Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naivios avelės, pasipūtę briedžiai, užsispyrę raganosiai – šie ir kiti gyvūnai žvelgia iš romantinio siurrealizmo krypčiai priskiriamos dailininkės Miglės Kosinskaitės drobių, eksponuojamų Palangoje, „Ramybės“ galerijoje.

M. Kosinskaitė pristatė specialiai „Ramybės“ galerijai kurtą parodą..

Naujausių tapytojos darbų kolekcija, per du mėnesius sukurta specialiai šiai Palangos parodų erdvei, pavadinta „Nokturnal animals“.

Gyvūnėliai – iš filmo?

„Pavadinimą tiesiog pavogiau, – parodos atidarymo metu juokavo dailininkė, paklausta, ar jame esama aliuzijos į Tomo Fordo filmą „Nocturnal animals“ („Naktiniai gyvuliai“). – Filmas man labai patiko, ir pavadinimas, mano nuomone, labai tinka prie to, ką čia rodau. Nors aš pavadinimą į lietuvių kalbą verčiu ne „naktiniai gyvuliai“, o „naktinėtojai“. Beje, „K“ raidė afišoje atsirado netyčia, galima sakyti, – per klaidą. Tačiau dabar pusiau rimtai aiškinu, jog „Nokturnal animals“ – tam tikras būdas išvengti tiesioginės sąsajos su filmo pavadinimu, tad šiek tiek jį „sulietuvinau“.

Į parodos atidarymą atėję svečiai sakė drobėse pasigedę didžiajai daliai tapytojos darbų bei parodų būdingų temų, skirtų moteriai ir jos transformacijoms – šįkart moterų figūrų, veidų bei itin išraiškingų M. Kosinskaitės tapomų akių beveik nesimato.

Pavargo nuo savų temų

„Taip, buvo toks laikas. Buvo moteris, paskui – tik figūra, veidas. Jų buvo labai daug, aš jau pradėjau galvoti, kad nusibodau pati sau, ir žiūrovams: atėjo laikas kažką keisti, ieškoti naujų temų, naujų krypčių. Jau pavargau nuo tų savo temų, tarp jų – ir žvilgsnių. Norėjosi kažko truputį lengvesnio – juk tie žvilgsniai labai vargina... Aš tikriausiai prie jų sugrįšiu, nes jie man labai patinka, tačiau dabar leidžiu sau atsitraukti. Kitaip pažiūrėti. Tiesiog – lengvai pažaisti“, – atviravo dailininkė.

Ji užsiminė visai netikėtai perėjusi prie „gyvuliukų“: „Tie gyvuliukai nėra visai netikėti: buvo mano kūryboje laikotarpių, kai darbuose išlįsdavo kažkas, susijęs su gyvūnais. Tad ši kolekcija – lyg ir anų žaidimų tąsa, tik kiek kitokia, kitokios krypties. O kalbant apie pačius gyvūnus, – tiesiog, kas lindo iš manęs, tą ir kroviau: ir naivias aveles, ir pasipūtusius briedžius, ir užsispyrusius raganosius, ir visus kitus“.

„P. n.“ informacija

Miglės Kosinskaitės personažai, jos paveiksluose tapę mielais gyvūnėliais.

Tie, kurie gyvena mumyse

Paklausta, ar jos drobėse naktinėtojai – tiesiog gyvūnai naktyje, ar žmonės, nakties tamsoje persikūnijantys į įvairius gyvius, dailininkė trumpam susimąstė.

„Aš manau, kad naktinėtojai – tai gyviai, kurie gyvena mumyse. Kiekviename iš mūsų. Gyviai, išlendantys paslaptinguoju metu. Ne viešumoj. Juk naktis – toks laikas, kai viskas išlenda: ir kas gražu, ir kas nelabai gražu, ir kas naivu, ir kas pikta. Tokia tat prasme naktinėtojai. Aš buvau jų daug prigalvojusi, ne viską įvykdžiau – tiek, kiek buvo įmanoma per porą mėnesių. Tikiuosi, kad dar pratęsiu. Bent dabar ketinu tai daryti“, – sakė M. Kosinskaitė.

O itin gausiai į parodos atidarymą susirinkę dailininkės kūrybos gerbėjai kartu su „Ramybės“ galerijos projektų vadove Virginija Giniotyte pasidžiaugė tuo, jog kuriama nauja tradicija: vasaros sezoną užbaigti ir rudenį pasitikti M. Kosinskaitės paroda. Taip buvo pernai, taip yra šiemet, ir esama vilties, jog bus kitąmet.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas