Kūlupėnų stipruolių laimėjimas – 13 medalių

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2017-03-17
Kūlupėnų rankų lenkimo aistruoliai su savo rėmėjais ir talkininkais – Kūlupėnų bendruomenės nariais.

Kūlupėnuose įvykusiame XXI Lietuvos jaunimo iki 18 ir 21 metų rankų lenkimo čempionate, kuris skirtas Sporto metams paminėti, vietos jaunuoliai, treniruojami Kęstučio Bertašiaus, iškovojo 13 įvairių spalvų medalių: 1 – aukso, 8 – sidabro ir 4 – bronzos. Bendroje įskaitoje Kūlupėnų stipruoliai užėmė V v.

Geriausiai tarp K. Bertašiaus auklėtinių pasirodė Monika Kripaitė – ji amžiaus grupėje iki 18 metų svorio kategorijoje iki 60 kg kaire ranka iškovojo I v., dešine – III v. „Ši mergina turi stiprų riešą, savitą „ėjimą bloku“. Būtent dėl jo ir buvo padirbėta per treniruotes. Tai davė rezultatą – varžovės nenulaikė Monikos. Ir toliau treniruojantis reikia techniškai padirbėti būtent išnaudojant prigimtinę jos jėgą“, – komentuodamas auklėtinės pasirodymą, kalbėjo K. Bertašius.

Jis teigė esąs patenkintas Kūlupėnų jaunuolių pasiektais rezultatais. Atkreipęs dėmesį, jog didžioji dalis medalių – sidabro, tai yra iškovoti laimėjus antrąsias vietas, rankų lenkimo treneris nė neabejojo, kad kūlupėniškiams sportininkams pritrūko varžybų patirties ir psichologinio nusiteikimo. „Finalas – tas momentas, kada visų dėmesys sutelktas į galutinės kovos rezultatą. Tokį spaudimą atlaikyti tikrai nelengva – sportininkas turi būti maksimaliai nusiteikęs laimėti ir pasiekti didžiausią galimą toje kovoje greitį. O greičio mūsų sportininkams daugeliu atvejų ir pritrūko, kas sumažino mūsų galimybes laimėti daugiau aukso medalių“, – kad per treniruotes bus skiriama dar daugiau dėmesio greičiui išvystyti, tvirtino K. Bertašius.

Kūlupėniškio Dominyko Daukanto (dešinėje) kova: dešine ranka jis iškovojo III v., kaire buvo penktas.

Anot jo, stipriausiai psichologiškai per šias varžybas buvo nusiteikęs 15-metis Dovydas Zajančiauskas, svorio kategorijoje iki 50 kg kaire ranka iškovojęs II v.: „Jis sugebėjo išnaudoti savo greitį, tvirtą nusiteikimą, kuris jam ir padėjo nueiti iki finalo – jį vaikinas pralaimėjo 1:2, nors realiai fiziškai Dovydas ir buvo silpnesnis už kai kuriuos varžovus, nes jo ir svoris nesiekia 50 kg“.

Gerai čempionate amžiaus grupėje iki 18 metų pasirodė Saulius Kubilius – svorio kategorijoje iki 65 kg jis ir kaire, ir dešine ranka iškovojo II v. Trenerio teigimu, jis savo auklėtiniui jau čempionato išvakarėse prognozavo patekti į finalą, tik nesiėmęs spręsti, kokios spalvos medalį vaikinui pavyks iškovoti. Pergales, anot K. Bertašiaus, lėmė prigimtiniai Sauliaus duomenys.

Jo brolis Arūnas Kubilius amžiaus grupėje iki 21 metų svorio kategorijoje iki 70 kg taip pat abiem rankomis iškovojo antrąsias vietas. „Arūnas yra mūsų treniruočių senbuvis, jis sukaupęs ir daugiau varžybų patirties, jau pabuvojęs ir nacionaliniame rankų lenkimo čempionate, ir įvairiuose turnyruose. Dėl jo buvau ramus – žinojau, kad jis padarys viską, ką gali“, – teigė treneris.

Svarbus jam – ir Karolinos Narvilaitės laimėjimas: ji amžiaus grupėje iki 18 m. svorio kategorijoje iki 50 kg kaire ranka iškovojo II v. „Mergina turi savo stilių, per treniruotes daug dėmesio skyrėme technikai. Apskritai, kai per gana trumpą laiką reikia pasirengti varžyboms, per treniruotes daugiausia dėmesio skiriame gerosioms savybėms dar labiau sustiprinti“, – kalbėjo K. Bertašius, gerą žodį skyręs ir Kristinai Bertašiūtei, kuri amžiaus grupėje iki 21 m. 70 kg svorio kategorijoje dešine ir kare ranka užėmė II v. – Kristina padarė didžiulę pažangą, ji su dideliu užsispyrimu lanko treniruotes, dirba nuosekliai. To rezultatas – du sidabro medaliai“.

Gyrė treneris ir Aurimą Mažoną (iki 21 m., svorio kategorija 70 kg), kuris dešine ranka užėmė III v., ir Deividą Petrauską (iki 18 m., svorio kategorija iki 75 kg – III v. dešine ranka), ir Dominyką Daukantą (iki 18 m., svorio kateg. iki 60 kg – III v. dešine ranka), kurie kiekvienas turi savo išskirtinių savybių: Aurimas išsiskiria savo specifine jėga, Deividas – laba sąžiningai lanko treniruotes ir yra be galo smalsus, gilinasi į rankų lenkimo subtilybes, Dominykas – dar jaunas, pradedantis sportininkas, bet sugebėjęs atlaikyti didžiulę konkurenciją. Jos būta iš tiesų didelės: čempionate dalyvavo per 190 dalyvių iš Šilutės, Klaipėdos, Radviliškio, Gargždų, Mažeikių, Rietavo, Kuršėnų, Šakių, Skuodo.

Komandinėje įskaitoje nieko nenustebino Šilutės komanda. Iškovojusi 13 auksinių, 12 sidabrinių ir 17 bronzos medalių, ji užtikrintai aplenkė II v. užėmusią Radviliškio komandą, III v. iškovojo Mažeikių komanda.

„Iš Lietuvos rankų lenkimo federacijos viceprezidento Beno Miliaus sulaukėme daug gerų žodžių – ir kad čempionatas Kūlupėnuose praėjo sklandžiai, be trikdžių, ir kad kūlupėniškiai jaunuoliai nepabūgo tokios gausos dalyvių, jautėsi tvirtai, kaip tikri čempionato šeimininkai“, – pasidžiaugė K. Bertašius dar ir tuo, jog čempionatą jo dalyviai baigė be traumų.

Treneris dar nežino, kas iš Kūlupėnų sportininkų dalyvaus balandžio 8 dieną Radviliškyje įvyksiančiame Lietuvos nacionaliniame rankų lenkimo čempionate: galutinis sprendimas bus priimtas per treniruotes.