Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pabėgusius žirgus atrado pupų lauke

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2017-06-23
Dingusius arklius šeimininkas sėkmingai surado.

Kelias dienas trukusios 22 žirgų paieškos baigėsi laimingi – jie gyvi ir sveiki pastebėti maždaug už 3 km nuo aptvaro Klausgalvų kaime. „Nubėgo už Žalimų miško, kur atrado Turauskio pupų lauką ir ten prisivaišino. Tačiau gyvūnai ištroško – užtat pradėjo judėti namų link, nors apie jų buvimo vietą jau ir patys buvome susižinoję ir vykome jų parsivesti. Grįžę namo žirgai tuoj puolė prie vandens tvenkinių“, – vakar „Pajūrio naujienoms“ pasakojo žirgų šeimininkas Liudas Augaitis.

Pirmadienio rytą pasigedęs žirgų L. Augaitis iš karto numanė, kad jie bus kažkur išbėgę ir, ko gero, laikydamiesi bandoje, toli nenuklys. L. Augaitis tikino neįsileidęs minties apie tai, kad kažkas žirgus galėjo pavogti – pradanginti ne 1-2 gyvūnus, o visą bandą nebūtų taip jau paprasta. Tad pasitvirtino L. Augaičio nuojauta: žirgai pabėgo per aptvaro skylę – gali būti, kad ją padarė net ne jie, o koks miško gyvūnas.

L. Augaitis pasakojo, kad labiausiai atsiradusiais žirgais džiaugėsi vaikai, kurie dalyvauja raitųjų skautų veikloje. „Turėjo progos įsitikinti, kaip be žirgų būtų liūdna, – vakar pasakojo L. Augaitis. – Šiąnakt net naktigonė buvo – vaikai saugojo žirgus, kad šie ir vėl neiškeliautų, o šiandien dalis vaikų išėjo stiprinti aptvaro.“

L. Augaitis teigė, kad jo vadovaujamoje raitųjų skautų organizacijoje „Raitija“ dalyvauja apie 20 vaikų iš aplinkinių vietovių – Kretingos, Salantų, Kūlupėnų Mosėdžio, Plungės. „Raitijos“ nariai stengiasi pažinti Lietuvos istoriją, papročius, gamtą, tad stovyklauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose. „Tai yra gyvenimo būdas su žirgais, – sakė L. Augaitis, kuris nėra girdėjęs, kad Lietuvoje ar užsienyje dar būtų kita tokia raitųjų skautų organizacija. – Yra oro, vandens, žemės skautų, bet raitelių – ne. Tik kažkas yra sakęs, kad lyg Malaizijoje dar yra raitųjų skautų. Daug kas nenori tos rizikos – vaikus sodinti ant žirgų, bet mums kol kas viskas sekasi sėkmingai.“

Dauguma „Raitijos“ žirgų – seno tipo žemaitukai, kurie Lietuvoje yra nykstantys. „Tai narsūs žirgai, reikalaujantys lygiaverčio partnerio – tik narsūs žmonės gali juos valdyti“, – teigė L. Augaitis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas