Pajūrio naujienos
Help
2019 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 17 %
Naktį19°C debesuotumas 39 %
Apklausa

Ar Lietuvai bereiktų pirmalaikių Seimo rinkimų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1330) 2019-02-19

Išsirinkti valdžią yra darbas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kandidatai į Kretingos rajono merus su savo bendraminčiais naujojoje mūsų viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje, kur ir įvyko „Pajūrio naujienų“ laikraščio redakcijos surengti politikų debatai.

„Pajūrio naujienų“ laikraščio redakcijos inicijuotuose kandidatų į merus debatuose, kurie buvo surengti naujojoje Kretingos viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje, jų dalyviai ne tik ieškojo atsakymų į pačius įvairiausius skaitytojų, oponentų, žiūrovų klausimus, bet ir pristatė savo komandas bei perspektyvą tų darbų, kurių imtųsi, tapus rajono vadovu.

„Išsirinkti valdžią yra darbas. Ir puiku, kad kretingiškiams rūpi, ką renkame, – sveikindama gausų į debatus susirinkusių miestelėnų būrį kalbėjo debatų moderatorė „Pajūrio naujienų“ bendrovės vadovė Vitalija Vitkauskienė. – Salėje turime būsimą merą, kas jis – sužinosime kovo mėnesį, balsavę rinkimuose. Turime ir būsimos tarybos branduolį, kurio nariai – sąrašų pradžioje, atėję palaikyti savo kandidatus.“

Kandidatams į rajono merus – Virginijui Domarkui (Lietuvos socialdemokratų partija), Antanui Kalniui (visuomeninis rinkimų komitetas „Kretingos kraštas“), Daliai Martišauskienei (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Vytautui Ročiui (Darbo partija), Dangirui Samaliui (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Danutei Skruibienei (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) ir Jolitai Vaickienei (partija Tvarka ir teisingumas) buvo suteikta galimybė pristatyti save ir esmines programines nuostatas, kiek tai buvo įmanoma padaryti per 2 min. suteikto laiko. Tiek pat laiko buvo skirta ir kandidatų atsakymams į klausimus, kurie buvo trejopo pobūdžio: užduoti skaitytojų – šiuo klausimus kandidatai išsitraukė burtų keliu; kandidatų klausimai pasirinktiems oponentams ir žiūrovų klausimai, į kuriuos kandidatai taip pat atsakė burtų tvarka. Į likusius klausimus, pažadėjo „Pajūrio naujienos“, kandidatai atsakys artimiausiuose mūsų laikraščio numeriuose.


Renginyje skirtame, Vasario 16-ajai paminėti dalyvavę Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas (iš kairės), piešinių konkurso „Ginti. Saugoti. Padėti“ laureatės Justė Galyginaitė ir Karolina Kasnauskė, Pranciškonų gimnazijos dailės mokytoja Liudmila Liaudanskaitė, Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė, veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas.

Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate minint Vasario 16-ąją buvo apdovanoti geriausius rezultatus bendroje sportinių renginių įskaitoje 2018 m. parodę Kretingos rajono ir kitų komisariatų pareigūnai. Taip pat pasidžiaugta piešinių konkurso „Ginti. Saugoti. Padėti“ laureatais, tarp kurių – ir Kretingos rajono vaikai.

Konkurse dalyvavo 126 rajono vaikai, jie pateikė 127 piešinius, šie buvo vertinami keturiose skirtingose amžiaus grupėse.

„Vaikų buvo paprašyta pavaizduoti, kaip jie supranta policijos darbą“, – konkurso temą įvardijo Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė.

Iš visų dalyvavusiųjų kiekvienoje amžiaus grupėje buvo atrinkti po penkis piešinius. Piešinių konkurso „Ginti. Saugoti. Padėti“ laureatėmis tapo dvi Kretingos moksleivės: vienuolikmetė Pranciškonų gimnazijos mokinė Karolina Kasnauskė ir penkiolikmetė Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinė Justė Galyginaitė.

K. Kasnauskės piešinyje kaip blogis pavaizduoti slibinai, o aplinkui – policijos pareigūnai, kurie nuo jų saugo. Ji, savo amžiaus grupėje (III gr.), užėmė I vietą Klaipėdos apskrities mastu.

J. Galyginaitė nupiešė policijos pareigūną ir tarnybinį automobilį bei IV gr. užėmė III vietą apskrities mastu. Laureatėms buvo įteikti minkšti žaislai Amsiai, knygos ir suvenyrai.

Konkurse dalyvavo mokiniai iš Pranciškonų gimnazijos, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos, Vydmantų gimnazijos, Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Simono Daukanto progimnazijos, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, mokyklos-darželio „Žibutė“, Marijono Daujoto progimnazijos, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ir Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos.

„Sulaukėme šešių darbų, kuriuos savo iniciatyva atnešė vaikai kartu su savo tėvais“, – kalbėjo G. Macienė.

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga renginyje buvo skaityta jau tradicija tapusi paskaita apie šalies ar Klaipėdos miesto praeitį. Šįkart susirinkusiuosius su Klaipėdos miesto įkūrimo ir raidos istorija supažindino kelių knygų autorius Kęstutis Demereckas.

Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas medaliais ir padėkos raštais apdovanojo nusipelniusius pareigūnus, pasidžiaugė geriausiais 2018 metų apskrities sportininkais.

Apdovanojo geriausius rezultatus bendroje sportinių renginių įskaitoje parodžiusios Skuodo ir Kretingos rajono policijos komisariatus bei Patrulių rinktinės pareigūnus.

„P. n.“ informacija


Parodos „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“ atidaryme – Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė (iš kairės), žurnalistas kolekcionierius Vilius Kavaliauskas ir rajono meras Juozas Mažeika.

Nepriklausomybės kare be ginklo kovojusius karo medikus prisiminė žurnalistas, kolekcionierius Vilius Kavaliauskas, kurio unikalios kolekcijos istoriniai portretai eksponuojami parodoje „Karo gydytojų auka Nepriklausomybei“, veikiančioje Kretingos muziejuje.

Pasaulį sužavėjusiame filme „Pjūklo ketera“ pasakojama reali istorija apie Antrajame pasauliniame kare dėl pacifistinių įsitikinimų atsisakiusį į rankas paimti ginklą amerikiečių armijos mediką Desmondą Dosą. Šis beginklis jaunuolis iš Okinavos mūšio lauko ant rankų išnešė 75 sužeistus amerikiečių karius.

Atsigręžus į Lietuvos Nepriklausomybės karą 1918–1920 m. sutinkame lietuvius, taip pat kovojusius už laisvę be ginklo – tai karo gydytojai. Tarp jų – ir kretingiškis generolas archeologas Vladas Nagevičius.

„Atrodo, kare gali dalyvauti tik kareiviai, tačiau kare būna visko. Tie karo gydytojai nešė sužeistuosius ant rankų, tvarstė žaizdas, jie padėjo mūsų kariams“, – atidariusi išskirtinę parodą kalbėjo Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Karo medikų žygdarbis Nepriklausomybės kare buvo ne ką mažesnis nei karių savanorių. Lietuvos kariuomenės sanitarijos valdyba nuo mirties išgelbėjo ne vieną šimtą vyrų.

Karo gydytojai yra įdomus Nepriklausomybės karo atspindys. „Nepasakyčiau, kad Nepriklausomybės karas buvo labai kruvinas. Nuo ligų mirė du kartus daugiau žmonių. Karas buvo šiurpus tuo, kad daug žmonių mirė karo ligoninėse“, – tikino V. Kavaliauskas.


„Kas ko buvo vertas, tas tą ir gavo“, – taip šventinį savaitgalį apibūdino Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius. Vasario 16-ąją policijos pareigūnams darbo tikrai netrūko.

Šis šventinis savaitgalis išsiskyrė pranešimų gausa. „Kas kaip suprato žodį „švęskime“, – sakė T. Mikelkevičius.

Gauti trys pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje, tačiau jie nepasitvirtino. Kelis kartus policijos pareigūnams taip pat teko vykti į Darbėnus, kur turėjo darbo dėl viešose vietose besišlaistančių neblaivių asmenų. Savaitgalį neišvengta ir kelių eismo įvykių.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGA

ŽVEJŲ g. vasario 16 d. apie 20.26 val. sustabdytas automobilis BMW, kurį vairavo neblaivus vyras, gimęs 1994 m. Jam nustatytas 1,65 prom. girtumas.

Parengė Edita KALNIENĖ


Liūdna dingusiojo paieškos atomazga

  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Lapkričio 24 d. iš namų išėjusio ir negrįžusio Tomo Norkaus, gimusio 1993 m., kūnas surastas. Jį rado atsitiktinai pro šalį einantis žmogus. Jaunuolis surastas Birutės gatvėje, Akmenos upėje. „Šioje vietoje paieška buvo vykdoma, tačiau tada kūnas upės dar nebuvo atneštas arba nebuvo iškilęs“, – dingusiojo paieškas prisiminė Kretingos rajono policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Dalius Daukantas. Kol kas ikiteisminis tyrimas nėra baigtas, laukiama ekspertizės išvadų dėl mirties priežasties. „Mirties priežastys gali būti įvairios“, – sakė D. Daukantas.

Spėjama, kad velionis galėjo nuskęsti.

„P. n.“ informacija


„Kretingos“ komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, tęsia kovas Regionų krepšinio lygos A divizione – po praėjusį savaitgalį sužaistų vienintelių savo rungtynių kretingiškiai, likus keturiems turams iki reguliaraus sezono pabaigos, su 14 pergalių ir 12 pralaimėjimų dalijasi VI–VIII vietomis.

Vasario 15 d. „Kretingos“ komanda namuose 91:89 (21:16; 24:27; 18:31; 28:15) po permainingos kovos palaužė Biržų „Biržus-KKSC“ (11 pergalių, 15 pralaimėjimų). Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, po I kėlinio jie pirmavo 5 taškais (21:16), II jų persvara pasiekė 11 taškų (13 min. 31:20), bet iki pertraukos svečiams pavyko sušvelninti savo atsilikimą iki 2 taškų (20 min. 45:43). Trečią kėlinį Biržų komanda perėmė iniciatyvą ir jo pabaigoje susikrovė 11 taškų persvarą (30 min. 63:74), IV kėlinyje kretingiškiai pradėjo spausti varžovus ir dėl to jiems pavyko persverti rezultatą savo naudai, o varžovų lemiama ataka tikslo nepasiekė.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Tadas Maželis – 23, Albertas Valiulis – 15, Domininkas Matutis ir Rytis Zabita – po 13, Deividas Petravičius – 10, Laurynas Danielius – 7, Edgaras Danys ir Linas Jonuška – po 5.

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais vasario 21 d. išvykoje su Ukmergės „Olimpu“ (7 pergalės, 19 pralaimėjimų), o vasario 22 d. 19 val. namuose priims Marijampolės „Sūduvos-Mantingos-II“ (11 pergalių, 15 pralaimėjimų) komandą.

Tomas KUBILIUS

Krepšinio klubas „Kretinga“


Prie Nepriklausomybės paminklo gėlių padėjo (iš kairės) Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis, Seimo narys Antanas Vinkus, rajono meras Juozas Mažeika, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir vicemerė Danutė Skruibienė.

Nors, skirtingai negu pernai, kai minėjome Lietuvos 100-metį, šiemet Vasario 16-ąją iškilmingos eisenos mieste niekas neorganizavo, šeštadienį į Kretingos Rotušės aikštę, nešini trispalvėmis vėliavomis ir kaspinais, balionais bei kita atributika, susirinko taip pat gausus būrys žmonių, tarp kurių – ir garbaus amžiaus senoliai, ir jaunos šeimos su mažais vaikais.

Duoklė ir Žemaitijai

Vėjyje suplevėsavus valstybinei vėliavai bei nuskambėjus Lietuvos himnui, buvo prisiminta istorinė data, kovotojams už laisvę prie Nepriklausomybės paminklo padėta gėlių.

Akcentuojant, kad šie metai Seimo paskelbti Žemaitijos metais, Elenos Šalkauskienės vadovaujamas Kretingos rajono kultūros centro folkloro kolektyvas ,,Gervelė“ sudainavo žemaitišką dainą „Ir paauga žali lėipa“. Tris salves – už Tėvynę Lietuvą, už 101-ąjį Lietuvos gimtadienį, už Žemaitijos metus, už Kretingą ir visus kretingiškius – paleido kariškiai.

Sveikinimo žodžius pasakė rajono meras Juozas Mažeika, Lietuvos Seimo narys kraštietis Antanas Vinkus, Kretingos katalikų bažnyčios klebonas Antanas Blužas bei evangelikų-liuteronų bažnyčios kunigas Darius Petkūnas.

Nutilus paskutiniams Kretingos rajono kultūros centro kamerinio choro „Kristale“ (vadovė Kristina Rimienė) atliekamos dainos „Šalis mana – širdis mana“ akordams, dangaus skliautą papuošė Lietuvos vėliavos spalvas simbolizuojančios šviesos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas