Pajūrio naujienos
Help
2019 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 95 %
Naktį13°C debesuotumas 88 %
Komentarų topas

(1342) 2019-04-02

Kunigui pranciškonui – lygybės „Oskaras“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis

Brolis pranciškonas Evaldas Darulis, pirmasis Lietuvoje įkūręs LGBT grupę, buvo ir pirmosios šalyje Kretingoje susibūrusios onkologinių ligonių bendruomenės dvasinis globėjas.

Vilniaus Bernardinų parapijoje įkūręs LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) bendruomenę, šios parapijos klebonas Evaldas Darulis, kurį kretingiškiai taip pat pažįsta kaip buvusį ilgametį savo parapijos kleboną, šiemet už tai buvo apdovanotas Nacionaliniu lygybės ir įvairovės apdovanojimu, kitaip dar pavadintu lygybės „Oskaru“.

Dievas neišskiria nė vieno

Nominacija „Religijų ir įsitikinimų įvairovės apdovanojimas“ broliui pranciškonui E. Daruliui įteikta už siekį, kad krikščionimis save laikantys žmonės į visus asmenis, kaip Dievo vaikus, žiūrėtų su pagarba ir be diskriminacinių nuostatų.

„Ačiū visiems už balsus ir palaikymą. Dažnai kalbam aukštom frazėm apie taiką ir ramybę, bet pamirštame, kad ji turi prasidėti širdyse. Kai žmogus išmoksta gerbti, nesityčioti, mylėti, pasaulis tampa gražesnis“, – atsiimdamas apdovanojimą Valdovų rūmuose, kalbėjo brolis E. Darulis.

„Pajūrio naujienoms“ E. Darulis neslėpė šį apdovanojimą priėmęs ne už ypatingą asmeninį nuopelną, bet jį vertinąs labiau kaip sklaidos galimybę: „Malonu, kad įvertino, bet tai nėra vien mano nuopelnas. Manau, kad po šio įvykio dar daugiau žmonių sužinos apie šią bendruomenę ir ateis į Bažnyčią.“

Brolio Evaldo žodžiais, poreikis įkurti LGBT grupę atėjo iš vienos motinos, kuri turi „tokį“ vaiką. „Ji paprašė, gal galėtume įkurti maldos grupę, kad šie žmonės galėtų sykiu melstis, dalintis. Jie taip pat nori ateiti į bažnyčią, būti maldoje. Dievas neišskiria nė vieno žmogaus – Jo pagalba ateina pas kiekvieną, kuris Jo ieško“, – patikino nominantas.

LGBT nėra išskirtinė

Šiuo metu pernai įkurtą Vilniaus LGBT grupę sykį per mėnesį lanko 5–8 asmenys.

E. Darulis sakė, jog LGBT bendruomenės įkūrimas nėra išskirtinis reiškinys Lietuvos bažnyčioje, nes joje jau veikia įvairios grupės, tokios kaip: vyrų maldos, anoniminių alkoholikų, anoniminių narkomanų, motinų maldoje, taip pat – onkologinių ligonių bendruomenė. Pastaroji, beje, pirmoji Lietuvoje ir buvo įkurta Kretingoje, – jos veikloje nuo pat pradžios taip pat dalyvavo brolis Evaldas, buvęs jos dvasinis globėjas.

Tačiau ir LGBT grupė, pirmoji Lietuvoje įkurta Bernardinų parapijoje, nėra naujas reiškinys Katalikų bažnyčioje, – tokios grupės jau veikia Italijoje, Lenkijoje, Maltoje ir kituose Europos miestuose.


Siūlo koreguoti turbo žiedą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Pareigūnas Ričardas Kačinas priminė Kelių eismo taisykles – jei kelio ženklas leidžia sukti į kairę, antrojoje juostoje leidžiama ir apsisukti. Tačiau projektuotojai situaciją aiškina kitaip – apsisukti negalima.

Kretingiškis Stasys Slušnys, reaguodamas į „Pajūrio naujienose“ kovo 19 d. išspausdintą publikaciją „Turbo žiede – neaiškūs manevrai“, norėtų paprieštarauti teiginiui, jog, važiuojant nuo miesto centro, ženklas nurodo galimas važiavimo kryptis – tiesiai, į kairę Palangos link ir žiedo apvažiavimą.

Sugrįžti atgal nebegali

„Vadovaujantis kelio ženklais, važiuojant nuo miesto, iš pirmos juostos galima išsukti tik ligoninės link. Iš antros eismo juostos, važiuodamas iš miesto centro, nebegali sugrįžti į miestą. Tarkim, kažką pamiršai, bet nebegali apsukti rato ir grįžti į centrą: turi važiuoti Palangos link, apsisukti Darbėnų–Klaipėdos g.–Palangos–Šiaulių kelių sankryžoje ir tik taip sugrįžti į miestą. Tas pats ir važiuojant nuo muziejaus: negali apsukęs rato grįžti atgal“, – tvirtino S. Slušnys.

Vyras sakė turįs ilgametę vairavimo patirtį – sukaupęs 55-erių metų stažą, važinėjant po ES šalis. Jo sūnus taip pat vairuojąs sunkiasvorę transporto priemonę, kuri neįtelpa į turbo žiedą – tenka kirsti bortus, kad išvažiuotų iš žiedo.

„Sankryža labai gražiai sutvarkyta, tačiau nepatogi vairuotojams. Gal galima būtų koreguoti ją? Mano siūlymas būtų toks: nuimti bortų kampus ir pratęsti kelio žymėjimą, kad galima būtų patogiai išsukti“, – siūlė S. Slušnys.

Sukant į kairę, leidžia apsisukti

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas priminė, jog visuose žieduose, prieš įvažiuojant į sankryžą, stovi kelio ženklai, nurodantys, kuria kryptimi galima važiuoti.

„Vadovaujantis prie turbo sankryžos pastatytais ženklais, iš Vilniaus gatvės pirma juosta įsukama tik į Žemaitės alėją, o iš antrosios – tiesiai, į kairę ir žiede galima apsisukti. Nors ženklas apsisukimo krypties nenurodo, tačiau, vadovaujantis Kelių eismo taisyklių 510-uoju punktu, jei leidžiama sukti į kairę, galima ir apsisukti“, – akcentavo R. Kačinas.

Tačiau, pastebėjo pareigūnas, iškyla dilema – ar sunkiasvorė transporto priemonė šiame žiede realiai gali apsisukti, ar tam užtenka vietos.

Turbo žiedas yra įrengtas pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD), kuri atlieka eismo monitoringus, užsakymą. „Žiedai sankryžose ir įrengiami tam, kad būtų saugiau manevruoti ir būtų sumažintas eismo intensyvumas. Didžiuosiuose miestuose kartais tenka nuvažiuoti net keletą kilometrų, kad galėtum apsisukti“, – teigė didelės problemos dėl apsisukimo neįžvelgiantis R. Kačinas.


Europos Parlamentas (EP) trečiadienį sugriežtino naujų Europoje parduodamų automobilių taršos ribas. Europarlamentarai pritarė, kad iki 2030 m. atitinkamai 37,5 proc. ir 31 proc. sumažėtų automobilių ir vanų išmetamo anglies dvideginio kiekis palyginti su 2021 m. lygiu.

EP taip pat pritarė vidutinio laikotarpio tikslui – iki 2025 m. sumažinti naujų automobilių ir furgonų išmetamą anglies dvideginio kiekį 15 proc. palyginti su 2021 m.

Transporto sektoriuje išskiriama beveik 30 proc. viso Europos Sąjungos išmetamo anglies dvideginio kiekio.

Keleivinio transporto priemonių išmetamo anglies dvideginio kiekis skiriasi priklausomai nuo transporto rūšies. Lengvieji automobiliai yra didžiausi teršėjai – kelyje išskiria 60,7 proc. anglies dvideginio kiekio.

Tai sumažinti galima dviem būdais: didinti degalų naudojimo efektyvumą arba keisti iškastinį kurą aplinkai draugiškesnėmis alternatyvomis. Šuo metu 52 proc. Europos automobilių varomi benzinu, 37 proc. dyzeliniu kuru.

Elektra varomų automobilių Europoje daugėja, tačiau nepakankamai sparčiai. 2017 m. jų parduota 51 proc. daugiau nei 2016 m. Vis dėlto jie sudaro tik apie 1,5 proc. registruojamų naujų automobilių.

Parlamentas patvirtino nuostatą, pagal kurią automobilių gamintojai, pažeidę šias taisykles, bus baudžiami. Gamintojai, kurie iki 2025 m. gerokai viršys netaršių automobilių gamybos tikslus, būtų apdovanoti papildomais anglies dvideginio kreditais.

Europos Komisija įpareigota vykdyti naujų automobilių anglies dvideginio ribų atitikimo stebėseną, taip pat iki 2023 m. įvertinti būtinybę sukurti europinę naujų automobilių testavimo kelyje procedūrą, siekiant užkirsti kelią sukčiavimui nustatant teršalų kiekį.

„P. n.“ informacija


Pradinių klasių mokiniai kartu su tėvais kino vakarą ne tik žiūrėjo filmą, bet ir dalinosi mintimis apie draugystę ir bendravimą.

Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių Marijono Daujoto progimnazijoje išsiskyrė renginių gausa. „Visą mėnesį vykdėme veiklas, kurios sutelkė mokyklos bendruomenės dėmesį į patyčių problemą, siūlėme idėjas, kaip kiekvienas mūsų gali prisidėti, kad patyčių būtų kuo mažiau“, – kalbėjo savaitės renginių iniciatorės progimnazijos socialinės pedagogės Vilija Lupeikienė ir Rita Stančienė.

Renginių ciklą vainikavo praėjusį penktadienį surengta filmų peržiūra „Draugų naktis“, per kurią vyresnių klasių mokiniai ne tik žiūrėjo filmus, bet ir žaidė žaidimus, dalyvavo viktorinose, linksminosi diskotekoje.

„Visą kovo mėnesį vykdėme veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokiam žeminančiam elgesiui stabdyti. Nors dėl patyčių dirbame visus metus, tačiau per tikslinius renginius ypač kvietėme susitelkti ne į patyčių problemos aktualizavimą, bet į draugystę, draugiškumą, toleranciją, kūrybingą bendradarbiavimą“, – veiklų tikslus apibūdino V. Lupeikienė.

Renginių ciklas prasidėjo akcija „Gera širdis“ – ant didelės stilizuotos širdies vaikai visą mėnesį kabino žinutes, kuriose įvardino, ką šiandien padariau, kad būčiau geras kitiems. Progimnazijos bibliotekininkė Irma Stanislauskienė mokinius mokė pinti draugystės apyrankes, kuriomis vaikai apsikeitė paskutinę mėnesio dieną. Dvi smagios dienos prabėgo sporto salėje – mokiniai ne tik žaidė sportinius žaidimus, varžėsi estafetėse – tuo pačiu jie mokėsi darbo komandoje, būti draugiškais ir bendrauti.

Kino vakaras mokykloje buvo surengtas ir pradinių klasių mokiniams ir jų tėvams – visi žaidė susipažinimo žaidimus, kalbėjo apie draugystę, o animacinis filmas „Bulius Ferdinandas“ pakvietė pasidalinti įžvalgomis, kokie įvairūs gali būti draugai.


Paulius Pocius (kairėje) ir Matas Mackevičius U-15 badmintono čempionato dvejeto kategorijoje iškovojo III vietą.

Tauragės Bastilijos komplekse įvyko Lietuvos jaunių U-15 asmeninis badmintono čempionatas: dvi dienas jaunieji sportininkai rodė savo meistriškumo lygį. Mūsų rajonui atstovavo jaunuoliai darbėniškiai Kotryna Čyvaitė ir Paulius Pocius, treniruojami Rolando Juknevičiaus, ir vydmantiškis Matas Mackevičius, kurį treniruoja Vaidas Mackevičius.

Sėkmė neaplenkė vaikinų – dvejeto kategorijoje jie iškovojo III vietą. Be to, Matas su tauragiške Vilte Vitkauskaite mišraus dvejeto kategorijoje nukovė priešininkus ir taip pat iškovojo III v. Labiausiai vydmantiškį nudžiugino II v. vaikinų vieneto kategorijoje – sportininkas kėlė tikslus patekti į finalą ir lūkesčiai pasiteisino.

„P. n.“ informacija


Kovo 27 d. vyrų krepšinio rinktinė „Kretinga“, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, išvykoje 76:84 (20:31; 20:19; 7:17; 29:17) pralaimėjo lemiamas ketvirtfinalio rungtynes prieš Raseinių „Raseinius“.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie, įpusėjus I kėliniui, pirmavo 18:2, bet kėlinio pabaigoje „Kretingos“ komanda sugebėjo šiek tiek pristabdyti varžovus ir komandas skyrė 11 taškų (10 min. 20:31). Antro kėlinio pradžioje „Raseinių“ komanda po taiklaus tritaškio vėl atitolo (13 min. 22:40), kėlinio pabaigoje kretingiškiai po kapitono Lino Jonuškos dvitaškio su pražanga sumažino atsilikimą iki 5 taškų (17 min. 37:42), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 10 taškų (20 min. 40:50). Reikalai „Kretingos“ komandai komplikavosi po didžiosios pertraukos – šeimininkai sukaustė „Kretingos“ puolimą, leido pelnyti vos 7 taškus ir dar kartą susigrąžino 20 taškų persvarą (30 min. 47:67). Lemiamame kėlinyje „Kretinga“ fantastiškai atsitiesė, likus dviem minutėms po Domininko Matučio tritaškio skirtumas tarp komandą liko vos 4 taškai –71:75! Likusį laiką šaltakraujiškai sužaidusi „Raseinių“ komanda sugebėjo išsaugoti persvarą ir užbaigė „Kretingos“ komandos sezoną. Šiame susitikime „Kretingai“ dėl traumos negalėjo padėti naudingiausias komandos ir geriausias lygos kovotojas dėl kamuolių Rytis Zabita.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Domininkas Matutis (4/8 tritaškiai, 21 naud. balas) – 17, Edgaras Danys (8/9 baudos) – 16, Linas Jonuška (3/5 tritaškiai) – 12, Laurynas Danielius – 7, Deividas Petravičius ir Petras Piekus – po 6, Kornelijus Stonkus, Albertas Valiulis ir Tadas Maželis – po 4.


Kretingos „Minija“ prieš rungtynes Vilniuje su „Vyčiu“: priekyje (iš kairės) Donatas Surblys, Anton Solovyev (Antonas Solovjovas), Assylbek Seidkalyev (Asilbekas Seidkalyjevas), Karolis Inta, Edvinas Girdenis; stovi Ainis Vilavičius, Robertas Kazbaris, Yaya Barry (Jaja Bary), Edgaras Drąsutis, Vakaris Jeruševičius, Paulius Juška.

Kretingos „Minija“, treniruojama Valdo Trakio, sezoną Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje pradėjo išvykos rungtynėmis – Vilniuje Kretingai atstovaujanti ekipa susitiko su Vilniaus „Vyčiu“, kuriam pralaimėjo 0:2.

„Buvome verti pergalės, nes žaidėme kaip lygūs su lygiais“, – neabejojo Kretingos „Minijos“ atstovas ryšiams su visuomene antrasis komandos vartininkas Martynas Viluckas.

Rungtynių pradžioje nė viena komanda neturėjo jokios iniciatyvos, joms abiem sunkiai sekėsi konstruoti pavojingas atakas, ir žaidimas daugiausiai sukosi aikštės viduryje.

„Tiek mes, tiek varžovai tik spardė kamuolį. Įsiminė epizodas – 5-ių kampinių serija prie varžovų vartų, tačiau įvarčio pelnyti nepavyko. Kai atrodė, kad nuobodus futbolo prasme kėlinys baigsis be įvarčių, įvyko nelaimė – 45-ą min., kovodamas su varžovu dėl geresnės pozicijos, ant pat baudos aikštelės ribos prasižengė gynėjas Karolis Inta, ir teisėjas nedvejodamas skyrė baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Mantas Makutunovičius“, – kretingiškių pasirodymą I kėlinį komentavo M. Viluckas.

Antrą kėlinį, praleidę įvartį, minjiečiai suaktyvino žaidimą, per pirmąsias 25 min. buvo perėmę iniciatyvą, sukūrė dvi puikias progas pasižymėti, tačiau pirmu momentu Edgarui Drąsučiui iš kelių metrų atstumo nepavyko pataikyti į tuščius vartus, o po kelių minučių Edgaras vėl smūgiavo ir – tiesiai į vartininką.


Mero Juozo Mažeikos nuomone, jo dovana – receptų albumas „Prie stalo visa Lietuva“ – daug laiko turėsiančiam A. Sungailai pravers.

Dalis rajono pedagogų bendruomenės, kadenciją baigiantys rajono Savivaldybės vadovai, Kretingos miesto seniūnijos ir policijos, brolių pranciškonų atstovai, buvę ir esami kolegos į pensiją išlydėjo ilgametį Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėją Antaną Sungailą, padėkojo jam už darbo metus, korektišką bendravimą, kartu praleistas akimirkas neoficialioje aplinkoje. Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos padėkos už ilgametį kūrybišką darbą raštą perskaitė ir įteikė Seimo narys Antanas Vinkus.

Ir pasidžiaugė, ir atsiprašė

Valstybės tarnybos įstatymas reglamentuoja, kad valstybės tarnautojai postus turi palikti sulaukę 65-erių. Tiek A. Sungailai sukaks gegužę.

Į Švietimo skyriaus salę susirinkusių žmonių akivaizdoje A. Sungailos pavaduotoja Daiva Tranizienė atviravo – esą vedėjas to atsisveikinimo labai laukė, skaičiavo dienas, bet, likus savaitei, nepraleisdavo progos pašmaikštauti: „Na, ir kokia čia ta šventė? Nei gimtadienis, nei „budynė...“.

Toje pačioje salėje, kurioje buvo paruoštas išleistuvių užkandžiais nukrautas stalas, 1997-ųjų rugsėjo 22 dieną, dalyvaujant tuometinei skyriaus vedėjai Vidai Giedrimienei, pavaduotojai Laimutei Dieliautaitei, Savivaldybės administracijos direktoriui Rolandui Rumšui ir atstovei Daivai Šleiniūtei, Švietimo skyriuje specialistu siekiantis įsidarbinti 45-erių A. Sungaila buvo egzaminuojamas. „Tuometinė vedėja Vida Giedrimienė mane pirko kaip katiną maiše – nežinojo, nei kas aš toks, nei ką iki tol veikiau“, – prisipažino Antanas, vienas pirmųjų rajone į valstybinę įstaigą dirbti priimtas konkurso būdu.


„Judesio netrūko“, – taip praėjusį savaitgalį apibūdino Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius. Sulaikyti trys neblaivūs vairuotojai, taip pat „pabudo“ ir viešose vietose vartoti alkoholį linkę asmenys.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus. Sekmadienį apie 17.50 val. Ėgliškių k., kelio Klaipėda–Triušeliai–Kretinga 20 km 600 m, vyras, gimęs 1984 m., būdamas neblaivus vairavo automobilį „VW Passat“, nepasirinko saugaus greičio ir, nesuvaldęs transporto priemonės, nuvažiavo nuo kelio. Jam nustatytas 1,71 prom. girtumas. Vyras stipriai nenukentėjo, po apklausos jis išleistas namo. Kiti du neblaivūs vairuotojai neviršijo 1,5 prom. ribos, todėl jiems taikyta administracinė teisena. Policijos pareigūnams abu įkliuvo šeštadienį.

Vienas Kretingos rajono gyventojas neblaivus dar prieš pietus sulaikytas mieste, o kitas prieš vidurnaktį Kretingsodžio kaime. „Apie įtartinai vairuojantį asmenį pranešė neabejingi žmonės“, – apie pastarojo sulaikymą pasakojo T. Mikelkevičius.

Policijos pareigūnams savaitgalį teko reaguoti ir į kitus pažeidimus, vienas jų – alkoholio vartojimas viešoje vietoje. „Išlindusi saulė savaip veikia žmones, – kalbėjo T. Mikelkevičius, pridurdamas, kad policija netoleruos tokio elgesio. – Netoleruosime ir drausminsime.“

Už alkoholio vartojimą viešose vietose yra skiriamos baudos. Jos neišvengė ir Rotušės aikštėje girtavęs pilietis. „Ko negalima, to negalima“, – pabrėžė T. Mikelkevičius.

„P. n.“ informacija


Nuo balandžio 1 d. vairuotojai turėtų suklusti, nes keičiasi ne tik įprasti sezoniniai reikalavimai, bet griežtėja ir baudos už atitinkamus pažeidimus. Taip pat buvo įvesta ir nemažai Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimų.

Ištaisyta įstatymo spraga

Įsigalioja nauja neblaivumo tikrinimo tvarka: kai transporto priemonės vairuotojo iškvėptame ore etilo alkoholio koncentracija viršys 1,5 prom. ir daugiau, ne anksčiau kaip po 15 minučių ir ne vėliau kaip po 30 minučių nuo pirmojo tikrinimo pareigūnai turi atlikti pakartotinį tikrinimą alkoholio matuokliu.

Tą patį jie turi atlikti, kai vairuotojas į alkoholio matuoklį įpūs 0,4 ir daugiau promilių, jeigu jis susijęs su eismo įvykiu, kuriame žuvo žmogus ar sutrikdyta žmogaus sveikata, arba dėl kurio nukentėjusiam asmeniui galbūt padaryta didelė turtinė žala. Tokiais atvejais vertinamas mažiausias rezultatas. „To pakaks pradėti ikiteisminiam tyrimui“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Aušra Baločkienė.

Nesutikęs su rezultatais vairuotojas turi teisę girtumą ne vėliau kaip per valandą pasitikrinti gydymo įstaigoje, tačiau tai jau – padaryti iš asmeninių lėšų.


Palangiškius ir miesto svečius Lietuvos narystės NATO 15-ųjų metinių proga pasveikino (iš kairės) Palangos meras Šarūnas Vaitkus, profesorius Vytautas Landsbergis, užsienio reikalų bei krašto apsaugos ministrai Linas Linkevičius ir Raimundas Karoblis.

Praėjusį sekmadienį Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje (NATO) 15-osios metinės buvo paminėtos ir Palangoje.

Penkiolika metų su NATO

Nuskambėjus pučiamųjų orkestrui ir iškilmingai iškėlus Lietuvos, Europos Sąjungos bei NATO vėliavas, gausų būrį netoli jūros susirinkusių žmonių pasveikino Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis, Lietuvos užsienio reikalų bei krašto apsaugos ministrai Linas Linkevičius ir Raimundas Karoblis, Palangos meras Šarūnas Vaitkus. L. Linkevičius atkreipė dėmesį, kad renginio vieta – Jūratės ir Kastyčio skveras – šiek tiek militarizuotas, vaizdas akiai neįprastas, bet tai – tik taikus gestas, norint priminti, jog taika turi būti apginta.

„Anksčiau tegalėjom sakyti, kad savo kraštui garantuosim saugumą, labai dėl to stengsimės, bet tik įstoję į stipriausią pasaulio istorijoje aljansą galim būti tikri: Lietuva dabar likimą turi savo rankose, pati nuo šiol sprendžia, kaip gyventi ir ką daryti, o „kaimyno už sienos“ patarimai nereikalingi“, – kalbėjo ministras. Anot jo, iš pradžių ten, „už kaimyno sienos“, nelabai daug buvo tikinčių, kad Lietuva į NATO įstos. Kad save padrąsintų, neatsitiktinai lietuviai sugalvojo net šūkių, pavyzdžiui, „Mes be NATO nenurimsim“ arba „NATO be Lietuvos – NATO be ateities“. Ir ta šventė pagaliau įvyko – narystė prasidėjo prieš 15-a metų Vašingtone, kai 2004-ųjų kovo 29 dieną tuometinis Lietuvos premjeras Algirdas Mykolas Brazauskas, kaip ir kitų 6 šalių – Estijos, Latvijos, Bulgarijos, Rumunijos, Slovakijos ir Slovėnijos – premjerai, sutarties ratifikuotus raštus įteikė JAV valstybės sekretoriui Kolinui Pauelui. Tą pačią dieną prie NATO būstinės Briuselyje buvo iškelta Lietuvos vėliava, o Šiaulių aviacijos bazėje nusileido Baltijos šalių oro erdvę saugantys Belgijos naikintuvai „F-16“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas