Pajūrio naujienos
Help
2017 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 31 %
Naktį15°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar Sporto mokyklą iš Kretingos dvaro parko reikėtų iškelti į statomą Sporto kompleksą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pastarąsias keletą savaičių vaikų ir jaunimo teatro studija „Atžalynas“ neturėjo laiko nė atsikvėpti, nes dalyvavo net trijuose konkursuose užsienyje ir Lietuvoje. Ir nors dirbo įtemptai – visuose skynė laurus.

Iš Rygos festivalio „Atžalynas“ parsivežė Grand Prix ir stilingiausio spektaklio nominaciją, iš Klaipėdos – taip pat Grand Prix bei nominaciją „Už vilties ir laimės skleidimą“, asmeniniais diplomais buvo apdovanoti atžalyniečiai Danielius Mizgiris ir Kotryna Vaineikytė.

Aplankė Rygos senamiestį

Į XX tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį – konkursą „Krievu klasika Latvijā“, vykstantį Rygoje 10 dienų, per kurias parodoma per 30 spektaklių, „Atžalynas“ nuvyko balandžio pradžioje ir parodė savo naująjį darbą – spektaklį „Pabėgimas į Akropolį“. Jaunieji teatralai taip pat pamatė kitų kūrinius ir pasivaikščiojo po margąją Latvijos sostinę – Rygą.

Į konkursą vyko visa vyresniųjų atžalyniečių grupė: 25 teatralai ir režisierė Auksė Antulienė. Puikiai Rygą pažįstanti režisierė teatriečiams pravedė ekskursiją ir papasakojo apie įdomiausius architektūros paminklus: Laisvės paminklą, Mažąją Gildiją, Bastėjos kalno parką.

Negailėjo gražių žodžių

Per dvi dienas mokiniai išvydo septynis jaunimo ir vaikų spektaklius, bet labiausiai įstrigo „Kaip caraitis Vasilijus baimę Rusijoje nugalėjo“ – Omsko spektaklis iš Sibiro glūdumų išsiskyrė savo užburiančia energija ir tempu bei aktorių užsidegimu.

Spektaklį suprasti nesutrukdė net ir kalbos barjeras. „Atžalyno“ spektaklį vietiniai taip pat stebėjo jiems nelabai suprantama lietuvių kalba, tačiau viskas pavyko puikiai. Kritikai liko apstulbę ir gražių žodžių negailėjo net griežčiausi iš jų. Vienas tokių buvo Vladimiras Volkovas, režisierius iš Sankt Peterburgo, pasakojęs, kad visą gyvenimą norėjo pastatyti tokį stilingą ir nepriekaištinga spektaklį, o štai pamatė tokį scenoje. Jis spektakliui „Pabėgimas į Akropolį“ padovanojo savo nominaciją „Nepriekaištingai stilingas spektaklis“. Kiti kritikai gyrė aktorinius vaikų sugebėjimus, taipogi dalinosi pastebėjimais, kad lietuviai jau nuo senų laikų turi savitą stilių: atsirenka kas būtiniausia, didelį dėmesį skiria detalėms.

Svečiai Klaipėdoje ir šeimininkai Kretingoje

Mėnesio viduryje atžalyniečiai dalyvavo VIII tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje „Gintarinė aušra“ Klaipėdoje, kuriame susitiko teatralai iš aštuonių valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos ir Airijos. Šiame festivalyje „Atžalynas“ pasirodė su savo mažesniu, bet ne ką prastesniu spektakliu „Pienių vynas“, parodė ne tik spektaklį, bet ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse – aktorinio bendravimo, scenos kalbos dirbtuvėse, kurias vedė profesionalai išmanantys savo amatą.

Balandį atžalyniečiai ir patys tapo renginio šeimininkais – Kretingoje vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis 2017“ regioninis turas, kuriame parodyta 16 spektaklių. Juos nemokamai galėjo išvysti visi norintys. Renginio komisija pasidžiaugė gausiu žiūrovų skaičiumi, mat spektaklius stebėjo ne tik dalyviai, bet ir jų tėvai, taip pat – jaunesnieji žiūrovai.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) TheATRIUM Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas