Pajūrio naujienos
Help
2017 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 31 %
Naktį15°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar Sporto mokyklą iš Kretingos dvaro parko reikėtų iškelti į statomą Sporto kompleksą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar Kretingos gėlynus reikėtų išrauti?

  • Gat­vės in­ter­viu
  • 2017-05-05

Irena VIRŽINTAITĖ:

– Jeigu būtų mano valia, gėlynus išraučiau ir kuo greičiau, formuočiau naujai. Nepatinka man dabartiniai, ypač Rotušės aikštėje. Stagarai vieni. Geriau galėtų apsodinti našlaitėmis. Gal kažkam atrodo ir nemodernu, nešiuolaikiška, bet užtat visad gražu, visad žydi, kvepia, praeiviui malonu žiūrėti. Su kuo pakalbame, daugelio tokia nuomonė.

Edmundas VILUCKAS:

– Kretingos gėlynai – visiška abrakadabra, kitaip nepavadinsi.a Tai pievos, kokias galima pamatyti važiuojant Jokūbavo, Kvecių, Plungės link arba prie Kretingos III tvenkinio. Kažkas bandė įteigti, jog gražu būna žiemą, kai smilgos apsninga. Žiemą šalta, stengiamės kuo greičiau praeiti pravažiuoti, o pavasarį, vasarą norisi ilgiau palūkuriuoti, mėgautis spalvomis, pasidžiaugti, vaikams parodyti. Tegul tie gėlynų formuotojai enciklopedijoje pasiskaito, kas yra gėlynas ir kokia jo paskirtis.

Vytautas ORLOVAS:

– Dabartiniai mūsų miesto gėlynai – apgailėtini. Žmonės pasakojo, pernai juose net bobausių radę – gal bent tiek būna naudos. O jei rimtai, tai neįsivaizduoju, ką ten reikėtų daryti? Aš nesiūlyčiau elgtis drastiškai ir viską išrauti. Tegul tarp daugiamečių pasodina spalvomis išsiskiriančių vienmečių augalų, tegul specialistai paderina, kas prie ko tinka, ir atrodys normaliai.

Jovita STANKAITIENĖ:

– Daugelis juk prisimename tuos metus, kai pavasariais ir vasaromis visa mūsų Kretinga žydėdavo, būdavo miela pro šalį praeiti. Manau, kad gėlynas ir turi patraukti kretingiškių bei atvažiavusių miesto svečių dėmesį, o dabar – nieko gero , eini praeini kaip pro kokią pievą, bet kartais juk ir pievos būna gražesnės. Man patiktų matyti daug gražiai žydinčių našlaičių, vėliau būtų galima jas pakeisti kitomis žydinčiomis gėlėmis.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) TheATRIUM Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas