Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui, panaikinta galimybė prarastą vairuotojo pažymėjimą susigrąžinti anksčiau laiko. Tačiau šia malone vis dar gali pasinaudoti tie, kuriems teisės buvo atimtos iki įsigaliojant šiems pakeitimams.

Tie asmenys, kuriems vairuotojo pažymėjimas buvo atimtas iki 2017 metų sausio 1 dienos, dar gali pasinaudoti iki tol veikusiu įstatymu, suteikiančiu teisę prašyti grąžinti pažymėjimą anksčiau laiko.

„Laikomės principo, kad švelnesnis įstatymas galioja atgal,“ – teigė Kretingos rajono apylinkės teismo pirmininkas Erikas Jurgutis.

Kadangi iki 2017 metų sausio 1 dienos už padarytus pažeidimus vairuotojo pažymėjimus atimdavo teismas, tai jam ir galima pateikti prašymą, norint atgauti pažymėjimą anksčiau laiko, jei jau pusė termino praėjo.

„Prašymą nagrinėja tas pats teisėjas, kuris ir priėmė sprendimą atimti vairuotojo pažymėjimą. Svarstydami prašymą, ar teises grąžinti anksčiau laiko, atsižvelgiame į įvairias aplinkybes: ar asmuo dirba, ar jis nėra padaręs daugiau pažeidimų, pavyzdžiui, gal vairavo neturėdamas teisių ir pan. Savo atsiliepimą pateikia ir policija – ar ji pritaria, kad konkrečiam asmeniui būtų sugrąžintas vairuotojo pažymėjimas. Jei asmuo anksčiau buvo baustas už vairavimą išgėrus – jis susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą anksčiau laiko neturi jokios galimybės“, – paaiškino E. Jurgutis.

Be to, asmuo, pageidaujantis susigrąžinti pažymėjimą anksčiau laiko, turi motyvuoti, kodėl jam to reikia, pateikti pažymą, kad baigė papildomus vairavimo kursus, jeigu teisė vairuoti atimta dėl neblaivumo – reikės dokumento, įrodančio, kad nėra registruotas priklausomybės ligų centre, gali prireikti ir kitų dokumentų. Tačiau net ir pateikus visą medžiagą teismui, teisėjas yra laisvas nuspręsti, ar pateikti įrodymai ir motyvai pakankamai svarūs, kad vairuotojo pažymėjimas asmeniui būtų sugrąžintas anksčiau numatyto laiko.

Įsigaliojus Administracinių nusižengimų kodeksui, nuo 2017 metų sausio 1 dienos „Regitra“ iš policijos perėmė už pažeidimus sulaikytų vairuotojo pažymėjimų grąžinimo funkciją.

„Regitros“ Komunikacijos skyriaus vadovė Aurelija Juodytė akcentavo: „Regitra“ grąžina vairuotojo pažymėjimus tik tiems vairuotojams, kurie teisę vairuoti prarado po 2017 m. sausio 1 d., o tie, kurie šią teisę parado anksčiau – dėl pažymėjimo susigrąžinimo turi kreiptis į policiją. „Tiems, kurie vairuotojo pažymėjimą prarado nuo šių metų sausio 1 dienos, norint susigrąžinti pažymėjimą, kreiptis į policiją nebereikia.

Naudodamiesi susijusių registrų informacija, įmonės specialistai vienoje vietoje patikrins, ar pažeidėjai įvykdė jiems nustatytus valstybės reikalavimus, ir spręs, ar vairavimo teisės apribojimus galima panaikinti“, – informavo A. Juodytė.

Policijos pareigūno sulaikytą vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti vairuotojui patogiame „Regitros“ padalinyje, nepriklausomai nuo to, kuriame šalies rajone ar mieste šis dokumentas buvo sulaikytas – vairuotojui savo prašyme tereikia pasirinkti jam patogų įmonės padalinį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas