Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 18 %
Naktį18°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kaimų keliais – per bangas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-07-14

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai skundžiasi, jog, nepaisant orų – net ir tuomet, kai nesiaučia liūtys, žvyruoti jų kaimų keliai primena banguojančią jūrą ir mano, jog tie keliai yra nemokšiškai greideriuojami. Kiti negaili priekaištų ir dėl naujai asfaltuojamose gyvenvietėse atliekamų darbų.

Šią vasarą intensyviai tvarkomi keliai, vedantys į penkias rajono gyvenvietes, vienas jų – į Kumpikus.

Dėl nelygumų kaltina greiderininkus

Kretingiškis Stasys Dimgaila pastebėjo, jog pastaruoju metu itin aktyviai tvarkomos miesto gatvės, tačiau tvirtino, jog, pasivažinėjus kaimo keliais, vairuotojo nuotaika sugenda: „Kodėl gadinami žvyrkeliai – vienos bangos, kurios apsunkina važiavimą: laužomos mašinos, didėja kuro sąnaudos, sugaištama laiko. Po lietaus tuose įdubimuose laikosi vanduo ir greičiau išsimuša duobės. O, esant sausam laikotarpiui, padangos didžiuliu greičiu iš įdubimų išmeta oro ir dulkių debesis“.

Skaitytojas teiraujasi, kodėl valdžios atstovai, skirdami lėšų žvyrkelių priežiūrai, nereikalauja, kad darbas būtų atliktas sąžiningai: „Greiderininkai pralekia tais žvyrkeliais dideliu greičiu, sudarydamas bangas ir nesuka sau galvos, kad kiti jam iš paskos važiuos net pasišokinėdami“, – tvirtino jis.

Vyras klausė, ar valdžios žmonės patys nevažiuoja kaimų keliais, nes pastebėjo, jog žvyruotų miesto gatvių tokios sumuštos bangos „nepuošia“. Daug po rajoną važinėjantis V. Dimgaila taip pat palygino, jog neblogai prižiūrimas žvyrkelis, vedantis nuo Dupulčių į Klibius.

Rūpinasi seniūnai ir kelininkai

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto priežiūros skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimvydas Šakinis paaiškino, jog vietinės reikšmės žvyrkeliais rūpinasi seniūnai, o regiono keliais – valstybinė įmonė „Klaipėdos regiono keliai“, būtent jiems ir priklausąs nuo Palangos-Šiaulių plento į Klibius vedantis kelias.

„Banguoti kaimų žvyrkeliai išlikę iš seniau, dabar Savivaldybė juos intensyviai tvarko. Tačiau dideliu greičiu važiuojant automobiliams, o dar ir stambiajai ūkininkų technikai – galingiems traktoriams bei kombainams – susiformuoja duobės. Kol greideriai pravažiuoja, kelias atrodo nulygintas, bet po savaitės vėl pasimato duobės“, – situaciją savaip apibūdino R. Šakinis.

Gadina patys vairuotojai

Kretingos seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas nenorėjo sutikti su S. Dimgailos teiginiu, jog žvyrkeliai grederiuojami nemokšiškai: „Ne grederininkai dirba nemokšiškai, bet patys vairuotojai gadina kelią pralėkdami dideliais greičiais šviežiai užpiltu žvyru, nors didžiausias leistinas greitis tokiame kelyje tegali būti 60 km per val. Mes atvežame, papilame žvyrą ir skubame jį lyginti, kad galėtų bent pravažiuoti mašinos, o po to vėl lyginame tol, kol sutvarkome, tačiau žmonės nekantrūs – pamato nebaigtą darbą ir galvoja, kad taip ir paliksime, – tvirtino jis, pastebėdamas: – Kiekvienas rūpinasi savo kiemu, o mums rūpi visi kiemai“.

A.Gedmino žodžiais, šiuo metu visoje seniūnijoje verda darbas – tvarkomi keliai, žvyruojant skirtingo ilgio jų atkarpas. „Vienur užtenka atvežti 10 kub. m žvyro, o kitur – ir 100 kub. m nėra per daug. Pats kasdien apvažiuoju tvarkomus kelius pagal sudarytą žemėlapį, kuriame nurodytos tvarkomos vietovės. Vedama tiksli apskaita – kurią dieną ir kiek žvyro atvežta“, – pasakojo seniūnas.

Jis neslėpė pastebėjęs tendenciją, kad senesnieji žvyrkeliai po greideriavimo yra lygūs kaip stalas, o tie, kurie naujai tvarkomi ir pilama žvyro, išmušti bangomis.

Stotelę atstatys į vietą

Skaitytoja Zita M. teigė, jog dabar asfaltuojamas kelias per Kašučių gyvenvietę, tačiau prieigose guli kalnai nesulygintos žemės, kuria sunku pravažiuoti. „Negana to, nukėlė ir autobusų stotelę – ji atsidūrė už gyvenvietės ribų. Kodėl taip padarė: ar tai – tik laikinai, ar atstatys stotelę į vietą?“, – klausė moteris, kurios pavardė redakcijai žinoma.

Įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ taip pat yra atsakinga už kelio per Kašučių gyvenvietę asfaltavimą. Kretingos kelių tarnybos vadovą laikinai pavaduojantis Vidas Bartkevičius sakė, jog prieš porą dienų pats apžiūrėjo klaipėdiečių bendrovės „Airovija“ ten vykdomus darbus. “Viena kelio pusė jau padengta skalda, kitoje kasamas gruntas. Susidaro žemių sankasos, tačiau jomis įmanoma pravažiuoti. Be abejo, bet koks kelio remontas apsunkina eismą, tačiau kitaip remonto neatliksi“, – kalbėjo V. Bartkevičius.

Autobusų stotelė, jo žodžiais, pagal projektą turėtų būti sugrąžinta į panašią vietą.

Asfaltuojami keliai į gyvenvietes

Šiemet Lietuvos automobilių kelių direkcija nusprendė asfaltu pakloti 5 Kretingos rajono žvyrkelius, vedančius į įvairių seniūnijų gyvenvietes.

Šią vasarą numatyta asfaltuoti du kelius Darbėnų seniūnijoje: jau tvarkomas 2 km ilgio įvažiavimas į Kumpikų gyvenvietę nuo kelio Darbėnai–Grūšlaukė, taip pat 5,6 km ilgio kelias Voveraičiai–Šukė nuo kelio Kretinga–Kūlupėnai.

Žalgirio seniūnijoje bus asfaltuojamas 4,3 km ilgio kelias į Budrių gyvenvietę nuo kelio Kretinga–Raguviškiai išsišakojimo į Baublių ir Budrių gyvenvietes bei 0,5 km ilgio atšaka nuo šio kelio ligi Nausodžio. Taip pat ketinama išasfaltuoti dalį kelio Klaipėda–Triušiai–Kretinga, prasidedančio nuo Klaipėdos rajono ribos ligi Valėnų gyvenvietės. Šie darbai atliekami iš valstybinės Kelių direkcijos parengtos žvyrkelių asfaltavimo programos, – Savivaldybei prie jų prisidėti nereikia. Taip pat asfaltuojami ir keliai per pačias gyvenvietes: šiemet taip pat bus sutvarkytas 1 km kelias per Budrių gyvenvietę bei 1,8 km kelias, vedantis į Valėnų ir Tolių gyvenvietes.

Nuo kelio Kūlupėnai–Darbėnai yra tvarkomas 0,6 km ruožas per Kašučių gyvenvietę, taip pat – 2,1 km ruožas per Žeimių ir 0,7 km ilgio ruožas per Tuzų gyvenvietes.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas