Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 15 %
Naktį14°C debesuotumas 100 %
Komentarų topas

Susietosios paramos naujovės

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2017-01-27

Įsigaliojo susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas taisyklių pakeitimai.

Išmoka – tik kartą

Pasak Kretingos Žemės ūkio skyriaus vyriausiosios specialistės Aurelijos Jurgutienės, pakartotinai įsigijus tuos pačius ūkinius gyvūnus – išmoka neskiriama.

Taisyklių punktai, kuriais vadovaujantis nustatomi pagrindiniai tinkamumo skirti susietąją paramą reikalavimai išliko nepakitę. Valdos valdytojui arba partneriui gali būti skiriamos išmokos už ūkinius gyvūnus, jei Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) įregistruotos ir suženklintos mėsinės avys, pieninės ožkos, ne jaunesni negu 12 mėn. mėsiniai galvijai, buliai nepertraukiamai išlaikomi valdoje ne mažiau 60 kalendorinių dienų. Įregistruoti ūkinius gyvūnus ŪGR privalu ne vėliau kaip einamųjų metų spalio 31 d.

Pakeistose taisyklėse patikslinta, kokiu atveju įsigijęs ūkinius gyvūnus kitas laikytojas laikomas atitinkančiu paramos skyrimo reikalavimus. Išmokos skiriamos mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas įsigijusiam kitam ūkininkui, jei jis įvykdo reikalavimus, tai yra įgytus ūkinius gyvūnus paženklina ir nustatyta tvarka įregistruoja ŪGR) nuo pat pirmosios gyvulių išlaikymo dienos.

Įsigijęs ūkinius gyvūnus kitas laikytojas laikomas atitinkančiu paramos skyrimo reikalavimus ir tuo atveju, jei jis įsigyja netinkamai ženklintus ir registruotus mėsinius galvijus, mėsines avis pieninių veislių bulius ar pienines ožkas, tačiau įvykdo keliamus reikalavimus nuo pirmosios gyvulio laikymo dienos.

Ūkininkai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad išmoka pagal einamaisiais metais pateiktą paraišką už tą patį ūkinį gyvūną gali būti skiriama tik vieną kartą. Jei gyvulių laikytojas, pardavęs ar dovanojęs kitam ūkininkui pakartotinai įsigijo tuos pačius gyvulius, kuriuos laikydamas nesilaikė Ūkinių gyvūnų laikymo vietų registravimo ir jose laikomų ūkinių gyvūnų ženklinimo ir apskaitos tvarkos aprašo reikalavimų, išmoka jam neskiriama.

Už vėlavimą – sankcija

Pakeistos Susietosios paramos taisyklės buvo papildytos reikalavimu, kurio nesilaikantiems valdos valdytojams mažinamos išmokos. Jeigu valdos valdytojas duomenis apie mėsinių galvijų, mėsinių avių, pieninių veislių bulių, pieninių ožkų perkėlimus, kaitą pavėluotai pateikia paslaugos teikėjui, taip pat Valstybinio maisto ir veterinarijos teritoriniam skyriui, skerdimo įmonei, prekiautojui ūkiniais gyvūnais arba suveda į ŪGR pavėluotai, taikoma sankcija – skaičiuojama 20 proc. sankcija už kiekvieną konkretų gyvulį pagal einamaisiais metais atskiru žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintus tikslius išmokos dydžius už mėsinį galviją, mėsinę avį, pieninės veislės bulių, pieninę ožką.

Pakeistose susietosios paramos taisyklėse nustatyta, kad Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) vykdant patikras valdos valdytojai privalo atskirti gyvulius ir sugrupuoti pagal atskiras rūšis bei veisles.

„Pavyzdžiui, turi atskirti pieninių veislių galvijus nuo mėsinių veislių galvijų, suvaryti juos į aptvarus ir panašiai. Taip sudaromos sąlygos NMA patikrų specialistui suskaičiuoti visus gyvulius ir patikrinti jų ausų įsaguose įrašytus individualius numerius“, – paaiškino A. Jurgutienė

Atsako ir paslaugų teikėjai

Anksčiau patvirtintose susietosios paramos už ūkinius gyvūnus taisyklėse buvo apibrėžta valdos pareiškėjų atsakomybė už teisingą duomenų pateikimą paraiškoje. Taisyklės papildytos nuostata, kad valdos valdytojai, partneriai atsako už duomenų teisingumą paraiškoje ir patikros vietoje metu.

Anot vyriausiosios specialistės, taisyklės papildytos punktu, nustatančiu atsakomybę už ūkinių gyvūnų perkėlimo, kaitos dokumentų įvedimą į ŪGR. Už šių duomenų įvedimą į ŪGR atsako valdų valdytojai, partneriai, laikantys mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, paslaugų teikėjai, tai yra gyvulių produktyvumo kontrolės asistentai, privatūs veterinarijos gydytojai, taip pat Valstybinės maisto ir veterinarijos skyriai, skerdimo įmonės ir prekiautojai ūkiniais gyvūnais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas