Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 18 %
Naktį18°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Sveikinimai juodupėniškiams nuo kaimynų: (iš kairės) „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė, Juodupėnų skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė, Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė ir viena šventės vedėjų Juodupėnų skyriaus meno vadovė Brigita Valinskienė.

Vasaros šventė romantišku meilės gimtinei jausmus žadinančiu pavadinimu „Šioj žemėj mano pėda įspausta...“ nuvilnijo Juodupėnuose. Gausiai žmonių subūręs renginys – jau gili kaimo tradicija, žmones pasibuvimui sykiu subūrusi 21-ą kartą.

„Kažkuriais metais mano kaimynė į Norvegiją išsivežė dvi dukteris. Praėjo laiko, ir viena jų grįžo į Juodupėnus. Įėjusi kieman mano vienuolikmetė kaimynė pradėjo šokti, suktis – ji taip emocingai išreiškė džiaugsmą sugrįžus į gimtinę, kad tai negalėjo nesujaudinti. Tada ir pagalvojau: juk čia gimėme, čia augome, čia gyvenimus kuriame, vadinasi, ir tą pėdą įspaudžiame, ir kur tu, žmogau, apskritai be tos Lietuvos pasidėsi...“, – kas įkvėpė šventės pavadinimui, prisipažino Salantų kultūros centro Juodupėnų skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė, kuriai surengti šventę talkino Juodupėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Stanienė, pasirūpinusi, kad visi būtų pavaišinti koše ir arbata, Imbarės seniūnas Antanas Turauskis ir seniūnijos sporto organizatorė Dovilė Kiesienė, juodupėniškius ir kaimo svečius subūrusi sporto varžyboms, netradicines sporto rungtis sugalvojęs ir vedęs Vidmantas Vaičekauskis. Lėšų pagal parengtą projektą šventei surengti skyrė rajono Savivaldybė, juodupėniškių idėjas palaikė ir vietos gyventojas Valdas Stanius. Gėlėmis, jų kompozicijomis šventės prieigas išpuošė Daiva Petrulienė, Milda Alonderienė ir Brigita Valinskienė.

„Vasaros šventė – ne tik pramoga, bet ir galimybė vienas kitam padėkoti. Padėkoti už indėlį į kaimo gerovę, Juodupėnų vardo garsinimą, gebėjimą padėti, norą, kad tas mūsų kaimas kasdien gražėtų ir klestėtų. Prieš šventę, dėliodama nominacijas, pagalvojau – per mažai vienas kitam padėkojame, per mažai gerų žodžių pasakome. Pasitaisyti niekada ne per vėlu“, – teigė D. Vaičekauskienė, pasirūpinusi, jog šventę primintų simboliniai medaliai su šventės pavadinimu – jie buvo išdalinti vos ne dviem dešimtims nominantų, savo iniciatyvomis vienaip ar kitaip prisidėjusių prie Juodupėnų kaimo gyvenimo gerinimo.

Juodupėnų kaimas – laukiantis iš čia išėjusiųjų ir kviečiantis sugrįžti.

Juodupėniškiai turėjo progos ne tik pabendrauti, koše ar arbata pasivaišinti – jų laukė smagus Donaldos Meiželytės koncertas. Juodupėnuose gyvena apie 300 žmonių – suaugusių ir vaikų. Šio kaimo neaplenkė visai Lietuvai būdingos negandos – emigracija ir jaunų žmonių nenoras sugrįžti į gimtąsias vietas.

„O ką sugrįžę čia veiktų, – neslėpė D. Vaičekauskienė. – Darbų nėra, pagrindinės pajamos – iš žemės ūkio, smulkieji ūkininkai irgi pamažu nyksta, nes dėl mažų supirkimo kainų ūkininkauti nebeapsimoka. Žmonės išsivažinėja – kas į užsienį uždarbiauti, o kas, metę ūkius, ieškosi darbo: vyrai – dažniau Klaipėdoje, moterys – Palangoje.“

Tad nenuostabu, jog juodupėniškiai sau per vasaros šventę ir palinkėjo, kad į kaimą sugrįžtų jaunimas, kad savo darbais jis dar labiau papuoštų jau ir taip gražią Juodupėnų gyvenvietę.

---

Juodupėnuose įvykusių sporto varžybų nugalėtojai:

futbolas „5x5“ – „Narkai ir Artūras“ (Regimantas, Arvydas, Kostas, Eligijus ir Žygintas Narkai, Artūras Saunorius); krepšinis „3x3“ – „Juodupėnai“ (Alvydas, Povilas, Andrius Grikpėdžiai); tinklinis „5x5“ – „Savi“ (Audrius Vaseris, Audrius Vaičius, Darius kuprys, Egidijus Razmus, Vaidotas Rūtė); smiginis – „Beržai“ (Lina Stanienė, Jurgis Stanius, Kostas Narkus); vaikų kvadratas – „Partizanai“ (Rokas Drąsutis, Astijus Beniušis, Giedrius Drąsutis, Pranas ir Kajus iš Kretingos); 24 kg svarsčio kilnojimas – Valdas Jundulas (33 kartai); guminio bato metimas į tolį – Brigita Numgaudytė (14 m); pagalvės į tolį metimas – Gabrielė Benetienė (5,6 m); 50 kg grūdų maišo, kurį parūpino ūkininkai Virga ir Algis Kupriai, kilnojimas – Egidijus Razmus (42 kartai).

Apdovanojimus nugalėtojams ir prizininkams įsteigė Imbarės seniūnija ir sporto klubas „Imbarė“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas