Pajūrio naujienos
Help
2020 Liepa
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 24 %
Naktį15°C debesuotumas 12 %
Komentarų topas

(1378) 2019-08-06

Baigia įrengti Jauryklos parką

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis

Bendrovės „Arkosta“ statybos ir techninės priežiūros direktorius Algimantas Bružas užtikrino, kad Jauryklos parkas bus įrengtas iki spalio, žadėdamas, kad išdžiūvusioje upelio vagoje įrengta kūlgrinda rudenį srovens vanduo.

Politinio skandalo drebintas Jauryklos parko projektas, kuris turėjo būti įvykdytas per porą 2018 m. rudens mėnesių ir kurio sutarties terminas buvo pratęstas net 6 kartus, bus užbaigtas spalio pradžioje. Tą patvirtino darbus iš susikompromitavusio rangovo perėmusios bendrovės „Arkosta“ vadovai.

Darbų beliko už 40 tūkst. eurų

Apie 10 ha parkui Jauryklos upelio slėnyje pietinėje Kretingos dalyje įrengti yra skirta 247 tūkst. 636 eurų ES parama, po 21 tūkst. 850,27 euro iš savų biudžetų prisideda valstybė ir Kretingos rajono savivaldybė. Bendra projekto vertė – 291 tūkst. 336,93 eurai. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su parteriais iš Latvijos pagal ES paramos projektą „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems “ (UNIGREEN). Klaipėdos universiteto Menų akademijos Architektūros, urbanistikos ir dizaino centras „Baltijos kraštovaizdžiai“ yra atlikęs Jauryklos parko Kretingoje įrengimų galimybių studiją. Parko infrastruktūros inžinerinių įrenginių statyba vykdoma pagal tų pačių universiteto specialistų parengtą šios studijos aiškinamąjį raštą ir schemą. Kai parko infrastruktūros statybą pradėjusi bendrovė „Ringesta“ šiame Jauryklos upelio slėnyje beviltiškai įstrigo, netgi buvo bandoma įrodyti, kad čia įrengti beveik 2,5 km gamtinio turizmo trasą sumanę Klaipėdos universiteto specialistai prašovė, kad Jauryklos upelis, jo pakrantės šaltiniai anksčiau ar vėliau išplaus čia rengiamus takus, tiltelius ir lieptus, kad ir kaip jie tvirtai suręsti būtų.

„Arkosta“ jau pakeitė „Ringestos“ atmestinai vinimis sukaltus, braškėjusius ir be potvynių, upelio krantus jungiančius tiltelius. Juos, taip pat ir trasoje esančius laiptus padarė iš 4–5 cm storio impregnuotų maumedžio lentų, kurias sutvirtino kniedėmis. Iš maumedžio pastatė ir pakeltus takus, kurių trasoje yra apie 700 metrų.


Ginčas dėl prie Žemaičių gatvės daugiabučių stovinčių prekybos paviljonų galimai bus užbaigtas jau šį mėnesį – Savivaldybė prireikus imsis veiksmų. „Epopėja tęsėsi daug metų. Procesas yra pajudėjęs – visi įmanomi teismo sprendimai priimti, kurie – palankūs Savivaldybei“, – situaciją apibūdino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.


Prie gyvenamųjų namų pastatyti stiklo tarai skirti konteineriai, o stiklo lakštų duženas ten pilti draudžiama. Į „Pajūrio naujienas“ paskambinęs „Pajūrio naujienų“ skaitytojas teigė tokios tvarkos nesuprantąs, tačiau bendrovės „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė akcentavo, jog kitaip elgtis negali – kaip turi būti tvarkomos statybinės atliekos, reglamentuoja teisės aktai.


Elektrą iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaminanti bendrovė „Renerga“ ir šiais metais surengė tradicinę teminę vasaros stovyklą „Jaunųjų energetikų akademija“, kurioje dalyvavo ir Darbėnų gimnazijos mokiniai – 12-a šios mokymo įstaigos VI–X klasių atstovų į stovyklą lydėjo pedagogės Liuda Silickienė ir Aldona Sendrauskienė.


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGOS r.

KRETINGOS–KŪLUPĖNŲ kelyje rugpjūčio 3 d. 1986 m. gimusi moteris, vairuodama automobilį „Peugeot“, nepasirinko saugaus greičio ir, nuvažiavusi nuo kelio, apsivertė. Susižalojusi moteris perduota medikams. Jai nustatytas 2,76 prom. girtumas.


Kretingos motobolo klubo komanda šeštadienį pademonstravo stulbinamą žaidimą, kuomet į varžovės Minsko SDIUSTŠ komandos vartus įmušė 9 įvarčius. „Buvo silpnesnė komanda“, – įvardijo Kretingos motobolo klubo žaidėjas-treneris Renatas Žiubrys, pridūręs, kad ateinantį savaitgalį laukia nelengvos varžybos.


Praėjusį šeštadienį Kretingos „Minija“ namų aikštėje sužaidė Lietuvos futbolo federacijos I lygos 18-o turo susitikimą su Vilniaus „Žalgirio B“ komanda, kurią, stebint 250 žiūrovų, nugalėjo 4:0.


Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį šurmulys netilo Salantuose šurmulys – tradicinė Vasaros šventė ir Porciunkulės atlaidai sulaukė didelio salantiškių ir miesto svečių dėmesio: 24-ą kartą surengta miesto šventė suvienijo skirtingas miesto institucijas ir bendruomenę.


Jau 15 metus įvykusioje Padvadrių tradicinėje vasaros šventėje „Pabūkime kartu“ organizuotas ir pyragų aukcionas, ir įvairūs koncertai bei kitos pramogos. „Per šventes skatiname bendruomeniškumą. Susirinkusieji turi galimybę pasidalinti problemomis, pabendrauti, susipažinti su naujais bendruomenės nariais“, – renginio tikslą įvardijo Padvarių kaimo bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ pirmininkė Ieva Latakienė.


Kartenos miestelio šventėje-festivalyje „Kuršių genties vartus pravėrus“ atgimė kuršių ir žemaičių praeities dvasia. Ketvirtą kartą įvykusioje Kartenos šventėje šurmuliavo amatų ir tautodailės mugė, koncertavo folklorai, ansambliai, kapelos, visiems gerai žinomos grupės, ištvermingiausieji dalyvavo žygyje, varžėsi sportinėse rungtyse, buvo prisiminti miestelio vietovardžiai. Šventę vainikavo neregėta šviesos instaliacija kuršių genties motyvais.


Šeštadienį Kretingoje nuplasnojo aštuntoji Dvaro šventė „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“, šiuokart skirta grafo Juozapo Tiškevičiaus šeimos rezidencijos įkūrimo Kretingos dvare 145-mečiui bei Dvaro pučiamųjų orkestro įkūrimo 135-mečiui paminėti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas