Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius šiomis dienomis susitiko su dviejų šalių – Lietuvos ir Prancūzijos – atstovais, kuriems patikėta vykdyti tarptautinį projektą “Ūkininkų dalyvavimas nacionalinės maisto kokybės schemose”. Šis projektas susijęs su specifinėmis žemės ūkio sąlygomis auginamos pagerintos kokybės paukštienos gamyba ir kokybės kontrolės sistemos parengimu.

Projekto vykdytojai (iš kairės) Nacionalinės paukštininkų ir veisėjų asociacijos atstovas Valdas Kavaliauskas, projekto koordinatorius Frederikas Žafre, jo kolegos iš Prancūzijos Georges Douteau ir Agnes Laszczyk-Legendre. Jų nuomone, alternatyvios paukštininkystės plėtra turėtų susidomėti ūkininkai, kurie nebeturi galimybių plėsti gyvulininkystės ar pienininkystės, neturintys daug žemės arba ūkininkaujantys nenašiose dirvose.

Projekto koordinatorius, Kretingos ūkininkams gerai pažįstamas Prancūzijos Loiret žemės ūkio rūmų atstovas Frederikas Žafrė, pristatydamas projektą ir alternatyvios paukštienos gamybos verslo galimybes mūsų rajono Savivaldybės vadovams, teigė, jog tai daroma neatsitiktinai. “Jūs savo autoritetu galite paskatinti ūkininkus imtis šio, papildomas pajamas teikiančio, verslo”, - kalbėjo svečias, kuriam bendradarbiaujant su Kretingos rajono savivaldybe bei Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriumi pavyko sėkmingai įgyvendinti kooperacijos vystymosi rajone projektą.

Tarptautinį dviejų šalių – Lietuvos ir Prancūzijos – kartu vykdomą projektą praėjusių metų spalį patvirtino viena Europos Sąjungos komisijų. Pagal šį projektą bus siekiama regionų ūkininkus sudominti alternatyvios paukštienos gamyba, kuri susijusi ir su nacionaliniu kokybės ženklu. Šiuo ženklu pažymėtas produktas atitiks tam tikrus kokybės reikalavimus, o ūkininkams gi siūloma paukščius auginti ekstensyviu būdu. Ilgiau ir natūraliomis sąlygomis auginami paukščiai, anot projekto vykdytojų, turėtų surasti savo vartotoją, kuris pageidauja tegu ir brangesnės, tačiau gerokai kokybiškesnės paukštienos.

F.Žafrė kolegos iš Prancūzijos – Agnes Laszczyk-Legendre bei Georges Douteau – teigė, jog Prancūzijoje yra 6 tūkst. pagerintos kokybės paukščių augintojų, 200 nedidelių įmonių, gaminančių tokią paukštieną. Pagerintos kokybės paukščiai Prancūzijoje pradėti auginti prieš 40 metų, ir ūkininkai, ėmęsi šio verslo, sulaukė ir Prancūzijos vyriausybės paramos. Per metus Prancūzijoje užauginama 110 mln. pagerintos kokybės paukščių, ir tai sudaro 10 proc. visų šalyje užauginamų paukščių. Tačiau pagerintos kokybės paukštienos nuperkama 65 proc. (pagal santykį su pramonine paukštiena). Tai rodo, jog pramoniniu būdu užauginami paukščiai yra skiriami perdirbti.

Prancūzijos atstovai teigė, jog alternatyvios paukštienos gamyba leido nesunykti Prancūzijos kaimams, gyvenvietėms, jog smulkūs ir vidutiniai ūkininkai, neturintys galimybės plėsti ūkių, surado naują nišą verslui vystyti, iš jo gaudami papildomų pajamų. Kai kuriems alternatyvi paukštininkystė tapo ir pagrindiniu verslu.

“Mano nuomone, alternatyvi paukštininkystė ir Lietuvoje gali tapti pakankamai rimtu verslu, geru postūmiu kaimo plėtrai. Į Kretingą atvykome tam, kad su alternatyvios paukštininkystės galimybėmis supažindintume ir Vakarų Lietuvos regiono ūkininkus. Vyraujant augalininkystei ir kuriantis alternatyvios paukštininkystės ūkiams, keistųsi kaimų infrastruktūra: atsirastų grūdų vartotojų vietoje, naujų darbo vietų ūkiuose ir skerdyklose, būtų galima panaudoti senus pastatus, juolab, kad alternatyvioji paukštininkystė nereikalauja ypatingų technologijų, - kalbėjo F.Žafrė. – Aš ir mano kolegos randame pozityvių argumentų, kurie įrodo alternatyvios paukštininkystės perspektyvą Lietuvoje”.

Anot projektų vykdytojų, alternatyvios paukštininkystės plėtra turėtų susidomėti tie ūkininkai, kurie nebeturi galimybių plėsti gyvulininkystės ar pienininkystės, kurie neturi daug žemės arba ūkininkauja nenašiose dirvose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas