Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 5 %
Naktį-1°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos ligoninė – pirmoji savarankiška darbovietė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2017-08-04
Į Kretingą atvykusi dirbti jauna specialistė gydytoja-akušerė Ieva Butkutė laukia nėščiųjų, gimdyvių ir moterų, atvykstančių gydytis bei pasitikrinti profilaktiškai.

Kai „Pajūrio naujienos“ kalbino 29-erių gydytoją akušerę-ginekologę Ievą Butkutę, ji džiaugėsi savo savarankiško darbo pradžia – rugpjūčio pirmoji buvo jos startas Kretingos ligoninėje po rezidentūros Santaros klinikose, Vilniuje.

Pirmieji įspūdžiai Kretingos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje jaunai gydytojai buvę labai geri: kolektyvas pasitiko draugiškai, nustebino puikiai sutvarkytos skyriaus patalpos bei pogimdyvinės palatos.

Gydytoją I. Butkutę, kuri taip pat konsultuos pacientes ir Ambulatoriniame-konsultaciniame skyriuje, pristatęs Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotojas Aleksandras Šalavėjus neslėpė, jog abi pusės – ligoninė ir jauna specialistė – viena kitos ieškojo ir susirado. „Klinikos vykdo atvirų durų dienas ir pristato medikus rezidentus, mums reikėjo būtent akušerijos-ginekologijos specialisto ir žvilgsnis nukrypo į Ievą“, – tvirtino jis.

O I. Butkutė paantrino, jog ji, gimusi ir augusi Klaipėdoje, ieškojosi nuolatinio darbo arčiau gimtųjų vietų. Todėl pasiūlymas atvykti dirbti į Kretingos ligoninę jai buvęs tinkamas. Be to, neslėpė gydytoja, antraeilėse pareigose ji taip pat dirbsianti ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Paprašyta papasakoti apie save, I. Butkutė plačiai šypsodamasi atviravo: „Tebesu netekėjusi, pagrindinis mano pomėgis – šokiai. Kol kas apsigyvenau pas tėvus, tačiau norėčiau įsikurti savarankiškai. O šiuo metu tebevyksta kraustymosi iš Vilniaus į Klaipėdą periodas“.

A.Šalavėjus sakė, jog be įprasto gydytojo akušerio-ginekologo darbo, su I. Butkute aptartos naujų operacijų galimybės. „Norėtume, kad mūsų ligoninėje būtų atliekama histeroskopija – gimdos ertmės apžiūra kamera ir, jei reikia, pašalinami dariniai. Tai, kad jaunas specialistas atsineša naujų mokslo pasiekimų žinių, labiausiai mus ir džiugina“, – kalbėjo vyriausiosios gydytojos pavaduotojas, patikindamas, jog histeroskopo įsigijimas ir esąs prioritetas ligoninės pirkimų sąrašuose.

Jis tęsė mintį, jog Kretingos ligoninė, išsaugojusi Akušerijos-ginekologijos skyrių, kai šių nebelikę artimiausių rajonų ligoninėse ir pelniusi gimdyvių ne vien iš Kretingos rajono, bet ir Palangos, Plungės, Skuodo prielankumą, ir toliau siekia užtikrinti paslaugų kokybę gimdyvėms.

Nuo šiol, atvykus dirbti I. Butkutei, skyriuje dirbs 4 gydytojos-akušerės: skyriaus vedėja Dalia Opulskienė, Julija Švėgždienė, Elena Oleshko bei budintys gydytojai – Vesta Gerulskytė iš Klaipėdos ir Gediminas Vaičiūnas iš Šilutės.

„Taip pat norime sustiprinti ir ambulatorinį darbą – jaunai gydytojai patikėsime labai atsakingą darbą su nėščiosiomis. Ji atliks echoskopijos apžiūras – tuo pačiu išsispręs ir eilių problema, plėtosime dienos stacionarą, kuriame atliekamos ir ginekologinės operacijos. O gydytojai I. Butkutei dirbant dar ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, didės jos praktinė patirtis, – Kretingos moterims dėl to bus tik geriau, nes pati galės siųsti jas sudėtingesniam gydymui“, – kalbėjo A. Šalavėjus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas