Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 14 %
Naktį11°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Trečią kartą keičia Vilniaus gatvės projektą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-03-24
Renovuojant Vilniaus gatvę siūlo įrengti dvi 9 ir 12 metrų diametro žiedines sankryžas sankirtose su J. K. Chodkevičiaus ir Birutės gatvėmis.

Centrinės Kretingos miesto Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą, kuris buvo parengtas 2013 metais, koreguotas pernai, užsimojo koreguoti trečiąjį kartą tam, kad numatytų dvi žiedines sankryžas ties Rotušės aikšte sankirtose su J. K. Chodkevičiaus ir Birutės, Mėguvos gatvėmis, o Rotušės aikštėje vietoj dabar esančių keturių paliktų dvi eismo juostas.

Dvi žiedinės sankryžos ir mažiau eismo juostų

Pagal 2013 metais uždarosios akcinės bendrovės „Kelvista“ parengtą Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą atnaujinti numatyta 1,28 km atkarpa: nuo sankirtos su Birutes gatve iki Kretingos muziejaus ūkvedžio namo. Už projektą „Kelvistai“ tada buvo sumokėta per 79 tūkst. litų, t. y. apie 23 tūkst. eurų. Projektas neturėjo architektūrinės dalies. Pritarus Savivaldybės tarybai, pernai projektas maždaug už 16 tūkst. eurų buvo pakoreguotas. „Kelvista“ projekto korekcijai –architektūrinės dalies parengimui pasitelkė žinomą Telšių architektą Algirdą Žebrauską.

Saugaus eismo specialistai atliko pakoreguoto projekto auditą ir dėl eismo saugumo pasiūlė projektą koreguoti dar kartą numatant įrengti dvi žiedines sankryžas Vilniaus gatvės sankirtose su J. K. Chodkevičiaus ir Birutės, Mėguvos gatvėmis, atkarpoje per Rotušės aikštę vietoje keturių palikti dvi eismo juostas. Nuo sankirtos su J. K. Chodkevičiaus gatve iki sankirtos su Žemaitės alėja yra suplanuotos 3 eismo juostos, pagal specialistų siūlymą irgi turėtų likti dvi. Sumažėjus juostų transportui, atsirastų vietos patogesniam dviračių takui, kuris pagal esamą projektą nuo bažnyčios iki Maironio gatvės būtų ėjęs kartu su pėsčiųjų taku.

Antradienį balsų dauguma: 10 už, 1 susilaikius ir 1 balsavus prieš trečiai Vilniaus gatvės projekto korekcijai, kuri kainuotų apie 40–50 tūkst. eurų, pritarė Strateginio planavimo tarybos posėdyje dalyvavę Savivaldybės tarybos politikai. Į posėdį atvykęs architektas A. Žebrauskas teigė, jog siūlymas įrengti dvi žiedines sankryžas jam buvo netikėtas, tačiau siūlymui pritarė. „Įrengus žiedines sankryžas būtų geresnis pralaidumas. Išsispręstų dviračių tako prie bažnyčios problema. Tas visas dviračių ruožas, pagal esamą projektą, yra blogas“, – aiškino architektas. Merui Juozui Mažeikai pasiteiravus, ar žiedinės sankryžos nedarkytų istorinės Rotušės aikštės, A. Žebrauskas ramino teigdamas, jog šiandieninė aikštė nėra ypatinga vertybė ir siūlė svarstyti Rotušės miesto centre atstatymo ateityje galimybes. „Kretinga turi tris svarbiausias dimensijas: dvarą, bažnyčią su vienuolynu ir miesto centrą. Dvi iš jų turime, o trečios – miesto centro, ne. Dabar Rotušės aikštė yra automobilių parkavimo aikštė, o turėtų būti kultūros, miesto valdymo širdis, kaip buvo praeityje“, – kalbėjo architektas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis patvirtino, jog kultūros paveldo sergėtojai žiedinių sankryžų atsiradimui neprieštarauja. „Siūlymas dėl žiedų, dviejų juostų yra geras, centrinėje miesto aikštėje eismo intensyvumą reikia riboti“, – buvo įsitikinęs Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis. Savivaldybės administracijos direktorius V. Domarkas pažymėjo, jog žiedai išspręstų ir kairiųjų posūkių problemą. „Žiedai gerai. Senamiestyje nėra kur skubėti, lenktyniauti, tad ir dviejų juostų užtektų“, – teigė Almantas Skruibys, tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas.

Gatvės remontą žada pradėti kitąmet

Tarybos komitetų pirmininkams, kurie ir sudaro Strateginę planavimo tarybą, bei posėdyje dalyvavusiems kitiems jų kolegoms rūpėjo, ar nauja Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projekto korekcija dar labiau nenutolins gatvės remonto darbų pradžios.

P. Černeckis pasakė, jog prieš imantis projekto korektūros, bus atliktas eismo modeliavimas, jo intensyvumo nustatymas. Šitie darbai Savivaldybei kainuos apie 4–5 tūkst. eurų, tačiau jie esą būtini priimti galutiniam sprendimui dėl žiedinių sankryžų statymo, eismo juostų mažinimo. P. Černeckis tvirtino, jog per 5–6 šių metų mėnesius būtų pakoreguotas projektas, parengti renovacijos darbų pirkimo dokumentai, o žiemą ir parinktas rangovas.

„Šiais metais pinigų darbams nėra. Automobilių kelių direkcija savo lėšų dalį yra numačiusi skirti 2018 metais. Darbus rangovas pradėti galėtų 2018 metų pavasarį“, – aiškino P. Černeckis apie galimą Vilniaus gatvės rekonstrukcijos darbų pradžią.

Kretingos rajono savivaldybė su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos 2016 metais pasirašė sutartį dėl Vilniaus gatvės Kretingoje renovacijos finansavimo. Pagal sutartį Kelių direkcija yra įsipareigojusi skirti per 1,8 mln. eurų jai priklausančiai Vilniaus gatvės važiuojamai daliai rekonstruoti. Savivaldybės dalis – beveik 2,3 mln. eurų būtų išleista šaligatviams, dviračių takams, apšvietimui, lietaus nuotekų tinklams įrengti. Savivaldybė šių pinigų neturi, tačiau yra gavusi Vyriausybės leidimą tartis su rangovu, kad šis darbus atliktų savomis lėšomis, o Savivaldybė jas ir suderėtas palūkanas grąžintų per 3–4 metus. Skolą grąžintų iš Savivaldybės kasmet gaunamų pinigų keliams ir gatvėms tvarkyti. Pernai iš vadinamo Kelių fondo Savivaldybė gavo 1,24 mln. eurų. Pagal Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką 35 proc. tų lėšų skiriama kaimų keliams ir gatvėms tvarkyti. Meras yra žadėjęs, jog dėl Vilniaus gatvės renovacijos kaimai nenukentės, gaus visą jiems priklausančią pinigų porciją, o remonto eilėje surikiuotoms kitoms Kretingos miesto gatvėms gali tekti ir užsibūti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas