Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 15 %
Naktį14°C debesuotumas 100 %
Komentarų topas

Šilumininkai į Naujuosius įžengia kupini planų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2016-12-30

Nors žiema – šilta, žlunga viltys, kad centralizuotas šildymas gyventojams už gruodį bus pigesnis: pabrangus kurui, už kilovatvalandę teks mokėti 5 proc. daugiau, tai yra su pridėtinės vertės mokesčiu kilovatvalandė kainuos 6,41 euro cento.

Atnaujins trasas

Anot Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojo šilumos realizacijai Tomo Liaučiaus, praėjusiais metais biokuro sąlyginis naftos ekvivalentas (tne) kainavo 140–144, vasarą – 125 Eur, o dabar – jau 155 Eur.

„Lietuvos šilumos tiekėjai esame įpareigoti kurą pirkti iš biokuro biržos „Baltpool“, o kainoms daryti įtakos negalime, nes ją lemia paklausa rinkoje“, – teigė T. Liaučys.

Kretingos rajone yra 10 renovuotų gyvenamųjų namų. Ypač tie, kuriuose įrengtos daliklių sistemos, šilumos sunaudoja 2–2,5 karto mažiau, vadinasi, už šildymą ir moka mažiau.

Pasak direktoriaus pavaduotojo, Kretingos šilumos tinklai metus baigs su simboliniu pelnu.

Šio mėnesio pabaigoje įmonė pasirašė sutartį su viešąja įstaiga „Verslo paramos agentūra“, kuri beveik 274 tūkst. Eur skyrė magistralinėms šilumos trasoms Kretingos mieste atnaujinti.

Antra tiek lėšų bendrovė turės prisidėti. Šiuo metu jau rengiami dokumentai konkursui rangovams parinkti. Darbai turėtų prasidėti 2017-ųjų vasarą.

Numatyta trasas keisti nuo Kretingos miesto stadiono per parką iki Savanorių g. 7 A, nuo čia – per karių kapines muziejaus link, taip pat Vytauto g. gyvenamųjų namų kvartale. Iš viso bus pakeistos 3 nusidėvėjusios, daugiau kaip 30 metų senumo magistralinės trasos, kurių bendras ilgis – 1 km 400 m.

Sąskaitas formuoja naujoviškai

Ateinantiems metams „Kretingos šilumos tinklai“ turi ir daugiau planų: Melioratorių g. katilinėje perdengti nuo garuojančio biokuro drėgmės korozijos paveiktą sandėlio stogą, išardyti nebaigto statyti sandėlio konstrukcijas ir pastatyti naują sandėlį, po plytą nugriauti atitarnavusį ir šiuo metu užkonservuotą kaminą.

Kamino griovimo darbai bendrovei kainuos ne mažiau 40–50 tūkstančių eurų. Lietuvoje yra nedaug įmonių, galinčių šį darbą atlikti, artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas.

Praeinantys metai Kretingos šilumos tinklams išskirtiniai tuo, kad įmonėje baigiama įdiegti nauja mokesčių už šilumą skaičiavimo programa „Mokesta“. Už lapkričio mėnesį sunaudotą šilumą gruodį gyventojai ir įmonės gavo jau naujoviškas sąskaitas.

„Naujovė yra naujovė – pasitaikė smulkių klaidų, sąskaitos šiek tiek vėlavo. Žmonės įprastai jas gauna apie mėnesio 10 dieną, o gruodį sulaukė tik prieš pat Kalėdas. Džiaugiamės ir dėkojame gyventojams, kad jie mus suprato ir per daug nepyko“, – atviravo T. Liaučys.

Naujoji mokesčių skaičiavimo sistema bendrovei kainavo apie 25 tūkst. Eur, tačiau atvėrė geresnes galimybes. Sumažėjus rankų darbo, sąskaitos, kurių paruošiama per 4 tūkst., suformuojamos greičiau, o ir gyventojams – patogiau, nes tose pačiose sąskaitose nuo šiol bus galima pranešti apie gedimus ar profilaktinius darbus, pateikti kitą aktualią informaciją. Be to, įmonėms anksčiau sąskaitos buvo siunčiamos tik laiškais paštu arba faksu, o, įvedus naująją sistemą, taip pat bus pateikiamos elektroniniu būdu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas