Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį-3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dapšauskų šeima – knygoje ir jos pristatyme

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2014-09-19

Garsių muzikinį Žemaitijos paveldą puoselėjančių salantiškių Dapšauskų šeima buvo pakviesta į Vilniaus žemaičių kultūros draugijos Mokytojų namuose surengtą Šeimos metams skirtą vakarą ir knygos „Žemaičių kultūros savastys II. Epochų jungtys“ pristatymą.

Dapšauskų šeima – muzikinio Žemaitijos paveldo puoselėtoja – renginyje Vilniuje.

Juozas Dapšauskas, vienas šios šeimos narių, „Pajūrio naujienoms“ pasakojo, jog apie jų šeimą – kaip nykstančio ir tik Žemaitijai būdingo muzikavimo atstovus, vadinamuosius „dūdorius“ – yra aprašyta šioje knygoje, greta kitų šio krašto muzikinio paveldo puoselėtojų.

„Tačiau kitų senųjų muzikantų, kilusių iš Darbėnų, Laukžemės, telikę tik nuotraukos ir jų gyvenimo aprašymai. O mūsų šeima, ko gero, vienintelė, ligi šiol dar tęsia senąją Žemaitijos muzikavimo tradiciją“, - sakė J.Dapšauskas.

Į renginį susirinko gausi Dapšauskų šeimyna: Juozo motina Genovaitė ir sesuo Danutė - iš Salantų, brolis Jonas atvyko iš Kauno, pats Juozas bei jo tėvo broliai Jurgis, Pranas ir pusbrolis Pranas – iš Vilniaus.

J.Dapšauskas papasakojo apie muzikavimą savo šeimoje, tradicijų tąsą, pripažindamas, jog jų šeimos muzikavimo kokybė, anapilin iškeliavus tėvui Leonui, taip pat pamažu blėsta.

Renginyje kalbėjo kultūrologė profesorė Rūta Žarskienė, kuri prieš dešimtmetį buvo atvykusi į Salantus, viešėjo Dapšauskų šeimoje ir įrašė jų kūrinius. Dapšauskų šeimos atliekami kūriniai, greta kitų Žemaitijos krašto muzikantų, sudėti į atskirą, išvien su minėta knyga išleistą kompaktinę plokštelę „Tradicinė Žemaitijos dūdų muzika ir giesmės“.

Anot kraštiečio, R.Žarskienė taip pat renka medžiagą apie garsiausius Žemaitijos „dūdorius“, tarp jų – ir gausią Dapšauskų šeimą. Ją ketina išleisti atskiru leidiniu.

„2015-ieji bus paskelbti Etnografinių regionų metais, todėl labai prasminga pasidžiaugti naujais leidiniais, skirtais įvairioms iškilioms istorinėms datoms, kurių pagrindiniai veikėjai - konkretūs žmonės, šeimos, giminės. Juos visus sieja atminimas, pagarba artimui, muzikavimo džiaugsmas ir nenutrūkstamos gyvos tradicijos tąsa“, - džiaugėsi Vilniaus žemaičių kultūros draugijos pirmininkė Dalia Juodkaitė-Dirgėlienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas