Pajūrio naujienos
Help
2019 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 95 %
Naktį13°C debesuotumas 88 %
Komentarų topas

(1318) 2019-01-08

Norinčiųjų užimti mero kėdę – eilė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Į rajono vadovo postą šiemet veržiasi 7 vienas kitą pranokstantys pretendentai – (iš kairės) Virginijus Domarkas, Antanas Kalnius, Dalia Martišauskienė, Vytautas Ročys, Dangiras Samalius, Danutė Skruibienė ir Jolita Vaickienė.

Iki savivaldybių tarybų rinkimų likus vos dviem mėnesiams ir Kretingos politinėje padangėje – sujudimas: prie starto į mero postą linijos rikiuojasi keturi vyrai bei trys dailiosios lyties atstovės: Virginijus Domarkas (Lietuvos socialdemokratų partija), Antanas Kalnius (visuomeninis judėjimas „Kretingos kraštas“), Vytautas Ročys (Darbo partija), Dangiras Samalius (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija), Dalia Martišauskienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Danutė Skruibienė (Lietuvos liberalų sąjūdis) ir Jolita Vaickienė (Tvarka ir teisingumas). Kandidatų amžius svyruoja nuo 46-erių iki 58-erių metų.

Į rinkimų traukinį – paskutinioji

Nors užkulisiuose buvo aptarinėjama seniai, apie ketinimą tapti mere pagaliau viešai pasiskelbusi Liberalų sąjūdžio rajono skyriaus atstovė intrigą išlaikė ilgiausiai. Ji neigė laiką tempusi dėl efekto.

„Nuoširdžiai prisipažinsiu, kad dvejojau. Viena vertus, namuose yra rūpesčių dėl sergančių tėvų, kita vertus, būtų liūdna, jei negalėčiau realizuoti per 11 darbo metų Savivaldybėje įvairiose pozicijose sukauptą patirtį ir žinias. Be to, vertinu savo partiečių bei rajono gyventojų didelį pasitikėjimą manimi“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo dabartinė vicemerė 56-erių D. Skruibienė.

Iš profesijos ji – chemikė-technologė, yra baigusi Kauno politechnikos institutą. Aktyvią politinę veiklą, kurioje dalyvauti paskatino amžiną atilsį gydytojas chirurgas Vytautas Karaliūnas, pradėjo dirbdama ekonomiste Kretingos ligoninėje. Iš čia ji ir perėjo į Savivaldybę, kai 2007-aisiais, rajono tarybos sprendimu, buvo patvirtinta administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Šiuo metu D. Skruibienė atsakinga už rajono kultūros, turizmo bei socialinę sritis, daug dirba su bendruomenėmis ir jaunimu. Tai – vicemero kuruojamos sritys, o meras, anot pašnekovės, privalo aprėpti dar daugiau. „Kadangi, prieš tapdama vicemere, esu dirbusi Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja bei šiek tiek Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriuje, galiu drąsiai sakyti, kad nemažesnį supratimą turiu ir apie gatves, apie apšvietimą, apie kelius, namų renovaciją bei kitus ūkiškus reikalus“, – teigė kandidatė.

D. Skruibienė savo pranašumu laiko ir 10-metį trunkančią ištikimybę tai pačiai partijai, nors kartu su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi dėl per 2015-ųjų Seimo rinkimus su trenksmu korupciją nušluoti žadėjusio, bet vėliau kyšininkavimo skandalu išgarsėjusio Lietuvos liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio visuomenės nuomonė apie šią politinę jėgą pasikeitė, galima sakyti, kardinaliai. „Yra kaip yra, bet aš nemanau, kad, pakeitus pavadinimą arba perbėgus į kitą partiją, politikai tampa skaidresni ir padoresni“, – įsitikinusi D. Skruibienė.

Pašnekovė išvardino Liberalų sąjūdžio skyriaus kandidatų į Kretingos rajono tarybą sąrašo pirmąjį penketą: be jos pačios, tai – degalinių tinklo vadovas Paulius Ruškus, verslininkas Romualdas Jablonskis, miškininkas dabartinis tarybos narys Vytautas Lukauskas, Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji slaugytoja Renata Eitavičienė.

Šis, kaip ir kitų rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų, penketukas nėra nepajudinamas, balsuodami gyventojai turės valią reitinguoti ir kandidatų seką sąraše pakeisti, kaip jiems, o ne kaip partijoms patinka.


Kretingos Rotušės a. automobilių statymo aikštelėje esančio ženklo, kuris riboja statymo laiką, vis dar nepaisoma. Dėl to nuo šios savaitės suintensyvės kontrolė ir už pažeidimą bus išrašomos baudos.

Kretingos rajono gyventojams ir svečiams vis dar sunku priprasti, kad Rotušės aikštėje automobilių stovėjimas yra apribojamas 4 val. Lig šiol Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius pažeidėjams rašydavo įspėjamuosius lapelius su informacija, kad vairuotojas pažeidė Kelių eismo taisyklių (KET) 149 str., kuris nurodo palikti ženklą su laiko nuoroda.

Nuo šios savaitės, sausio 7 d., planuojama reguliariai kontroliuoti automobilių stovėjimą Rotušės aikštėje ir už tai skirti baudas. Tai bus vykdoma ir kitose automobilių statymo vietose, kuriose ribojamas laikas.

Laiko apribojimą nurodantis ženklas yra pastatytas dviejose vietose, prie abiejų įvažiavimų. „Šie ženklai pastatyti tik prie įvažiavimų, gal tai klaidina žmones. Anksčiau teikėme siūlymą, kad aikštėje reikėtų pastatyti daugiau tokią informaciją nurodančių ženklų, tačiau buvo nuspręsta, jog tai – perteklinis ženklinimas“, – kalbėjo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė.

Ženklas, ribojantis stovėjimą 4 val., Rotušės a. galioja darbo dienomis nuo 8.30 val. iki 17 val.

Iš viso per gruodžio mėnesį mieste buvo padaryti 336 KET pažeidimai ir visi – dėl automobilių stovėjimo. Daugiausiai pažeidimų užfiksuota prie prekybos centro „Maxima“. Išrašytos 155 baudos dėl automobilio statymo neįgaliųjų vietoje, neturint specialaus, tai pažyminčio, ženklo, taip pat neleistinose vietose.

Pusė sumos, surinktos už administracinius nusižengimus, patenka į Savivaldybės biudžetą. Praėjusiais, 2018 metais, iki gruodžio mėnesio surinkta 13 tūkst. 259 eurų baudų.

Bauda už automobilio statymą ne vietoje ar kitu su tuo susijusiu KET pažeidimu siekia nuo 30 iki 90 eurų. Nusižengus pirmą kartą skiriama pusė minimalios sumos, tai yra 15 eurų.


Paskirstė lėšas neįgaliųjų bendruomenėms

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Šiemet 4 Kretingos rajono neįgaliųjų bendruomenėms socialinės reabilitacijos projektams įgyvendinti bus skirta kone 72 tūkst. eurų, arba 7 tūkst. eurų daugiau negu pernai.

Didžiumą lėšų – 60 tūkst. eurų – skirs valstybė, o Kretingos rajono savivaldybė iš savo biudžeto neįgaliųjų projektams vykdyti pridės dar 12 tūkst. Eur.

Projektų vertinimo komisija šias lėšas nusprendė paskirti: beveik 20 tūkst. Eur – Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai (SIŽGB) „Kretingos viltis“; 16,8 tūkst. Eur – Kretingos rajono neįgaliųjų draugijai ir po 17,6 tūkst. Eur – Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centro Kretingos filialui bei Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro Kretingos filialui.


Dar gruodžio mėnesį atidarytą biblioteką skaitytojams atverti planuojama sausio 14 d. Kol kas dar vyksta persikraustymo darbai

Prieš Naujuosius metus, gruodžio 22 d., visuomenei iškilmingai buvo pristatyta naujoji Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, tačiau bandantys į ją pateikti to padaryti vis dar negali. Skaitytojų pasipiktinimai jau užplūdo bibliotekos administraciją ir interneto erdves.

„Taip ir buvo planuota, kad 2–3 savaites biblioteka negalės priimti skaitytojų. Tai daryti verčia aplinkybės. Su statybos rangovais buvome sutarę, kad jie darbus užbaigs iki švenčių – taip ir padarė. Toliau vyksta mūsų, tai yra persikraustymo darbai“, – kalbėjo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika.

Meras paaiškino, kad šiuo metu jungiama visa techninė įranga, į sistemą suvedamos knygos, jungiamos kitos sistemos, reikalingos bibliotekos darbui. „Manau, kad tai gali užtrukti iki sausio pabaigos, o gal pavyks ir greičiau“, – pasvarstė J. Mažeika.

Naujosios bibliotekos duris skaitytojams planuojama atverti šių metų sausio 14 d. – pasak viešosios bibliotekos direktorės Birutės Karčauskienės, biblioteka bus atidaryta, užbaigus visus pasirengimo darbus.

Biblioteką taip pat vėluojama atidaryti dėl užsitęsusių statybos darbų. „Buvo planuota statybos darbus pabaigti rugsėjo 1 d., tačiau to nepadarius negalėjome įsikurti. Ir dabar dar nėra iki galo baigti statybos darbai“, – sakė B. Karčauskienė.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS r.

BAUBLIŲ k. sausio 6 d. įmonės savininkas pranešė, kad sausio 5 d. apie 16.30 val. iš rakinamos aikštelės dingo automobilio priekaba, kurioje buvo sukrauti statybos įrankiai. Iš viso padaryta daugiau kaip 2 tūkst. Eur žala.

PALANGA

VIRBALIŠKĖS t. apie 3.10 val. įvyko konfliktas tarp trijų neblaivių vyrų. Vienas jų, gimęs 1985 m., trenkė kitiems kumščiu į veidą. Sužeistieji gimę 1968 m. ir 1965 m. Jiems iškviesta greitoji medicinos pagalba, smurtautojas sulaikytas.

Parengė Edita KALNIENĖ


Kalėdinio rajono šaškių turnyro dalyviai.

Kretingos rajono šaškininkai praėjusiuosius, 2018-uosius, metus baigė keletu renginių, kurių vienas buvo proginis – kalėdinis – turnyras, draugėn subūręs apie 20 rajono šaškių mėgėjų.

Kalėdinio turnyro nugalėtoju tapo Justinas Kaubrys, II v. užėmė Elena Baltrimienė, III v. pelnė Mindaugas Žilinskis. Siekdami surengti kuo daugiau varžybų, rajono šaškininkai surengė ir „greitųjų“ šaškių čempionatą, kurio nugalėtoju tapo M. Žilinskis, antras buvo Algirdas Gadeikis, trečias – J. Kaubrys.

Rajono šaškių čempionatą laimėjo Aleksandras Daščioras, II v. užėmė Antanas Varinauskas, trečią – M. Žilinskis.

„Aktyvios veiklos imsimės ir šiais, 2019-aisiais, metais, – žadėjo vienas prizininkų šaškių sporto propaguotojų A. Gadeikis. – Ypač norisi, kad šiuo žaidimu susidomėtų kuo daugiau jaunimo ir vaikų.“

„P. n.“ informacija


Po Naujųjų kovas Regionų krepšinio lygos A divizione pratęsė Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė, iškart turėjusi rimtų išbandymų ir susitikusi su pirmojo trejetuko komandomis. Išvykoje mūsiškiams nepavyko palaužti Plungės „Olimpo“, bet namuose pasiekta pergalė prieš Kauno rajono „Omegą“. Kretingiškiai su 11 pergalių ir 6 pralaimėjimais dalijasi V–VI vietomis.

Sausio 4 d. „Kretingos“ vyrų komanda išvykoje 59:63 (11:17; 22:15; 13:19; 13:12) pralaimėjo Plungės „Olimpui“ (13 pergalių, 4 pralaimėjimai). Šiame nerezultatyviai prasidėjusiame susitikime po I kėlinio priekyje buvo šeimininkai, bet II kėlinį sėkmingiau sužaidė „Kretingos“ komanda ir pirmavo 33:32. Vos prasidėjus III kėliniui kretingiškiams pavyko sužaisti sėkmingiausią savo atkarpą ir pasiekti didžiausią persvarą (22 min. 39:32), bet vėliau varžovai perėmė iniciatyvą ir patys įgijo 11 taškų persvarą (34 min. 46:57). Likus žaisti vos 3 sek. Domininkas Matutis pataikė iš toli ir sumažino plungiškių persvarą iki 2 taškų (40 min. 59:61), bet plungiškiai sėkmingai pataikė baudas ir atsakui laiko nebeliko.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Domininkas Matutis – 22, Deividas Petravičius – 19, Rytis Zabita – 10, Linas Jonuška – 5, Albertas Valiulis – 3, Tadas Maželis, Kornelijus Stonkus, Arnas Sabaliauskas ir Petras Piekus.

Sausio 5 d. „Kretingos“ komanda namuose 87:77 (28:15; 21:24; 27:20; 37:16) nugalėjo vieną lygos lyderių Kauno rajono „Omegą“ (14 pergalių, 3 pralaimėjimai). Pirmame kėlinyje vyko apylygė kova, bet II kėlinį sėkmingai sužaidę kretingiškiai sugebėjo nutolti (20 min. 46:35). Trečio kėlinio pradžioje kretingiškiai turėjo ir didžiausią 16 taškų persvarą (15 min. 51:35), bet kėlinio pabaigoje ji ištirpo iki 3 taškų (30 min. 58:55). Ketvirtame kėlinyje kretingiškiams vėl pavyko nutolti nuo varžovų ir įgyti 13 taškų persvarą (38 min. 79:66), o varžovų bandymas gelbėtis tritaškiais buvo nesėkmingas.

Kretingos „Kretinga“: Domininkas Matutis – 26, Rytis Zabita ir Tadas Maželis – po 17, Albertas Valiulis – 10, Kornelijus Stonkus – 8, Deividas Petravičius – 7, Linas Jonuška – 2, Petras Piekus.

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais sausio 11 d. 19 val. namuose su Kelmės „Kelme“ (5 pergalės, 12 pralaimėjimų), o sausio 12 d. Kaune – su vietos VDU (4 pergalės, 13 pralaimėjimų).

Tomas KUBILIUS

Krepšinio klubas „Kretinga“


Atviras erdves jaunimui „Savas kampas“ iškilmingai atidarė Kretingos rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė (iš kairės), Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė ir atvirų erdvių jaunimui savanoriai.

Praūžus intensyvioms Kretingos jaunimo diskusijoms dėl miesto patrauklumo didinimo, senosios atviros erdvės jaunimui „Savas kampas“ neseniai perkeltos į naujoje bibliotekoje esančias patalpas. Erdvės atsinaujino, tačiau papildomo finansavimo veiklos vystymui kol kas nėra.

„Kretingos bibliotekoje veikianti atvira jaunimo erdvė „Savas kampas“ ne tik suteikia saugaus laisvalaikio praleidimo galimybę, gebėjimų bendrauti tarp bendraamžių ugdymą, galimybę gauti profesionalią pagalbą, bet ir galimybę tapti aktyviais edukacinių, kultūrinių renginių dalyviais“, – tikino Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė.

Šioje erdvėje veiklos vykdomos savanorišku principu, jų metu ugdomi jaunimo įgūdžiai, kurie padeda tapti visaverčiu žmogumi visuomenėje. „Atviroje jaunimo erdvėje kuriamas pasitikėjimu paremtas santykis ir teikiamos emocinio palaikymo, užimtumo, prevencijos ir psichologinės paslaugos“, – paaiškino bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė.

Naujose patalpose planuojama suteikti galimybes naudotis virtualios realybės akiniais. Taip pat jaunimo erdvės lankytojai galės mokytis dirbti su 3D spausdintuvu, jo programine įranga. „Erdvėje turime keletą nešiojamųjų kompiuterių, kurie naudojami kuriant plakatus, vaizdinę medžiagą, redaguojant nuotraukas, planšetinių kompiuterių – susisiekimui, supažindinimui su programėlėmis, taip pat fotoaparatų ir jų įrangos. Vis dar pastebime, kad jaunuoliams ypač įdomi fotografo specialybė. Bent keletą kartų per organizuojame su tuo susijusius mokymus“, – turimas galimybes vardijo B. Barkauskaitė-Tamašauskė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas