Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 10 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vėl užsimota prieš Kretingos ligoninę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-01-24
Šiandieną Kretingos ligoninės pastatas pusiau skustas, pusiau luptas: sutvarkytas pagrindinis fasadas, tačiau būklė iš kiemo pusės – apgailėtina.

Praėjusią savaitę išgirdus nerimastingą žinią, jog valstybė šiemet nebeketina skirti lėšų Kretingos ligoninės renovacijos darbams, išsyk sujudo rajono vadovai: tarpininkaujant Seimo nariui Antanui Vinkui, šiandieną jie susitiks su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir pateiks savo argumentus.

Užkliuvo dešimtmetį besitęsianti renovacija

Sveikatos apsaugos ministerija praėjusią savaitę išplatino žinią, jog naujoji vadovybė, principingai peržiūrėjusi ligoninių projektams skirtą finansavimą iš Valstybės investicijų programos (VIP), nebeskirs lėšų 3 šalies ligoninėms – Klaipėdos universitetinei, Radviliškio bei Kretingos ligoninėms.

Finansuoti ligoninių, tarp jų – ir Kretingos, projektus buvo planuota pagal buvusios ministerijos vadovybės 2017 metais sudarytą VIP programos projektą, bet šiemet naujoji Vyriausybė jį peržiūrėjo bei pakoregavo, – taip ji suskaičiavo sutaupysianti per 3 mln. eurų. Šiuos pinigus žadama investuoti į vaikų onkologijos skyrių atnaujinimą ir modernizavimą, į greitosios medicinos pagalbos plėtrą regionuose, gerinat infarkto-insulto klasteryje teikiamų paslaugų prieinamumą.

„Valstybės investicijų programos lėšos turi būti naudojamos racionaliai, tikslingai ir skiriamos tik tokiems projektams, kurie išties susiję su sveiktos priežiūros paslaugų gerinimu ir teikia realią naudą žmonėms. Mes – ne labdaros fondas, iš kurio būtų galima finansuoti bet kokius projektus. Manome, kad iki šiol nusistovėjusi praktika nebuvo teisinga, nes lėšos neretai būdavo skiriamos mažą pridėtinę vertę kuriantiems projektams“, – ministerijos išplatintame pranešime žiniasklaidai tvirtino sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Kretingos ligoninei nuspręsta nebeskirti lėšų todėl, kad jos renovacijos projektai buvo pradėti prieš keliolika metų ir iki šiol neužbaigti. „Tai reiškia, kad per tiek laiko statinių konstrukcijos yra pasenusios, nebeatitinka šiuolaikinių statybos reikalavimų, keliamų gydymo įstaigoms“, – pranešime nurodomos priežastys, dėl ko nenorima skirti lėšų.

Trūksta pusės milijono eurų

Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė neslėpė, jog 1958 m. pastatytos Kretingos ligoninės renovacijos procesas tęsiasi jau 13 metų, nes nebuvo gauta pakankamai lėšų.

Per tą laikotarpį viršum Kretingos ligoninės nuolat tarsi Damoklo kardas kybojo grėsmė – uždaryti ją ar panaikinti atskirus jos skyrius. Tačiau sutelktomis medikų bei steigėjo – Kretingos rajono savivaldybės – pastangomis ją vis pavykdavo apginti. Per renovacijos dešimtmetį buvo pakeisti ligoninės stogas, langai, atnaujintas fasadas bei skyriai, pastatyta katilinė, naujai įrengta operacinė. „Darbų liko nebe tiek daug: užbaigti tvarkyti ligoninės išorę iš kiemo pusės, renovuoti likusią dalį Akušerijos-ginekologijos skyriaus, sutvarkyti laboratoriją ir atnaujinti liftą. Tam mums dar reikėtų apie 0,5 mln. eurų“, – tvirtino I. Volskienė.

Paklausta, kaip sutiko žinią, kad pinigų renovacijai Vyriausybė nebeketina skirti, ligoninės vadovė sakė, jog per susitikimą ministerijoje tikisi argumentuotai įrodyti, kad Kretingos žmonėms ligoninė yra svarbi ir reikalinga, kad panaikinus gimdymo skyrius aplinkinėse Plungės bei Skuodo rajonų ir Palangos miesto ligoninėse, gimdyti pas mus suvažiuoja moterys iš viso regiono.

„Gal ministerijoje neįsigilino, kiek darbų pas mus jau atlikta ir kad renovacijos procesas vyksta nuosekliai“, – samprotavo I. Volskienė, patikindama, jog oficialaus ministerijos pranešimo dėl nebeskiriamų lėšų jie dar negavę.

Tikisi, jog sprendimą peržiūrės

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, paklaustas, kaip reagavo į šią žinią ir kokius ketina priimti sprendimus, jei nesikeis ministerijos pozicija, tvirtino nekomentuosiąs, kol taip pat dar negavo oficialios ministerijos informacijos.

„Šiandien susitikę su ministerijos atstovais bandysime įtikinti, kad ligoninę reikia baigti tvarkyti – užbaigtą turėtume kaip saldainiuką. O jei neskirs lėšų, žiūrėsime, kaip suktis patiems“, – tvirtino meras.

J. Mažeikos, I. Volskienės ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko susitikimą su ministru A. Veryga inicijavęs A.Vinkus neslėpė, jog žygių dėl ligoninės ėmęsis vos sužinojęs sprendimą dėl VIP lėšų paskirstymo.

„Viliamės, kad ministras, geranoriškai sutikęs priimti kretingiškius, atsižvelgs į mūsų ligoninės situaciją ir pozityviai spręs jos tolimesnį likimą“, – įsitikinęs A. Vinkus.

Kretingos ligoninė taptų klasteriu

Seimo narė Levutė Staniuvienė apgailestavo, jog negalėsianti dalyvauti susitikime, tačiau ji sakė palaikanti kretingiškių siekį baigti tvarkyti ir išsaugoti Kretingos ligoninę su visais skyriais.

„Skuodo rajono žmonės, mūsų ligoninėje uždarus Akušerijos ir Vaikų ligų skyrius, liko nuošalėje nuo valstybės finansavimo – lėšų benumeta kaip šuniui kaulą. Klaipėdos vaikų ligoninė dažnai būna perpildyta, ypač padidėjus sergamumui, ir mes vežame savo vaikus gydyti į Kretingą. Gimdyvės taip pat renkasi Kretingos ligoninę, kur jaučiasi saugios ir prižiūrėtos“, – teigė Seimo narė.

Ji tikino žinanti, jog į šios gydymo įstaigos renovaciją jau yra investuota daug pinigų – per 1,5 mln. eurų, todėl mano esant tikslinga užbaigti darbus, kad Kretingos ligoninė taptų klasteriu tarp gretimų rajonų ir Klaipėdos miesto ligoninių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas