Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Valėniškius supykdė komunalininkų mokestis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2017-09-12

Valėnų kaimo senbuviai nustėro gavę sąskaitas iš bendrovės „Kretingos komunalininkas“: 39-iems šio kaimo žmonėms atliekų tvarkymo mokestis pusmečiui padidintas po 19 eurų už tai, kad jie, griuvus kolūkiui, buvo nusipirkę senąją pieninę.

Mokestį vadina apiplėšimu

„Įsivaizduokit, parašė, kad kiekvienam iš mūsų reikia mokėti po 19 eurų už 6 mėnesius, arba po 38 eurus už visus metus. Komunalininkai nuplėš iš mūsų visų daugiau kaip tūkstantį per metus už griūvantį pastatą. Niekas iš ten šiukšlių neveža, nėra net konteinerių. Valėniškiai tai vadina apiplėšimu vidury dienos ir tiek buvo įpykę, kad nuvažiavę spardė komunalinio ūkio duris“, – piktinosi į redakciją paskambinusi Julija Stainienė. „Juk Kretingoje mokestis už šiukšles mokamas ne nuo patalpų, o nuo žmogaus. Tad kodėl nori pasipinigauti? Dauguma vadinamųjų pieninės savininkų yra seni žmonės, ir jie turės už dyką kažkam atiduoti savo pinigus“, – svarstė moteris.

Jos žodžiais, bendrovėje „Kretingos komunalininkas“ valėniškiams paaiškinę, jog reikia važiuoti ir susirinkti pažymas, kad nenaudoja elektros, vandens. „O kada mums, dirbantiems, važiuoti ir rankiotis tas pažymas – užtruks visą dieną, niekas iš darbo neišleis. Tarp pajininkų taip pat yra daug senų žmonių, kurie vos kojomis bepaeina“, – mintį tęsė J. Stainienė.

Įvedė dvinarį mokestį

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovė Renata Surblytė paaiškino, jog Kretingos rajono taryba šią liepą pritarė naujai Vietinės rinkliavos mokesčio tvarkai, kada pagal sutartį su Registrų centru bus pateikiami duomenys apie asmenis bei jų nekilnojamąjį turtą.

Todėl nuo liepos 1 d. Vietinės rinkliavos mokestis, susidarantis iš pastoviosios bei kintamosios dalies, ir buvo pradėtas skaičiuoti pagal dvinarę sistemą, kaip skaičiuojami ir daugelis kitų mokesčių. Mūsų Savivaldybėje nustatyta pastovioji dalis už atliekų surinkimą ir tvarkymą yra 20 Eur, o kintamoji už sukauptas šiukšles – 9 Eur per metus.

„2009 metais įvedus Vietinės rinkliavos mokestį, buvo nuspręsta jį skaičiuoti pagal seniūnijų bei pačių gyventojų patektus duomenis. Dėl to būdavo labai daug netikslumų. Todėl buvo būtina keisti skaičiavimo metodiką. Dvinarė mokesčio skaičiavimo sistema Lietuvoje buvo pradėta taikyti jau nuo šių metų sausio“, – paaiškino R. Surblytė.

Ji patikino, jog valėniškiams, kaip ir kitiems rajono gyventojams, įrodžiusiems, kad patalpos yra negyvenamosios paskirties, ir jie jomis nesinaudoja, užtenka pristatyti tik licencijuotą pažymą iš ESO, kad objekte nėra viršytas tam tikras kiekis elektros.

„Pažymą pristatyti gali ir vienas atstovas, tuomet mokestis bus perskaičiuotas, ir kiekvienas pajininkas apie tai informuotas. Kitokių pažymų nei iš Registrų centro, nei bendrovės „Kretingos vandenys“ nereikia“, – akcentavo R. Surblytė.

Paaiškino išimčių tvarką

R. Surblytė taip pat priminė bendrą tvarką, kada Vietinės rinkliavos mokestis gali būti koreguojamas arba kas nuo jo gali būti atleistas.

Registro duomenys, naudojami Vietinei rinkliavai skaičiuoti, Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratoriaus sprendimu, gali būti koreguojami nekilnojamojo turto objektuose deklaruotiems asmenims ne trumpiau kaip 3 mėn. laikotarpiui šiais atvejais: išvykus iš Savivaldybės teritorijos mokytis, gyventi, dirbti, stažuotis ir kitais tikslais; atliekant karinę tarnybą; gydantis stacionariose sveikatos priežiūros įstaigose; atliekant laisvės atėmimo bausmę arba esant kardomojo įkalinimo vietoje; gyvenant Savivaldybės teritorijoje veikiančios mokslo įstaigos bendrabutyje.

Vietinė rinkliava neskaičiuojama arba perskaičiuojama nekilnojamojo turto objektų savininkams iki einamųjų metų gruodžio 15 d. deklaravus, kad nesinaudojama nekilnojamojo turto objektu ir pateikus: fiziniams asmenims, nurodytais atvejais deklaruojantiems nesinaudojimą gyvenamosios paskirties nekilnojamuoju turtu – seniūnijos išduotą pažymą; juridiniams ir fiziniams asmenims, deklaruojantiems nesinaudojimą negyvenamosios paskirties nekilnojamuoju turtu – prašymą ir licencijuoto elektros energijos tiekėjo pažymą apie sunaudotą elektros energijos kiekį (kWh). Sunaudotas elektros energijos kiekis per vieną metų ketvirtį turi neviršyti 35 kWh, per pusę metų – 70 kWh, o per metus – 140 kWh.

Nepateikus dokumentų ar jų kopijų arba paaiškėjus, kad deklaruotu nekilnojamuoju turtu buvo ar yra naudojamasi, Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorius skaičiuoja Vietinę rinkliavą ir pateikia mokėjimo pranešimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas