Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuo šių metų rugsėjo 1-osios dienos laikantieji vairavimo praktikos egzaminą susidurs su naujove – jie nebeprivalės savo sugebėjmų demonstruoti aikštelėje. Vietoj to, egzaminuojamieji viso egzamino metu bus tikrinami tik realiomis eismo sąlygomis – esą tai išugdys jaunuosius vairuotojus būti kur kas dėmesingesniais, mokys juos priimti tinkamus sprendimus atitinkamose situacijose. Tačiau ar iš tiesų šis pasikeitmas išeis į naudą, o galbūt egzaminą išlaikiusiųjų skaičius tiesiog sumažės.

Nuo rugsėjo 1-osios būsimųjų vairuotojų gebėjimą pasistatyti automobilį egzaminuotojai vertins ne aikštelėje, o realiomis eismo sąlygomis.

„Iš tiesų pirmiausia reiktų įvertinti jaunų žmonių, kurie laiko egzaminą, jaudulį bei baimę kažką padaryti ne taip ir tokiu atveju išgirsti tuos taip nelaukiamus žodžius – „egzaminas baigtas“. Be abejo, atsisakius pratimų aikštelėje egzamino metu tas jaudulys tikrai nesumažės, priešingai – mano nuomone, jis tik dar labiau išaugs“, – kalbėjo vairavimo instruktorius Jonas Stancikas.

Tokios pačios nuomonės yra ir būsima dvyliktokė Gabrielė Jokubauskaitė, kurios artimiausiuose planuose kaip tik ir yra ketinimas įgyti vairuotojo pažymėjimą.

Mergina įsitikinusi, jog šis naujai priimtas įstatymas ne visada gali išeiti į naudą: „Viena yra statyti automobilį tuščioje aikštelėje, kur gali užkliudyti nebent gaireles ir visai kas kita – tarp tikrų automobilių. Manau, jog laikant egzaminą realiomis sąlygomis gatvėje įtampa tik padidėja“.

Kiek kitokios nuomonės yra aštuoniolikmetė Sigita Razmutė: „Iš tikrųjų džiaugiuosi, kad vairuotojo pažymėjimą pavyko įgyti iki rugsėjo 1-osios, nors ir manau, jog šis pasikeitimas turi ir teigiamų, ir neigiamų pusių. Visų pirma, gerai yra tai, jog vairuotojas privalės mokėti atitinkamai elgtis pačiose įvairiausiose eismo situacijose, dėl ko ateityje išlaikęs egzaminą vairuotojas galės jaustis laisviau, labiau pasitikėti savimi. Tačiau, pažvelgus iš kitos pusės, nuo rugsėjo 1-osios vyksiantys egzaminai gali tapti tikru iššūkiu kitiems eismo dalyviams – tai bus tarsi kantrybės išbandymas tiems, kurie jau turi teisę vairuoti. Be to, laikantiems egzaminą, mano nuomone, prisidės dar daugiau streso vien dėl žinojimo, kad kažkas pasikeitė ir bus nebe taip kaip anksčiau, pavyzdžiui, kad automobilį teks statyti ne tuščioje, bet judrioje aikštelėje, šalia kitų automobilių, o tai kartais gali išeiti tikrai ne į naudą“.

Anot J. Stanciko, jei tik yra geras pasiruošimas, vairavimo egzaminą išlaikyti tikrai nėra sunku, nesvarbu, tarp gairelių ar be jų.

„Mes, instruktoriai, mokome būsimuosius vairuotojus pastatyti automobilį įvairiose pozicijose, o tą padaryti gi ir reikia egzamino metu, taigi pasikartojant, svarbiausia yra puikiai ir techniškai viską mokėti – tuomet egzaminas bus šiek tiek mažiau gąsdinantis”, – kalbėjo instruktorius.

Jo teigimu, ir patys egzaminuotojai nebus labai griežti, jei matys, kad aikštelėje didelės grūstys, nėra laisvos vietos, nelieps į ją važiuoti, bandydami išvengti nereikalingų incidentų.

„Mano nuomone, egzamino išlaikymas labai priklauso nuo paprasto žmogiškumo bei supratimo, kaip tam, kuris sėdi prie vairo, yra baisu. Paprasčiausiai tereikia prisiminti, jog kažkada mes visi, kurie dabar leidžiame įstatymus, juos tvirtiname, mokome mokinius vairuoti ir taip mažais žingsneliais juos vedame vairuotojo pažymėjimo gavimo link, patys bijojome laikyti egzaminą, pridaryti klaidų, jaudinomės tikrai ne dieną ir ne dvi“, – kalbėjo J. Stancikas.

Nors atrodo, kad pratimų aikštelėje egzamino metu atsisakymas yra visiškai naujas dalykas, S. Razmutė tam iš dalies paprieštaravo, primindama, jog ir anksčiau egzaminuojantieji kai kurias figūras liepdavo atlikti ne tik aikštelėse, bet ir realiame eisme.

Ir nors daugelis prisibijo naujovių, kurios būsimųjų vairuotojų jau lauks nuo rugsėjo pirmųjų dienų, pašnekovų teigimu, iš tiesų visa tai gali išeiti į gerą.

„Aš sutinku su nuomone, jog šis pasikeitimas prisidės prie saugesnio jaunų žmonių vairavimo. Egzamino laikymas atsisakius aikštelės tikrai realiau parodys egzaminuojamųjų sugebėjimus tinkamai reaguoti įvairiose situacijose, o taip, manau, bus kur kas geriau užtikrinama, jog vairuotojo pažymėjimą gaus tik tie, kurie tikrai yra jo verti“, – savo nuomonę išsakė G. Jokubauskaitė.

Vairavimo instruktoriaus J. Stanciko žodžiais, šių pakeitimų rezultatai bus matomi tik nuo rugsėjo mėnesio, kai nauja tvarka bus laikomi pirmieji egzaminai.

Taigi, ko laukti ir ko tikėtis, mes jau žinome, tačiau kaip tai atsilieps būsimiems varuotojams, spręsti dar anksti – teks palūkėti iki pirmųjų bandymų įgyti vairuotojo pažymėjimą ir jų rezultatų, kurie, tikėkimės, leis vairuotojams parodyti save iš gerosios pusės.

Šarūnė SRIEBALIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas