Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 18 %
Naktį18°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Mušamųjų ansamblio pasirodymas Loret de Mar.

Kūrybinio įkvėpimo, naujų idėjų bei įspūdžių Kretingos meno mokyklos šokėjai, mušamųjų muzikos atlikėjai ir dailininkai sėmėsi Ispanijoje, Loret de Mar kurortiniame miestelyje surengtame tarptautiniame konkurse, iš kurio jaunieji Kretingos menininkai grįžo su apdovanojimais.

Kretingos meno šokių studijos „Ratilėlis“ jaunuoliai, vadovaujami Simonos Kutkevičienės ir Astos Paulauskienės, tautinių šokių kategorijoje savo amžiaus grupėje užėmė I v. Mušamųjų ansamblio, kuriam vadovauja Večeslavas Krasnopiorovas, muzikantai tapo prizininkais – III v. laimėtojais, o iš 10 Dailės skyriaus mokinių apdovanojimai atiteko trims: I v. pelnė Augustės Grikštaitės kūrybinis darbas, antrosios vietos paskirtos Miglei Melnikovai ir Justinai Baltrūnaitei. „Kiti mūsų skyriaus mokiniai buvo apdovanoti diplomais, kurie primins apie dalyvavimą šiame konkurse“, – teigė Kretingos meno mokyklos dailės mokytoja Rūta Šulskienė.

„Ratilėlio“ koncertmeisterė A. Paulauskienė, įvertindama meno mokyklos auklėtinių laimėjimą, neslėpė, jog labiausiai žavėjo ir jaudino vaikų atsakomybė, susikaupimas, kurį jie išreiškė per pagrindinį koncertą. „Šokėjai turėjo vienintelį pasirodymą, vadinasi, turi šokti, žinodamas, kad to paties nebepakartosi, ką, tarkim, gali padaryti koncertuodamas Lietuvoje, – kalbėjo pedagogė. – Reikėjo matyti, su kokiu pakylėjimu jie rengėsi pasirodymui, kaip tvarkėsi tautinius rūbus, su kokia meile pasirodymo pabaigoje paglostė mūsų trispalvę... Mano nuomone, tokie dalykai deda pamatą asmenybės formavimuisi, ir nesvarbu, jog tai – momentinės, trumpalaikės emocijos. Jas stebėti malonu ir išdidu.“

Kretingos meno mokyklos šokių studijos „Ratilėlis“ jaunuoliai Ispanijoje pristatė lietuvišką tautinį šokį.

Kretingos meno mokyklos šokėjai žavėjo ir žiūrovą – šių buvo gausiai, ir jie neslėpė savųjų jausmų, jog tai, ką mato, yra gražu, fantastiška, inteligentiška.

Mušamųjų ansamblis, su kuriuo koncertavo ir jo vadovas V. Krasnopiorovas, išsiskyrė savo netradiciškumu, ir mušamųjų muzika, kaip visada, pritraukė daug jaunimo. Konkurso organizatoriai, susipažinę su mūsiškių atlikėjų programa, patikėjo jiems ir pradėti, ir užbaigti koncertą.

Dailės skyriaus mokiniai išvykai rengėsi iš anksto ir į konkursą vežėsi po 2 įvairia technika – tapybos ant šilko, grafikos bei kt. – atliktus darbus, kurie buvo eksponuojami Loret de Mar surengtoje parodoje. „Mūsų mokiniams buvo įdomu pamatyti ir kitų šalių moksleivių darbus, savuosius palyginti su kitų kūrybiniais darbais. Paroda buvo surengta miesto bibliotekoje-skaitykloje, kurioje nuolat vyksta garsių ispanų dailininkų darbų parodos. Mums pasitaikė proga vieną tokių taip pat apžiūrėti, – įspūdžiai iš išvykos pasidalino dailės mokytoja R. Šulskienė. – Apžiūrint ekspozicijas, mūsiškiams kilo daug klausimų, daug idėjų. O išvykos dalyvių jaunųjų dailininkų emocijas vainikavo galimybė pabuvoti Salvadoro Dali muziejuje-teatre.“

Pedagogės pastebėjimu, Kretingos meno mokyklos vaikų darbai iš kitų išsiskyrė savo kompozicija, tematika – piešdami kretingiškiai pasitelkia daugiau išmonės, jų darbuose mažiau realizmo, o daugiau fantazijos ir kūrybos.

Meno festivalyje patirtus įspūdžius praturtino ekskursijos po Barseloną, – kretingiškiai išvaikščiojo visą senamiestį, aplankė įžymiausios vietas, pasitiko saulę laukiniame paplūdimy, Monaką, Čekijos Brno miestą ir Karlsruhę Vokietijoje.

„Tokie konkursai bei išvykos brandina vaikų asmenybes, moko juos tolerancijos ir savarankiškumo, – neabejojo pedagogės. – Šiuolaikiniai vaikai labai gerai orientuojasi, yra laisvi ir labai smalsūs, kas juos, nedidelio provincijos miesto mokinius, sulygina su Europos bendraamžiais.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas