Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 65 %
Naktį17°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Turbūt nerastume žmogaus, kurio širdyje nebūtų bent mažiausios kertelės, skirtos muzikai –kiekvienam pasitaiko, jog prekybos centre ar automobilyje išgirsta daina įsirėžia atmintin ir nejučiomis visą dieną ją niūniuojame. Tačiau kai kurių žmonių gyvenime muzika užima kur kas didesnę dalį, todėl vien klausytis jos jiems neužtenka. Du jauni kretingiškiai, dar visai neseniai palikę gimtąjį miestą – devyniolikmetis Matas Petrulis bei dvidešimtmetis Kristijonas Valančius – nusprendė savo meilę muzikai išlieti ją kurdami ir įkurdami grupę. Šiuo metu iš Kauno vasarai grįžęs Kristijonas sutiko pasidalinti detalėmis apie judviejų muzikinį kelią.

Kretingiškių Kristijono Valančiaus (kairėje) ir Mato Petrulio įkurta roko muzikos grupė „Millennialism“ intensyviai kuria ir ieško savo išskirtinio skambesio.

– Koks jūsų grupės pavadinimas bei kodėl pasirinkote būtent tokį?

– Mūsų grupė vadinasi „Millennialism“. Iš dalies jį pasirinkome dėl to, kad esame „millennial“ kartos atstovai ir mums patiems būdingas ne vienas jos bruožas, tačiau, kaip bebūtų, nesutinkame su jos nutolimu nuo realaus pasaulio ir priklausomybe technologijoms. Mūsų grupės pavadinimas simbolizuoja savikritišką požiūrį į savo neigiamas savybes, kurios dažnai yra sukeltos šių laikų aplinkos.

– Papasakok, kaip viskas prasidėjo, kada ir kaip kilo idėja įkurti grupę?

– Pačią grupės idėją jau bandome įgyvendinti apie 3 metus. Šiuo metu jos pastovūs nariai esame aš ir mano draugas Matas Petrulis. Jau ilgą laiką bandome surasti nuolatinį būgnininką bei bosistą, tačiau kol kas to padaryti dar nepavyko. Koncertuose mums padeda draugai iš Kretingos bei Kauno, tačiau dėl vienos ar kitos priežasties nė vienas nepasiryžta įsipareigoti grupei visam laikui. Šis faktas mane asmeniškai ir pastūmėjo kažką daryti: kadangi Matas praeitais metais dirbo Vilniuje, o aš mokiausi Kaune, mums susitikti ir repetuoti ne visada pavykdavo. Žinojau, kad reikia kažkaip plėtoti šios grupės idėją, todėl vienas nusprendžiau įrašyti 4 dainų EP ir paleisti jį į pasaulį. Taip ir gimė „I Am You“ albumas. Grupėje dainas kuriame, dainuojame ir grojame gitaromis abu.

– Kokio žanro muziką atliekate?

– Mes kuriame ir atliekame roko muziką. Jau kurį laiką bandome rasti savo tikrąjį skambesį, bet šios paieškos vis dar tęsiasi.

– Kur pasisemiate įkvėpimo? Gal yra kažkokių atlikėjų, grupių, į kurias stengiatės lygiuotis?

– Įkvėpimo semiamės iš daug skirtingų grupių ir net muzikos stilių. Pats asmeniškai klausau įvairių roko žanrų – nuo indie roko iki progresyviojo metalo, bliuzo, džiazo, alternatyvaus repo, elektroninės muzikos. Matas įkvėpimo semiasi iš indie roko, jizz jazz ir pop punk muzikos stilių. Toks platus mėgstamos muzikos spektras padeda mums pasisemti įkvėpimo.

– Ar sulaukiate daug aplinkinių palaikymo? Galbūt jau turit savo fanų būrelį?

– Visada jutome savo draugų bei aplinkinių paramą, skatinusią mus kurti muziką. Po albumo išleidimo apie mūsų muziką išgirdo šiek tiek daugiau žmonių, tad jų palaikymas, be abejonės, mums virto didžiuliu paskatinimu kurti. Labai jį branginame.

– Ar susiduriate su sunkumais kuriant muziką? Kokie jie?

– Be išimčių visuomet kuriant muziką iškyla šiokių tokių sunkumų. Vien kompozicine prasme tenka priimti daug sprendimų, kurie arba padeda perteikti dainos „žinutę“, arba ne. Dainų rašymas nėra lengvas dalykas, o dar jas tenka ne tik įrašyti bet ir sumiksuoti... Tačiau mes mokomės ir iš vis jėgų bandome tobulėti.

– Pasidalink, kas muzika yra tau asmeniškai? Apie kokią jūsų grupės ateitį svajoji?

– Muzika man yra viskas, su kuo norėčiau sieti savo ateitį. Šiuo metu studijuoju muzikos produkciją Vytauto Didžiojo universitete Kaune ir bandau iš studijų pasisemti kuo daugiau žinių. Konkrečiai mūsų grupę įsivaizduoju kaip neatsiejamą savo gyvenimo dalį. Kurti muziką ir atlikti ją gyvai prieš minią klausytojų su tau artimais žmonėmis yra turbūt vienas geriausių dalykų mano pasaulyje.

Rugpjūčio 18 d., 20 val., grupę „Millennialism“ gyvai išgirsite LRT Opus terasoje kultūros pievoje „I love Palanga“ (Vytauto g. 39 A, Palanga), kur jaunieji kretingiškiai apšildys svečius iš Australijos „Josh Johnstone Band”. Renginys nemokamas.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas