Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 31 %
Naktį10°C debesuotumas 11 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dapšauskų šeima – knygoje ir jos pristatyme

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2014-09-19

Garsių muzikinį Žemaitijos paveldą puoselėjančių salantiškių Dapšauskų šeima buvo pakviesta į Vilniaus žemaičių kultūros draugijos Mokytojų namuose surengtą Šeimos metams skirtą vakarą ir knygos „Žemaičių kultūros savastys II. Epochų jungtys“ pristatymą.

Dapšauskų šeima – muzikinio Žemaitijos paveldo puoselėtoja – renginyje Vilniuje.

Juozas Dapšauskas, vienas šios šeimos narių, „Pajūrio naujienoms“ pasakojo, jog apie jų šeimą – kaip nykstančio ir tik Žemaitijai būdingo muzikavimo atstovus, vadinamuosius „dūdorius“ – yra aprašyta šioje knygoje, greta kitų šio krašto muzikinio paveldo puoselėtojų.

„Tačiau kitų senųjų muzikantų, kilusių iš Darbėnų, Laukžemės, telikę tik nuotraukos ir jų gyvenimo aprašymai. O mūsų šeima, ko gero, vienintelė, ligi šiol dar tęsia senąją Žemaitijos muzikavimo tradiciją“, - sakė J.Dapšauskas.

Į renginį susirinko gausi Dapšauskų šeimyna: Juozo motina Genovaitė ir sesuo Danutė - iš Salantų, brolis Jonas atvyko iš Kauno, pats Juozas bei jo tėvo broliai Jurgis, Pranas ir pusbrolis Pranas – iš Vilniaus.

J.Dapšauskas papasakojo apie muzikavimą savo šeimoje, tradicijų tąsą, pripažindamas, jog jų šeimos muzikavimo kokybė, anapilin iškeliavus tėvui Leonui, taip pat pamažu blėsta.

Renginyje kalbėjo kultūrologė profesorė Rūta Žarskienė, kuri prieš dešimtmetį buvo atvykusi į Salantus, viešėjo Dapšauskų šeimoje ir įrašė jų kūrinius. Dapšauskų šeimos atliekami kūriniai, greta kitų Žemaitijos krašto muzikantų, sudėti į atskirą, išvien su minėta knyga išleistą kompaktinę plokštelę „Tradicinė Žemaitijos dūdų muzika ir giesmės“.

Anot kraštiečio, R.Žarskienė taip pat renka medžiagą apie garsiausius Žemaitijos „dūdorius“, tarp jų – ir gausią Dapšauskų šeimą. Ją ketina išleisti atskiru leidiniu.

„2015-ieji bus paskelbti Etnografinių regionų metais, todėl labai prasminga pasidžiaugti naujais leidiniais, skirtais įvairioms iškilioms istorinėms datoms, kurių pagrindiniai veikėjai - konkretūs žmonės, šeimos, giminės. Juos visus sieja atminimas, pagarba artimui, muzikavimo džiaugsmas ir nenutrūkstamos gyvos tradicijos tąsa“, - džiaugėsi Vilniaus žemaičių kultūros draugijos pirmininkė Dalia Juodkaitė-Dirgėlienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas