Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 2 %
Naktį8°C debesuotumas 33 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Paauglystės pomėgį pavertė profesija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2017-01-20

Kretingiškis 31-erių Andrius Kaubrys kelerius metus praleido užsienyje – Italijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Pastarojoje šalyje išmoko kurti kompiuterines architektūros vizualizacijas ir, grįžęs į Lietuvą, savarankiškai ėmėsi šio verslo.

Užsakovų pageidavimu, A. Kaubrys pagal architektūrinius brėžinius pateikia gyvenamojo namo išorės bei vidaus vizualizacijas 3D plokštumoje, o taip pat gali parodyti, kaip konkretus namas ateityje įsikomponuos į jau esamą ar būsimą gyvenamųjų namų kvartalą. Atlikti šį darbą jam palengvina dronu vadinamas bepilotis prietaisas, kuris fotografuoja bei filmuoja tam tikras nustatytas erdves iš paukščio skrydžio.

„Namie susikūriau sau darbo vietą, savo pomėgį pavertęs profesija. Galvoju, kad į savo šalį grįžau pačiu laiku – tuomet, kai dauguma iš jos bėgo, būtent čia suradau savąją verslo nišą“, – kalbėjo vyras.

Jis atviravo, jog apie panašų darbą svajojęs nuo 16 metų, kai įsigijo pirmąjį kompiuterį. „Dar norėjau būti pilotu, – dabar skraidymo aistrą kompensuoja dronas ir vaizdai kompiuteryje“, – juokėsi Andrius.

Neužbaigęs studijų Kauno technologijų universitete, A. Kaubrys panoro pasižvalgyti po pasaulį ir įgyti darbo patirties: išvyko į Italiją ir įsidarbino kruiziniame laive, vėliau patraukė, kaip ir dauguma lietuvaičių, į Angliją – įsidarbino restorane. „Galvojau užsidirbti pinigų ir ten mokytis, bet studijų kainos pasirodė neįkandamos“, – neslėpė kretingiškis.

Iš tų pinigų, kuriuos uždirbo, įsigijo architektūros vizualizacijos darbų portfelį ir siuntinėjo savo prašymus įsidarbinti po įvairias šia veikla užsiimančias studijas. „Priėmė dirbti viena nedidelė studija Londone, ten dirbome keturiese – kūrėme inžinerinius brėžinius. Pagal juos būdavo projektuojami įvairūs pastatai – nuo dangoraižių, baseinų, sporto kompleksų iki biuro pastatų bei individualių namų“, – savojo verslo startą prisiminė kretingiškis.

Į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos grįžęs 2009-aisis, išsyk įgytą patirtį ėmėsi pritaikyti Lietuvoje. „Ilgam užsibūti svečioje šalyje niekuomet neketinau. Kad ir kaip gerai išmoktum kalbą, kad ir turėtum neblogai apmokamą darbą, lygiaverčiu tos šalies piliečiu vis tiek netapsi. Be to, padirbėjęs pas skirtingus darbdavius, suvokiau, kad galiu dirbti pats sau, – kalbėjo jaunas vyras, ir pridūrė: – Kurgi rasi didesnį malonumą, kaip atsikėlus su meile pradėti darbą. Manau, jog tame yra didelė tikrosios gyvenimo vertės dalis“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas