Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 65 %
Naktį17°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio centro naująją iškabą atidengė ši centro direktorė Dalia Martišauskienė ir E. Galvanausko brolio anūkas Gintautas Galvanauskas.

Tai, kad Klaipėdos profesinio mokymo centrui Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu suteiktas iškilios asmenybės – politiko, inžinieriaus, visuomenės veikėjo Ernesto Galvanausko vardas, šio centro direktorė Dalia Martišauskienė pavadino ne tik džiaugsmingu Vakarų Lietuvos krašto įvykiu.

„Ernesto Galvanausko vardas mus – profesinio mokymo centro mokytojus bei mokinius – įpareigoja atsakingai mokyti ir mokytis, kurti ateities Lietuvą, sekti pažangiomis idėjomis, būti savo įstaigos, miesto, šalies patriotais – tokiais, koks ir buvo daliai visuomenės, deja, per mažai žinomas Galvanauskas“, – teigė šios mokymo įstaigos vadovė, pripažinusi, jog ši asmenybė už nuopelnus Lietuvai bei Klaipėdos kraštui nėra deramai įprasminta. Tad pirmoji Lietuvoje E. Galvanausko įkurta amatų mokykla ir jo vardo profesinio mokymo centras – tai istoriškai svarbus pažangos tiltas, siejantis praeitį ir šiandieną.

„Pasirinkome šį vardą atradę daug bendro tarp centre vystomų veiklų ir prasmingos Ernesto Galvanausko veiklos statybų, medžio apdirbimo srityse bei švietėjiškos veiklos Klaipėdos krašte“, – profesinio mokymo centro vardo pasirinkimą motyvavo D. Martišauskienė.

Šiandieninis Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras įsteigtas sujungus dvi įstaigas – Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centrą bei Klaipėdos statybininkų mokyklą. Abi mokyklos turėjo gilias tradicijas, išplėtotos profesinio mokymo ir kitos suaugusiųjų švietimo veiklos, kurios sėkmingai vystomos toliau. Šiuo metu centre veikia 6 mokymo skyriai, tai – Gimnazijos, Inžinerinės pramonės ir statybos, Sveikatos priežiūros paslaugų, Transporto, Tęstinio mokymo, Profesinės reabilitacijos, taip pat veikia Transporto, sandėliavimo ir ryšių sektorinis praktinio mokymo centras. Pirminio profesinio mokymo programų mokosi per 500 mokinių, pačios populiariausios – apdailininko, staliaus, baldžiaus, masažuotojo, probleminės pėdos priežiūros specialisto ir kitos programos.

„ Esame vienintelė Vakarų Lietuvoje mokymo įstaiga, suteikianti galimybę profesiją įsigyti jaunuoliams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių. Jiems pasiūlome mokytis viešbučio darbuotojo, floristo, apželdintojo specialybių programų, – kalbėjo D. Martišauskienė, akcentuodama, jog jau daugiau negu 40 metų centre plėtojama mokymosi visą gyvenimą nuostata. –Teikiamos tęstinio profesinio mokymo paslaugos tiems žmonėms, kuriuos siunčia Darbo birža, darbdaviai ar žmogus, kuris planuoja keisti ar įgyti profesiją ir tai daro už savo lėšas“.

Tęstiniu būdu profesijos šiame centre mokosi per 300 asmenų, savo kompetencijas čia gilina tie, kas nori įgyti teisę vairuoti transporto priemones, išmokti valdyti krautuvus, tobulinti vairavimo įgūdžius. Taip pat teikiamos profesinės reabilitacijos paslaugos darbingumą praradusiems asmenims, kurie po reabilitacijos sėkmingai sugrįžta į darbo rinką.

„Esame užmezgę glaudžius ryšius su Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Lietuvos pramonininkų konfederacija, Darbdavių konfederacija, kitomis asociacijomis, Lietuvos darbo birža bei per 300 pavienių darbdavių. Bendradarbiaujame su Klaipėdos universitetu ir su atskirais Sveikatos ir Socialinių mokslų fakultetais. Kartu su Klaipėdos miesto aukštosiomis mokyklomis pradedame įgyvendinti projektą ir rengti V lygio profesinio mokymo programas, kurias vėliau ir išbandysime. Bendrai sutelktos pastangos visų pirma skirtos tam, kad nemokytume tuščiai – kad parengtume tų profesijų darbuotojus, kokių iš tiesų reikia šiandieninei darbo rinkai“, – teigė D. Martišauskienė.

Ernesto Galvanausko vardo suteikimo Klaipėdos profesiniam centrui dieną šios mokymo įstaigos bendruomenę pasveikino Seimo nariai Dainius Kepenis, Levutė Staniuvienė, Algimantas Kirkutis, Klaipėdos miesto ir rajono vadovai, kolegos iš Klaipėdos profesinių mokyklų, darbdavių atstovai, E. Galvanausko brolio anūkas Gintautas Galvanauskas.

Be to, kad Klaipėdos profesinį centrą papuošė nauja iškaba, kasdien bus galima gėrėtis ir puikiu fotomenininko Vyto Karaciejaus sukurta panoramine fotografija, įprasminančia E. Galvanausko sąsajas su šiandienine Klaipėda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas