Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 10 %
Naktį4°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mylėjo gėles – įkūrė jų karalystę

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2017-05-26
Vydmantiškės Irenos Jankauskienės šiltnamiuose užburia gėlių įvairovė.

Pati savo namuose noriu matyti kuo mažiau spalvotų žiedų, kuo daugiau – ramios žalumos“, – šypsojosi keliolika metų gėles auginanti vydmantiškė Irena Jankauskienė.

Verslu rūpinasi visa šeima

Jos žodžiais, plušant prie namų esančiuose 6 šiltnamiuose, kuriuose, be žaliam fonui sukurti skirtų dabar itin madingų viksvų bei šlamučių, veši gausybė vejoms, terasoms ir balkonams puošti tinkamų surfinijų, verbenų, bakopų, lobuliarijų, lobelijų, palergonijų, sprigių, lakišių, serenčių, ledinukių, begonijų, lenkų ašaromis vadinamų fuksijų ir dar visa ko, tame spalvų margumyne per dieną akys atsigano.

Darbas kasryt čia prasideda pusę devynių: laistoma kaip kada – kartais paprastai, kartais moderniu kapiliariniu būdu, kai ateina laikas, tręšiama kompleksinėmis trąšomis, kruopščiai apskabomas kiekvienas padžiūvęs žiedynas ar lapelis. Jei sykį Jankauskai žmogui parduos augalą, tai tik tokį, kuris iš tikrųjų teiks džiaugsmą. Todėl kasmet dažniausiai ir atvyksta nuolatiniai pirkėjai iš Palangos, Kretingos bei šių apylinkių, bet būna, kad užsuka į kurortą ar iš jo pro Vydmantus pravažiuojantys poilsiautojai, kryžkelėje pastebėję lentą su užrašu, kad šioje gyvenvietėje yra toks Jankauskų gėlių ir dekoratyvinių medelių ūkis.

Šiltnamiuose žydėjimo metas paprastai trunka iki liepos pabaigos, o tada sodinamos chrizantemos, kurių kasmet iki Visų šventųjų dienos ir Vėlinių užauginama apie 2 tūkstančiai.

Jeigu niekas nepadėtų, vienai Irenai tiek viso aprėpti būtų ir neįmanoma. Tačiau prieš keliolika metų įkurtas Jankauskų gėlių ir dekoratyvinių medelių ūkis yra visos šeimos verslas, tad jame ir sukasi visi – be moters, jos vyras Juozas, sūnus Tomas, kai tik gali, prigriebia šiaip kitus darbus turintys, Palangoje bei Klaipėdoje gyvenantys kiti du sūnūs – Vidas ir Darius.

Daugelio mėgstamiausios gėlės terasoms ir balkonams puošti – purpurinės surfinijos.

Siurprizai ir sau, ir klientams

Augalų daigus, kurių kitiems metams užsisakyti būtina iki rugsėjo 1-osios, Jankauskai perka ir iš Lietuvos įmonių, ir iš Lenkijos. O sodinimo darbai šildomuose šiltnamiuose prasideda žiemą, baigiantis sausiui. „Darbas mūsų šiltnamiuose, galima sakyti, nenutrūksta ištisus metus. Neįsivaizduojat, kaip džiaugiasi širdis, kai pasodinti daigai prigyja, o po kurio laiko ir vėl pamatai besiskleidžiančius šviežius žiedus“, – atviravo nuo vaikystės, kurios dalis prabėgo tremtyje, gėles pamilusi pašnekovė. Kartu su tėvais į Sibirą Irena buvo ištremta sulaukusi vos vienerių, o praleido ten 7-erius metus. „Vasaromis bėgdavau į mišką pažiūrėti gėlių. Ir šiandien dar akyse tebestovi į agurklę panašūs mėlyni žiedai“, – prisiminė pašnekovė.

Jankauskų ūkyje kasmet stengiamasi išbandyti ir naujas, netikėtas augalų rūšis, nustebinti patiems save bei klientus. Pavyzdžiui, tarp šių metų naujovių – aukštaūgės ledinukės, viksvos ir taškuotosios surfinijos. Irenos manymu, dėl žiedų gausos ir sodrumo įvairių spalvų, ypač purpurinės, surfinijos apskritai yra pačios žmonių mėgstamiausios ir perkamiausios gėlės, o ir kaina nėra didelė – siekia 4 eurus.

Iš profesijos I. Jankauskienė – statybininkė-technikė, dirbo tuometiniame Vydmantų tarybiniame ūkyje, o Juozas buvo to paties ūkio brigadininkas. „Artėjo pensija, be to, prasidėjo Lietuvos atgimimo ir persitvarkymo metai, griuvo ūkiai, kartu su jais griuvo ir mūsų darbai. Reikėjo kažką kita susigalvoti, duonai ir prie duonos užsidirbti. Ir pasiūliau auginti gėles. Susirentėm pirmąjį 100 kvadratinių metrų ploto šiltnamį – taip visas verslas ir pajudėjo“, – pasakojo Irena. Ji neslėpė, jog pradžioje būta ir nesėkmių, ir nusivylimų, tačiau rankos dėl to nenusviro. Šeima mokėsi iš savo klaidų ir su dar didesniu užsispyrimu siekė tikslo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas