Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 65 %
Naktį17°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Devyniolikos savivaldybių jaunimas užplūdo Sedulos poilsiavietę už Tytuvėnų (Kelmės r.) tam, kad susitiktų, išmoktų, pritaikytų gebėjimus ir paminėtų Erasmus+ 30-metį. Kretingos jaunimui atstovavo Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų Jūros šaulių 3-osios rinktinės Kretingos šaulių 5-osios kuopos jaunieji šauliai. Dalyvavimą renginyje finansavo Kretingos rajono savivaldybės administracija.

Šiemet Jaunimo vasaros akademijoje Kretingos jaunimui atstovavo Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų Jūros šaulių 3-osios rinktinės Kretingos šaulių 5-osios kuopos jaunieji šauliai bei jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė.

Tradicinė jaunimo vasaros akademija ,,Kartu mes galime daug“, giliai įleidusi šaknis Žemaitijoje, sukviečia ne vien tik šio regiono jaunimą, bet ir jaunuolius iš visos Lietuvos. Šį susitikimą organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracija.

Jaunimo organizacijų, aktyvūs mokinių savivaldos nariai, neformalių susibūrimų jaunimas tris dienas turėjo galimybę bendrauti su kitais jaunuoliais, diskutuoti pilietiškumo, ksenofobijos, emigracijos, demokratijos ir kitais klausimais. Intensyvūs užsiėmimai darbo grupėse atskleidė, kad jaunimas geba pateikti naujų idėjų, puoselėti tradicijas, ginti vertybes bei argumentuotai atstovauti ir ginti žmogaus teises.

Išradingi savivaldybių jaunimo prisistatymai nepaliko abejingų: Rietavo ,,žirgo galva“, Skuodo ,,maura“ ar Palangos ,,opa opa opapa...juda juda Palanga“ kėlė žiūrovų ovacijas. Atvykdami į renginį jaunuoliai atliko namų darbus – parengė vaizdo užduotį ,,Kaip myliu savo miestą“. Videofilmus jaunimas stebėjo abu akademijos vakarus, pasidžiaugdami, kaip geba įvertinti savų miestelių pranašumus. Kretingiškiai sumontavo filmą, kuriame parodė visas jaunimo pamėgtas vietas Kretingos mieste. Vakarą užbaigė Sasha Song koncertas ir diskoteka.

Antros dienos pusdienis buvo skirtas Europos Parlamento simuliacijai, kurią organizavo VŠĮ ,,Europos namai“. Daugiausia emocijų, žinoma, kėlė antrą dieną vykusios sportinės rungtys: žolės riedulys, petankė, krepšinis 3x3, vandens rungtys, tinklinis kitaip, virvės traukimas. Kretingos jaunimas save išbandė tinklinio varžybose, petankėje ir vandens rungtyse. Pastarosios varžybos pareikalavo daug jėgų ir drąsos.

Antros dienos vakare visi iki išnaktų stebėjo talentų pasirodymus. Kretingiškiai jaunieji šauliai ant scenos traukė pilietinę dainą, kuriai pritarė visa publika.

Trečią dieną renginio organizatoriai paruošė dalyviams žygio maršrutus. Kretingos rajono jaunuoliams atiteko žygis į Tytuvėnus, aplankant Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno kompleksą. Pažintis su šio krašto lankytinomis vietomis praplėtė akiratį ir paskatino sugrįžti vėl jau su draugais ar šeima.

Iškilmingas akademijos vėliavos nuleidimas ir perdavimas Šilalės rajono savivaldybės atstovams jau žadina viltį apie kitų metų akademiją – tradicinį jaunimo organizacijų ir veiklių jaunuolių renginį, kuris auga ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir turinio kokybe.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas