Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bėgdami padės Kretingos varguoliams

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-09-05
Į Kretingos gatves su Šv. Pranciškaus vardu išbėgsiantys bėgikai skurstantiems neš vilties žinią, kad visuomenė jiems nėra abejinga.

Spalio 1-osios vidurdienį, po Šv. Mišių katalikų bažnyčioje, Rotušės aikštėje startuos antrąkart surengta akcija- bėgimas „Šv. Pranciškaus taurė“. Į Kretingos miesto gatves iš visos Lietuvos pasipils minios bėgikų, kurie Šv. Pranciškaus vardu telks miesto bendruomenę tam, kad padėtų labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ valgytojams.

Idėją parsivežė iš Bostono

Nauja Kretingos miesto bendruomenės tradicija tampantis bėgimas vienintelis Lietuvoje sutelkia šalies bėgikus bėgti už socialinėje atskirtyje esančius žmones.

Šio renginio idėjos generatorė labdaros-paramos fondo „Rūpestėliai“ vadovė Akvilė Virbalienė, ji taip pat – ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinio darbo katedros vedėja, tvirtino, jog bėgdami žmonės vienu metu atlieka du gerus darbus – aukoja alkstančiajam bei telkia bendruomenę kilniam tikslui.

„Pernai sumanėme akciją – bėgti per Kretingą, kad atkreiptume visuomenės dėmesį į labiausiai pažeidžiamą miesto bendruomenės dalį – tuos žmones, kurie skursta, vargsta, nemoka ar negali patys savimi pasirūpinti. Šią idėją išvien su socialinio darbo kolegomis bei „Rūpestėlių“ atstovais parsivežėme iš Bostono, JAV, pamatę, kaip „Išganymo armijos“ savanoriai miesto gatvėse rinko aukas benamiams ir vargšams. Kilo mintis kažką panašaus padaryti ir Kretingoje“, – tvirtino A. Virbalienė.

Siekis – mažinti socialinę atskirtį

Po Kretingos pranciškonų vienuolyno stogu per visą Nepriklausomos Lietuvos laikotarpį, nežiūrint sunkumų ir nepriteklių, išliko be pertraukos veikianti vienintelė labdaros valgykla, kurioje tiek pat laiko savanoriauja į 92 metus įkopusi jos šeimininkė Apolonija Bernotienė, šiemet iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų priėmusi „Lietuvos garbės“ apdovanojimą.

Savanorė A. Bernotienė kasdien didžiuliuose puoduose išverda sriubos 80-čiai valgytojų, kiti maisto davinius dar parneša ir negalintiems ateiti savo šeimos nariams ar kaimynams.

„Deja, valgytojų vis daugėja, nes visuomenėje daugėja senų ligotų, mažas pajamas gaunančių žmonių, kurie neišgyvena iš savo pensijos. Ši socialinė problema ypač paaštrėjo po euro įvedimo. Todėl per bėgimą surinktos lėšos ir bus skirtos tų žmonių pietų stalui paruošti“, – tvirtino ji.

Bėgimas tapo ir bendražmogiška akcija, kurios metu žengiamas svarus žingsnis, mažinat socialinę atskirtį savojo miesto bendruomenėje: „Vienų verslai klesti, o kiti patiria nepriteklius ir skursta. Nė vienas nežinome, kas mūsų laukia rytoj, – bet kuris gali atsidurti socialinėje atskirtyje netekęs darbo, šeimos, namų ar kamuojamas ligų. Todėl privalome jau šiandien pasirūpinti vieni kitais“, – samprotavo A. Virbalienė.

Trasos pavadintos geradarių vardais

Todėl šiemet akcijos iniciatoriai paragino į bėgimą įsitraukti verslininkus bei organizacijas, kad šie bėgtų su sava atributika, o atskiros trasos pavadintos geradarių kompanijų vardais.

Už bėgimo organizavimą atsakingos viešosios įmonės „Socialinių inovacijų studija“ direktorius Mindaugas Kaikaris teigė, jog šiemet bėgikai bėgs 4 skirtingų ilgių trasomis: 21,098 km, arba pusmaratonio, – ši trasa pavadinta „Varkojo ir Co“ vardu; 10,5 km – „Ringestos“ vardu, 3 km – Kretingos parapijos vardu. O 400 m trasa aplink aikštę skirta vaikams bei neįgaliems žmonėms.

Bėgikai bėgs ratais iš Rotušės a. į Vytauto gatvę, per Pastauninko parką, Statybininkų, J. Pabrėžos ir Vilniaus gatvėmis vėl grįš į aikštę. Šio trasos yra sertifikuotos ir įtrauktos į respublikinę „Lietuvos bėgimo taurę“.

„Liko mėnuo, o jau užsiregistravo kelios dešimtys bėgikų ne vien iš Kretingos, bet ir Klaipėdos, Plungės, Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Vilniaus, Alytaus, Jonavos. Tačiau daugiausiai dalyvių susirenka bėgimo dieną“, – tvirtino M. Kaikaris.

Pernai „Šv. Pranciškaus taurės“ bėgime dalyvavo per 300 bėgikų, iš jų bei geradarių buvo surinkta per 5 tūkst. eurų, už kuriuos labdaros valgyklai nupirktas automobilis.

„Nauja užgimusia tradicija Kretingoje taip pat paminėsime Šv. Pranciškaus, kuris labai mylėjo ir užjautė vargšus, vardo dieną“, – pabrėžė A. Virbalienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas