Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Siūlo galimybę dviračius nuomotis telefonu

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-03-14

Artėjant vasarai, dviračių mėgėjams Kretingoje siūloma nauja paslauga – dviračių nuoma telefonu, naudojant „Dropbyke“ programėlę. Idėjos autoriai veltui ją instaliuotų ir pakonsultuotų, o patys atsiskaičiuotų 20 proc. nuo nuomos apyvartos.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis (kairėje) išmaniąją dviračių nuomą pasiūliusiems „Dropbyke“ atstovams Povilui Kazlauskiui, Dovydui Vaan Gucht ir Tomui Survilai žadėjo tokią galimybę apsvarstyti.

Kainą galėtų nusistatyti

Pasak Savivaldybėje idėją pristačiusio bendrovės „Dropbyke“ atstovo Dovydo Vaan Gucht, visa sistema paremta mobiliosiomis technologijomis.

„Parsisiuntus programėlę, pakanka telefonu užsiregistruoti, žemėlapyje susirasti arčiausiai esantį dviratį, jį rezervuoti, baigus kelionę, nufotografuoti, nusiųsti nuotrauką ir mokėjimo arba kreditine kortele susimokėti“, – paaiškino D. Vaan Gucht. Pasivažinėjus rekomenduojama dviratį palikti toje pačioje vietoje, iš kurios jis buvo paimtas, nes numynus toliau, reikėtų susimokėti už papildomus kilometrus, kompensuojant logistikos išlaidas.

Bendrovė „Dropbyke“ Savivaldybei viešojo konkurso būdu arba dviračių nuomos verslu užsiimantiems kretingiškiams verslininkams naujus dviračius parduotų po 300 eurų, o nuomos kainą, taip pat papildomo kilometro įkainį šie nusistatytų patys. Jeigu paaiškėtų, kad nuoma nepelninga, dviračius esą bet kada būtų galima parduoti.

Anot atstovų, išmanioji dviračių nuomos sistema prigijo Barselonoje, o mūsų šalyje sėkmingai testuojama Druskininkuose, Klaipėdoje bei Alytuje.

„Keliaujame po Lietuvos miestų dviračių nuomos punktus ir siūlome šią inovatyvią paslaugą, o kadangi Kretingoje tokio punkto nėra, kreipėmės į Savivaldybę“, – atviravo jie.

Išmanioji nuoma patraukli jau vien dėl to, kad reikalauja mažai investicijų. Infrastruktūrą užgriozdinančių stacionarių stotelių, kokios įrengtos oranžiniams dviračiams Vilniuje ar Kaune, – nereikia, pakanka tik numatyti viešąsias vietas ir jose pastatyti prirakinimo stovus. Visi mėlynos spalvos, ryškiais logotipais pažymėti dviračiai mieste atrodytų solidžiai. Kadangi būtų nuomojama telefonu, valdymui pakaktų vieno darbuotojo. Pavyzdžiui, Barselonoje vienas žmogus kontroliuoja 120 dviračių, nuomos kaina dienai – 15 eurų, o už papildomą valandą imami 3 eurai. Apsaugant nuo vagysčių, dviračiai sekami globalios padėties nustatymo sistema (GPS), o vakare surenkami ir grąžinami į įvairias vietas miesto centre.

Bendrovė „Dropbyke“ pasiruošusi programėlę instaliuoti ir konsultuoti veltui, vėliau sieks atsiskaičiuoti 20 proc. nuo nuomos apyvartos. „Norime, kad klestėtume visi: jei mūsų įvaizdis bus stiprus, tai ir jūsų miesto – stiprus. Ši patogi dviračių nuoma miestui dar labiau padėtų plėtoti turizmą, išsiaiškinti dažniausiai lankomas vietas, į kurias turistai numina dviračiais, gerinti jų infrastruktūrą“, – sakė D. Vaan Gucht.

Šnekins verslininkus

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Povilui Černeckiui, vicemerei Danutei Skruibienei, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjui Dariui Martinkui, taip pat Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjai Sigutei Jazbutienei siūlymas Kretingoje įdiegti išmaniąją dviračių nuomą pasirodė priimtinas, juolab kad šalia turime Palangą, į kurią vasaros sezono metu suvažiuoja daug aktyvų poilsį mėgstančių poilsiautojaų, kurių būriais užsuka ir į Kretingą. Išsinuomotais dviračiais jie galėtų leistis po atokesnes nuo miesto centro vietas. Be to, pasivažinėti išsinuomotais dviračiais malonu būtų ir patiems kretingiškiams. Pavyzdžiui, nuvažiavę iki Palangos, jei norėtų, dviračius galėtų palikti ten, o namo grįžti kad ir autobusu.

„Bandysim šnekinti ir sudominti rajono verslininkus “, – žadėjo P. Černeckis.

D. Martinkus užsiminė, kad Savivaldybė išmaniosios dviračių nuomos idėją galėtų įgyvendinti ir per Latvijos bei Lietuvos bendradarbiavimo programą „Latlit“, iš dalies finansuojamą Europos Sąjungos, juolab kad netrukus bus skelbiamas naujas šaukimas projektams. Pasak vedėjo, Kretingos rajono savivaldybė anksčiau yra gavusi „Latlit“ programos lėšų dviem administracijos parengtiems viešosios infrastruktūros sutvarkymo projektams – Kretingos žvyrduobėje bus pradėtas kurti „Šeimos slėnis“, o Jauryklos parkas per artimiausius dvejus metus turėtų tapti patrauklia vieta laisvalaikiui.

Skatina pažinti Kretingą

Rajono taryba turizmui plėtoti šių metų biudžete numatė 34 tūkst. Eur. Už dalį lėšų ketinama sukurti Kretingos prekinį ženklą, dalį pinigų panaudoti suvenyrams, atvirukams, žemėlapiams bei kitiems leidiniams, reprezentuojantiems Kretingos rajoną.

Kretingos turizmo informacijos centras – nuolatinis Lietuvoje vykstančios tarptautinės turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur“, taip pat didžiausios Baltijos šalyse turizmo parodos „Balttour“ dalyvis.

„Informaciją apie Kretingos miestą bei rajoną pristatome bendrame Vakarų Lietuvos regiono stende. Labai smagu, kad vis daugiau žmonių iš įvairių šalių pajūrio kraštu domisi. Balandį Kretingos rajoną pristatysime Minske vyksiančioje turizmo parodoje“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė turizmo vadybininkė Rita Beržanskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas