Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nuotekos sruvo į Pastauninko upelį

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2017-06-23

Tai, kad Pastauninko upelio vanduo yra murzinos spalvos ir jis skleidžia dvoką, pirmieji pastebėjo gyventojai – jie apie tai trečiadienį pranešė aplinkosaugininkams. Šie, atvykę į vietą, nustatė, jog teršalai srūva iš lietaus nuotekų valyklos, esančios prie garažų kooperatyvo „Sparnas“, šalia Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos. Tad bendrovei „Kretingos vandenys“ gresia bauda.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros vedėjas Ričardas Kašėta pasakojo, kad jam su vyresniąja specialiste Diana Šeiriene atvykus į vietą, gyventojų skundai dėl užteršto Pastauninko pasitvirtino. Tad ieškodami teršalų šaltinio, jie ir priėjo paviršinių (lietaus) nuotekų valyklos tvenkinius.

„Tuose dviejuose tvenkiniuose aiškiai matėsi, kad yra nuotekų ir tos nuotekos čiurlena per išleistuvą į Pastauninko upelį“, – tvirtino R. Kašėta, kuris į vietą iškvietė ir „Kretingos vandenų“ atstovus.

Šie pastatė siurblį, kuriuo teršalus iš lietaus valyklos perpylė į fekalijų šulinį, ir taip sustabdė tolesnį teršalų plitimą. „Kiek jų spėjo patekti į upelį, negalime pasakyti, nes neturime galimybės to pamatuoti, bet nuo vakar nuotekos Pastauninko nebeteršia. Labiausiai tikėtina, kad įvyko gedimas „Kretingos vandenų“ trasoje, todėl bendrovė privalo jį išsiaiškinti ir pašalinti“, – teigė R. Kašėta, tvirtinęs, kad už aplinkos teršimą „Kretingos vandenims“ gresia bauda nuo 1 tūkst. 70 iki 1 tūkst. 170 eurų.

Pasklidus kalboms, kad kažkas galėjo tyčia pripilti teršalų į lietaus valyklas, R. Kašėta tokią versiją atmetė. „Iš kur tu gausi šitiek „marmalo“ – juk ištekėjo ne kibiras ir ne du. Labiausiai tikėtina, kad toks kiekis galėjo ištekėti iš tinklų“, – teigė R. Kašėta.

Anot jo, išsklaidyti visas abejones padės tyrimo rezultatai – paimtus mėginius tirianti Jūrinių tyrimų centro laboratorija savo išvadas turėtų pateikti per dvi savaites.

„Kretingos vandenų“ direktorius Gediminas Valinevičius pripažino, kad tinkluose įvyko avarija ir dalis nuotekų pateko į lietaus valymo įrenginius. „Avarija buvo laiku pastebėta ir greitai likviduota, į upelį nuotekų praktiškai nepateko“, – teigė G. Valinevičius.

„Pajūrio naujienų“ redakcija sulaukė signalų, kad dėl šios avarijos teršalai buvo pasiekę ir Pranciškonų gimnazijos tvenkinius – esą juose gaišta žuvys. Vis dėlto apsilankius vietoje, buvo pastebėta vos viena kita negyva žuvis ir neatrodė, kad ji būtų nugaišusi tik prieš dieną.

„Jeigu būtų ekologinė katastrofa, būtų ne dvi, o dešimtys, o gal net šimtai žuvų pilvais į viršų“, – sakė R. Kašėta, kuris teigė Pranciškonų gimnazijos tvenkinius vakar apžiūrėjęs ir su Savivaldybės ekologe. Tai, kad teršalai galėjo pasiekti Pranciškonų gimnazijos tvenkinius, griežtai paneigė ir „Kretingos vandenų“ vadovas G. Valinevičius.

Apie avariją vandentiekio trasose paklausta Kretingos rajono savivaldybės administracijai Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė neslėpė nustebimo. „Apie tokias avarijas „Kretingos vandenys“ privalo informuoti Savivaldybę, o to padaryta nebuvo“, – teigė R. Beniušienė, žadėjusi situaciją išsiaiškinti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas