Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Tradicinis - tik Rytų kovos menų išpažinėjams būdingas – pasisveikinimas, trumpa meditacija, būtinas apšilimas: taip prasideda kiekviena jaunųjų nindzių treniruotė, savyje turinti dar ir kitokio užtaiso – gilios, atvirai nedemonstruojamos, bet net ir pašaliniam žmogui įmanomos pajusti - pagarbos Mokytojui.

Stebėti tikrai juodą – ir dėl darbo krūvio, ir dėl tradicinės nindzių aprangos – treniruotę yra pakankamai įspūdinga. Jėga, ištvermė, greitis, reakcija. Visa tai sukuria reginį, kuriame ir slypi nindzių kovos meno esmė – kūno ir dvasios harmonija.

Šie jaunuoliai ir merginos – tik dalis grupės, besimokančios nindzių kovos meno. Iš viso nindzių paslapčių mokosi apie 50 žmonių.

Nindzių kovos meno jaunuolius ir merginas moko Algimantas Piekus.

Nindzių grupę sudaro tie karteniškiai ir kretingiškiai – suaugę bei moksleiviai, kuriems ypač gerai sekasi per to paties mokytojo vedamus karatė užsiėmimus.

“Mokytis nindzių kovos meno – pakankamai sudėtinga. Tai reikalauja daug fizinės jėgos, lankstumo ir svarbiausia – psichologinio nusiteikimo. Treniruotės nėra žaidimas – visa, kas per jas vyksta, yra tikra. Taigi ir skausmas, ir nuovargis nėra imitacija”, - teigė Algimantas Piekus, pats nindzių kovos meno mokęsis pas Ukrainoje gyvenantį Valerijų Momotą. Pastarasis gi – nindzių patriarcho, gydytojo Masaaki Hacumi mokinys. Būtent Masaaki Hacumi ir išplatino nindzių kovos meną, jo moko tik pačius geriausius pasaulio kovos menų meistrus.

Pats kovos pavadinimas Nindziutsu reiškia: “nin” – nematomas, kantrus, “dziutsu” – menas arba kovinė technika.

Kaip papasakojo A.Piekus, Nindziutsu kovinio meno šaknys prasideda senovės Kinijoje ir Tibete. Paskui, bėgant šimtmečiams, šis kovos menas atkeliavo ir į Japoniją. Nindziutsu unikalumas – išskirtinė kūno ir dvasios harmonija, kurios nindzės pasiekia tik per daugelį metų sunkių treniruočių.

“Nindzės, įvaldę savigyną kojomis bei rankomis, įvairiais ginklais, to negali panaudoti blogiems kėslams. Kovos menų nemokome tų, kurie linkę į chuliganizmą. Be to, tokie vaikinai ar merginos ilgai ir neužsibūna, kadangi bet kuri Rytų kovos menų šaka reikalauja didelės kantrybės, užsispyrimo, tam tikra prasme – ir paklusnumo”, - teigė Algimantas Piekus, kuris įsitikinęs, jog jaunuoliai įgytas kovinio meno žinias panaudos policijoje, kariuomenėje, sportuodami, galų gale – tobulindami save, kaip asmenybę.

Vaikus ir suaugusius nindzių kovos meno mokinantis Algimantas Piekus ir pats važinėja į tarptautinius seminarus, semiasi naujų žinių. Toks seminaras rudenį įvyks ir Kretingoje.

Tada jaunieji nindzės sulauks ir tarptautinio lygio meistrų įvertinimo. Tai reiškia, kad jie, kaip nindzės, bus atestuoti pirmą kartą ir užsijuos baltąjį nindzių diržą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas