Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 65 %
Naktį17°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškis Laurynas Lūža tikriausiai gimė po laiminga žvaigžde, nes pavasarį vykusioje „McDonald‘s“ akcijoje iš šimtų tūkstančių dalyvavusių žmonių būtent jam pavyko rasti bilietėlį su kelione dviem į Niujorką.

Laurynas Lūža (dešinėje) su pusbroliu Artūru Stulpinu vienoje žymiausių aikščių pasaulyje - Times Square.

Didįjį prizą vaikinas laimėjo paskutinę konkurso dieną, kai nieko nenutuokdamas su draugu sugalvojo pavalgyti restorane.

„Iš keliolikos bilietėlių aš pasirinkau labiausiai nudriskusį bei susiglamžiusį, nutryniau jo viršūnėlę ir pamačiau paveiksliuką su lėktuvais“, – pasakojo jis.

Žiūrėdamas į bilietą Laurynas suprato, kad tai ne šiaip gražios transporto priemonės, nupieštos ant popieriaus. Nepaisant akivaizdžių įrodymų, nei jis, nei draugas nenorėjo tikėti sėkme. Grįžęs namo vaikinas susisiekė su restorano atstovu ir paklausęs apie bilieto reikšmę, gavo labai džiuginantį atsakymą – „Sveikiname, Jūs laimėjote skrydį dviem į Niujorką!”

Varginančio skrydžio nuotaikos bei pirmieji įspūdžiai Amerikoje

Atsiimti laimėjimo Laurynas vyko į sostinę. Ten jis susitiko savo pusbrolį Artūrą Stulpiną, su kuriuo ir nutarė skristi už Atlanto, mat abu puikiai kalba angliškai. Pasak kretingiškio, tik įsėdęs į lėktuvą jis galutinai suvokė, kad tikrai vyks į Niujorką. Kelionė tiek pirmyn, tiek atgal buvo labai varginanti.

„Pirmiausia iš Vilniaus oro uosto skridome į Frankfurtą ir tik tada persėdome į lėktuvą, vyksiantį į Ameriką“, – sakė vaikinas.

Po keliolikos valandų vaikinai išlipo JAV žemėje ir iškarto sėdo į būtent jiems užsakytą automobilį su privačiu vairuotoju, kuris juos nuvežė į penkių žvaigždučių viešbutį Manhetene. Apartamentai, kuriuose jie apsistojo, kaip ir priklauso aukšto lygio viešbučiui, buvo prabangūs. Pasak Lauryno, nemokami pusryčiai buvo jų išsigelbėjimas, nes lėkštė kiaušinių su šonine viešbučio restorane kainavo apie 30 dolerių.

„Kelios pirmosios dienos buvo tikrai nepakartojamos, per jas tiek daug pamačiau bei sužinojau, bet savaitei įpusėjus pradėjau jausti nuovargį, pasiilgau Lietuvos“, – pasakojo kretingiškis.

Vietos, kurias verta aplankyti Niujorke

Viešnagės JAV metu vaikinai aplankė daug garsių Niujorko vietų, kurios kasmet pritraukia milijonus turistų iš viso pasaulio. Didžiausią įspūdį Laurynui paliko „Empire State Building“ dangoraižis, Rokfelerio centras, Metropoliteno meno muziejus bei Centrinis parkas.

„Į „Empire State Building“ dangoraižio 86 aukštą kilome naktį. Mums atsivėrė nuostabaus grožio Niujorko panorama, kurios niekada neužmiršiu. Vaizdas buvo lyg iš nuotraukų, matytų internete,“ – džiūgavo kretingiškis.

Kitą dieną vaikinai aplankė Metropoliteno meno muziejų – didžiausią ir lankomiausią muziejų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jame saugoma daugiau negu 2 milijonai skirtingų laikotarpių meno darbų. Šiame muziejuje buvo filmuojamas ir garsus filmas „Naktis muziejuje“.

Kvapą gniaužianti naktinio Niujorko panorama iš Empire State Building dangoraižio.

„Po muziejų vaikščiojome net tris valandas, bet visko apžiūrėti niekaip nespėjome. Manau, kad reikėjo pasilikti ilgiau, nes visi eksponatai buvo labai įspūdingi ir verti dėmesio“, – prisiminimais dalinosi Laurynas.

Pasak vaikino, jo akį labiausiai patraukė dinozaurų griaučių ekspozicija: „Vienas dinozauras buvo toks didelis, kad net netilpo patalpose.“

Tikrasis Niujorko veidas

Laurynas pripažino, kad yra ir tamsioji Niujorko pusė. Pirmasis nemalonus dalykas, su kuriuo jam teko susidurti tik išlipus iš mašinos – bjaurus kvapas, primenantis degėsius. Jo manymu, taip yra dėl miesto užterštumo, kurį sukelia viešasis transportas, bei kitų priežasčių. Metro vaikino taip pat nesužavėjo.

„Girdėjau, kad metro stotyse yra daugiau žiurkių, negu visame Niujorke gyventojų, o jų ten apie 9 milijonus“, – teigė jis.

Kitas dalykas, nepadaręs kretingiškiui įspūdžio – maistas. Jis pastebėjo, kad mėsainiai ir picos yra neatsiejama amerikiečių gyvenimo dalis.

„Juokingiausia tai, kad buvo labai sunku susirasti normalaus, sveiko maisto. Mes vargais negalais suradome užkandinę, kur buvo sriubos“, – juokėsi L. Lūža.

Miesto gyventojų pažinimas

Niujorke, kaip ir kituose didmiesčiuose, gausu visokio plauko žmonių. Bet dauguma jų – karjeristai, darboholikai. Žmonės visada skuba į darbovietes, todėl dažnai nesilaiko eismo taisyklių. Pasak Lauryno, miestas niekada nemiega, piko valandomis susidaro milžiniškos mašinų spūstys. Nepaisant patirto streso, vaikiną nudžiugino vietinių draugiškumas ir mandagumas.

„Gatvėse gausu gatvės atlikėjų, kurių dauguma tikrai prikausto dėmesį ir priverčia nusišypsoti – sakė vaikinas. –

Matėme benamių, kurie iš visokiausių buitinių priemonių – šaukštų, puodų – pasidarė instrumentus ir grojo stebinančiai gražias melodijas.“

Rokas KIŠKYS

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas