Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 15 %
Naktį14°C debesuotumas 100 %
Komentarų topas
Kretingiškė Dominyka Gudauskaitė džiaugiasi tarptautiniame piešinių konkurse iškovotu medaliu – jis mergaitę turėtų pasiekti po kelių mėnesių.

Kretingos Simono Daukanto progimnazijos trečiokė Dominyka Gudauskaitė nuo mažų dienų dievina piešimą ir jau yra laimėjusi ne vieną konkursą. Dailės subtilybių Kretingos meno mokykloje besisemiančios D. Gudauskaitės darbą tik ką įvertino ir tarptautinio konkurso Taivane komisija.

Kas dvejus metus Taivane vykstantis konkursas „6th Yang Ming International Adolescents Painting Competition 2016“ kviečia vaikus pamilti ir rūpintis vandenynu. Šiame konkurse Kretingos meno mokyklos dailės skyriaus mokiniai dalyvavo antrą kartą, tad nieko keisto, kad tarp jų buvo ir jaunoji dailininkė, pelniusi sidabro medalį. Savo piešinyje dešimtmetė D. Gudauskaitė naudojo įvairias priemones – spalvotus pieštukus, įvairių storių markerius, ratažo technika išraižytus elementus. Kurdama savo piešinį ji pasitelkė neįprastą metodą, kurio išmoko per pamoką: dešimt minučių piešė užmerktomis akimis, naudodama permanentinį markerį, kad nebūtų galima ištrinti nepatikusių vietų. Pasak meno mokyklos mokytojos Živilės Sabaliauskaitės, ši technika mokiniams padeda labiau atsipalaiduoti, nesusivaržyti: „Ji leidžia vaikams pasinerti į kūrybines linksmybes, nesijaudinant, koks bus rezultatas. O rezultatas visada būna geras.“

Konkurso „Piešiame Jeruzalę“ laureate tapusią Dominyką Gudauskaitę sveikina rajono meras Juozas Mažeika ir Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas.

Paklausta, ar tikėjosi, kad jos piešinys užims prizinę vietą, Dominyka atsakė tiesmukai: „Taip, juk nedalyvautum, jeigu nesitikėtum pergalės“.

Mergaitė džiaugėsi laimėjusi tokiame dideliame konkurse, nors apdovanojimas – sidabro medalis – jos rankose atsidurs tik po kelių mėnesių.

Dominykos mokytoja įsitikinusi, kad mergaitės darbas buvo atrinktas, nes laimi tie darbai, kuriuose mokiniai nuoširdžiai ir kantriai apgalvoja, ką nori savo piešiniu pasakyti pasauliui, eksperimentuoja, nebijo klysti, naudoja skirtingas technikas, demonstruoja savo sugebėjimus, analizuoja aplinką, pastebi ir įprasmina darbe smulkias detales, kurių kiti vaikai net nemato.

Taivano konkursas nebuvo vienintelis kuriame Dominyka skynė laurus: pernai ji tapo konkurso „Saugok gamtą – išsaugosi save“ laureatė, 2016 m. birželį Kretingos rajono mokyklų vaikų kūrybinių darbų konkurso 8-10 metų vaikų amžiaus grupėje užėmė II vietą, rugpjūtį tarptautiniame piešinių konkurse „Kelionė po Europos miestus“ laimėjo kelionę į vaikų vasaros stovyklą Austrijoje.

Tai buvo pirmoji D. Gudauskaitės kelionė į užsienį ir pirmosios dvi savaitės be tėvų priežiūros.

Dominyka pasirinko stovyklą į kalnus. Didžiausią įspūdį jai paliko plaukiojimas kalnų ežere, kalnų urvai, kopimas į kalnus, laipiojimas medžiuose. Iš Lietuvos ji keliavo su 20 vaikų grupe ir dviem vadovais, bet Austrijoje stovyklavo su vaikais iš visos Europos. Stovykloje jie visi gaudavo pažymius už kambarių tvarkymą, kasdien maudėsi baseine, keliavo po miestus, dalyvavo varžybose, konkursuose ir kas vakarą rašė dienoraštį apie dienos įspūdžius. Ši stovykla, pasak Dominykos mamos Dalios Gudauskienės, mergaitei buvo metų įvykis.

Penktadienį Dominyka atsiėmė dar vieną apdovanojimą. Šį kartą – iš Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje Amiro Maimono rankų. Kretingos rajono mokyklų piešinių konkurse „Piešiame Jeruzalę“ 7-10 metų mokinių grupėje D. Gudauskaitė tapo II vietos laureate ir buvo apdovanota diplomu „Už kūrybinio darbo originalumą“ bei hebrajų kalbos žodynėliu.

Paklausta, ar ketina sieti ateitį su daile, Dominika atsakė teigiamai, tačiau prisipažino, kad kol kas nežino, ką tiksliai norėtų studijuoti.

Ne ką mažiau už dukrą pasiekimais džiaugiasi ir jos mama, negailėjusi gražių žodžių: „Kai praėjusių metų pabaigoje Dominyka rašė laišką Kalėdų Seneliui, ji išvardijo šiuos savo laimėjimus ir aprašė stovyklos iš Austrijos įspūdžius. Aš tik tuomet pilnomis akimis ašarų supratau, ką reiškia vaikui duoti sparnus. Šie metai jai jau padovanojo medalį.

Nepatikėjau. Galvojau, medalius dovanoja už sporto, šokių pasiekimus, bet ne už piešinius. Vis dėlto didžiausias apdovanojimas, kad vaiko svajonės pildosi.“

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas