Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbo grupė plušės iš naujo

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-03-17

Kretingos rajono švietimo įstaigų profsąjungų lyderiai sukritikavo Švietimo skyriaus vedėjo Antano Sungailos įsakymu sudarytos darbo grupės išvadas dėl švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos kūrimo ir savo nuomonę užvakar išsakė Savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Domarkui.

Profsąjungos atstovės (iš kairės) Elvyra Jurkienė, Dalia Puškorienė, Eugenija Daniuk, Irena Grabienė ir Asta Pocienė svarstė, kad, rengdama rekomendaciją, darbo grupė galbūt pasidavė ugdymo įstaigų vadovų įtakai.

Darbo grupės nariai, tarp kurių daugiausia ugdymo įstaigų direktoriai, vasarį įvykusiuose posėdžiuose išnarpliojo kiekvieną pareigybę, priskyrė jai kodą pagal Lietuvos profesijų klasifikatorių ir pareigybės lygį, diskutavo dėl darbuotojų pareigybių aprašymų bei toms pareigybėms priskirtų funkcijų ir, rengiant darbuotojų pareigybių sąrašus, ugdymo įstaigų vadovams rekomendavo vadovautis darbo grupės parengtu priedu.

„Su kai kuo mes tikrai nesutinkame. Pavyzdžiui, vietoj ūkvedžio įrašytas ūkio dalies vedėjas, nors profesijų klasifikatoriuje tokios profesijos nėra. Sekretorė yra tarnautoja, o darbo grupė, nesant lėšų ir nekeliant atlyginimų kitiems, nusprendė, jog tai turi būti specialistė. Nesutinkame ir dėl pareigybės lygio nustatymo kompiuterių tinklų specialistams bei bibliotekininkams. Darbo grupė rekomenduoja pareigybės lygį, kuriam būtinas aukštesnysis ar specialusis vidurinis išsilavinimas, įgytas iki 1995 metų, nors iš tikrųjų šiems darbams atlikti reikalingos žinios ir įgūdžiai, įgyjami baigus 3-6 metų trukmės aukštosios mokyklos studijas ir įgijus nors profesinį bakalauro laipsnį. Laborantai prilyginami nekvalifikuotiems darbininkams. Be bibliotekininko, „padarytas“ dar ir bibliotekos darbuotojas “, – dėstė Darbėnų gimnazijos profsąjungos pirmininkė Dalia Puškorienė. Jos nuomone, darbo grupės apsisprendimą galėjo lemti ne įstatymai, bet ugdymo įstaigų direktorių nuomonė.

V. Domarkas pripažino, kad darbo grupės rekomendacijos parengtos neprofesionaliai.

„Toks įspūdis, kad pareigybių lygius bandyta pritempti prie esamų darbuotojų. Mes Savivaldybės administracijoje darbuotojo atliekamas funkcijas deriname prie lygio. Keletas žmonių iki 2022 metų turės įsigyti tokį išsilavinimą, kokio reikalauja pareigybės lygis “, – sakė jis.

Direktorius profsąjungų atstovų prašė surašyti savo pastabas, o Švietimo skyriaus vedėją įpareigojo organizuoti, kad darbo grupė rinktųsi ir pareigybes analizuotų iš naujo.

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Kretingos rajono susivienijimo vadovė Eugenija Daniuk paprašė, kad vietoj jos į darbo grupę būtų įtraukta geriau įstatymą išstudijavusi D. Puškorienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas