Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 15 %
Naktį14°C debesuotumas 100 %
Komentarų topas

„Iš pirmo žvilgsnio piešimas ir psichologija atrodo nesusiejami dalykai, tačiau aš drįsčiau paprieštarauti. Visų pirma, tai, ką aš dabar darau – asmeniškai man yra visiška terapija. Antra – aš visada stengiuosi per savo darbus perteikti pozityvą, įkvėpti žmones motyvuojančiomis frazėmis ir panašiai. Jei žmogus, svetainėje pasidėjęs pagalvėlę su užrašu „Nusišypsok“, bent kartą per dieną tai ir padarys – būsiu labai laiminga“, – sakė psichologijos studijas baigusi, tačiau šiuo metu visą savo dėmesį skirianti kūrybai, 25 metų Agnė Mačiukaitė.

„Aš labiau mėgstu duoti negu gauti, tad atsisveikinti su savo darbais nebūna sunku. Aš būsiu daug laimingesnė žinodama, jog kažkas džiaugiasi mano kūrybos darbu, negu juos kaupdama savo palėpėje“, – sakė Agnė Mačiukaitė, kurianti originalias pagalvėles.

Iš Baublių kilusi ir šiuo metu Vilniuje gyvenanti A. Mačiukaitė džiaugiasi įsibėgėjančia meno studijos „Mars & Stars“ („Marsas ir žvaigždės“) veikla: jos dekoruotos lino ir medvilnės pagalvėlės puošia vis daugiau namų. – Kas Jus įkvepia kūrybai? Kur pagaunate tas frazes, kurias nutupdote ant pagalvėlių? Kaip kyla mintys iliustracijoms?

– Mano galvoje nuolat sukasi įvairiausios frazės, nuolat mąstau, kaip įvairiausius dalykus galėčiau perteikti ant lapo, medžiagos. Sunku pasakyti, kas mane įkvėpia konkrečiai – kartais tai būna knyga, kartais išgirstas pokalbis gatvėje ar mano pačios gyvenimo įvykių, minčių, svajonių įprasminimas. O kartais kuriu konkrečiam žmogui ir iš to išsirutulioja idėja, kuri patinka ir platesnei auditorijai. Pavyzdžiui, kartą drauge su dukterėčia kūrėme pagalvėlę jai, taip atsirado užrašas „Laimingos mergaitės – pačios gražiausios“ su gėlių vainiku aplink jį. Dabar tokių pagalvėlių į pasaulį iškeliavo ne viena ir ne dvi.

– Kaip apibūdintumėte savo kūrybinį procesą?

– Nepaprastai gera išgyventi ir matyti, kaip materija virsta kūnu, kaip medžiagos gabalas virsta dailiu akcentu namuose. Kūrybos procesas – tai dialogas tarp manęs ir žmogaus, kuriam atiteks pagalvėlė, ir tuo pačiu labai įdomus tyrimas, norint išsiaiškinti, kokie darbai labiausiai patinka publikai, kokios spalvos, kokie akcentai ir pan.

– Kaip kilo mintis piešti ant pagalvių?

– Idėja gimė visai netikėtai prieš porą metų, kai nusprendžiau, jog šv. Kalėdų proga svarbiau ne tai, kokią brangią dovaną nupirksi savo artimajam, o kiek šilumos ir meilės į ją įdėsi, taip parodydamas savo dėmesį. Kadangi mano draugai išsibarstę po visą pasaulį, visų pirma ėmiausi dovanų gamybos jiems – taip gimė pirmoji pagalvėlė su Europos žemėlapio kontūrais ir širdelėmis Lietuvoje ir Prancūzijoje. Kiti mano draugai pamatę, ką aš veikiu, išgyrė ir pradėjo skatinti pasidalinti savo darbais socialiniame tinkle. Pirmas blynas, pasirodo, nebuvo prisvilęs: sulaukiau užsakymų daugiau, negu tikėjausi!

– Taip pomėgis išsivystė į verslą?

– Praėjusiais metais daug keliavau, Lietuvoje buvau tik retas svečias ir kai nusprendžiau, kad man jau laikas grįžti namo, supratau, kad dabar yra būtent tas metas, kai aš nesu niekam įsipareigojusi ir galiu sukurti kažką savo. Pradžia nebuvo lengva, kiekviena diena atneša naujų situacijų, naujų iššūkių, kurių iš pradžių net nenumačiau.

Pagalvėlės – tai tik pirmasis produktas ir tikiuosi, kad greitu metu galėsiu pasiūlyti daugiau unikalių kūrinių. Nuo pat pradžių žinojau, kad mano darbai keliaus ir toliau už Lietuvos ribų, tad ieškojau skambaus, įsimenančio pavadinimo – taip gimė „Mars & Stars Art Studio“. Šis pavadinimas mane įkvepia – kaip dangus ir jo kūriniai yra beribė begalybė, taip ir kūryba neturi ribų ir rėmų. Beje, vienas didžiausių mano inspiracijos šaltinių yra Antoine de Saint-Exupéry Mažasis princas, keliaujantis per planetas ir kurio filosofija, vertybių sistema yra artima manajai. Mažasis princas dažnai atsiduria ant mano darbų.

„Mars & Stars“ ženklas – tai ne tik aš, bet ir mano šeima, draugai, kurie mane labai palaiko nuo pat pradžių ir padeda įvairiausiais būdais kiekvieną dieną. O šiuo metu turiu jau visą žmonių komandą, kuri koordinuos procesus, mažiau susijusia su kūrybine dalimi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas