstiesiems skirti šaligatviai ir pėsčiųjų perėjos. Vaikščioti tarp automobilių yra pavojinga, tokia teisė suteikiama tik jame dirbantiems ir specialią aprangą dėvintiems darbuotojams arba specialiųjų tarnybų darbuotojams.“

Pasak R. Kačino, po važiuojamąją kelio dalį vaikštantys išmaldų prašytojai gali būti nubausti ne tik dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo. „Jei jie kimba prie žmonių, sutrikdo viešąją tvarką ir rimtį, tai gali būti vertinamas kaip nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas – už tai gresia administracinė atsakomybė“, – įspėjo R. Kačinas.

Kretingos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė teigė, kad kaskart mieste pastebėjus išmaldų prašytojus, jie pakalbinami. „Norime išsiaiškinti, iš kur jie yra, kodėl elgetauja, prašome parodyti dokumentus, konkretizuoti, kokios pagalbos reikia. Tačiau dažniausiai, jeigu tik pradedame daugiau klausinėti, elgetos stengiasi nutraukti kalbą ir pasišalinti, – teigė D. Blagnienė. – Anądien prie buvusio „Telekomo“ pastato pakalbinau vieną moterį – pasisveikino gražiausiai lietuviškai, o kai pradėjau daugiau klausinėti, ji jau nieko nebegalėjo suprasti. Nemokėjo kalbėti nei rusiškai, nei lenkiškai – nebesusišnekėjome jokia kalba.“

Pastebima, kad elgetos neretai migruoja iš vieno miesto į kitą, kartais jie prisistato atvykėliais iš kitų šalių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas