Pajūrio naujienos
Help
2019 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 17 %
Naktį19°C debesuotumas 39 %
Apklausa

Ar Lietuvai bereiktų pirmalaikių Seimo rinkimų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1308) 2018-11-27

Susirūpino Darbėnų miestelio namu-vaiduokliu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kaip išsaugoti originalios architektūros, tačiau į žemę smengantį pastatą pačiame Darbėnų miestelio centre, sprendė: (iš kairės) Algirdas Mulvinskas, Jūratė Laučiūtė, Alvydas Poškys, Rimantas Benetis, Dalia Činkienė ir Vilija Ralytė.

Praėjusią savaitę Darbėnuose bendruomenės pakviesta apsilankė Kultūros paveldo centro specialistė Vilija Ralytė, – ji atvyko tam, kad įvertintų miestelio centre, ant Turgaus g.14–Vainekio g. 2 kampo, stovintį ir vietinių žmonių vaiduokliu pramintą istorinį pastatą. „Vertas saugoti“, – toks buvo V. Ralytės verdiktas.

Nuo 2011-ųjų būklė – avarinė

Prie avarinės būklės namo-vaiduoklio su V. Ralyte išsiaiškinti dėl tolimesnio pastato likimo atėjo iš Darbėnų kilusi tarybos narė Jūratė Laučiūtė, seniūnas Alvydas Poškys, bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis, taip pat Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė bei paminklotvarkininkas Algirdas Mulvinskas.

A.Poškys sakė, jog pastatas nebenaudojamas nuo 2011-ųjų, kai buvo pripažintas avariniu, – iš jo iškraustytos šeimos, kurioms čia buvę įrengti socialiniai būstai. Sovietmečiu ligi tol pastate veikė parduotuvė, o dar anksčiau – vaikų darželis.

Šį Savivaldybės balanse esantį pastatą prieš kelerius metus buvo ruošiamasi privatizuoti, tačiau Darbėnų bendruomenė prašė išbraukti jį iš privatizuojamų statinių sąrašo. „Tikimės tą namą kažkaip prikelti ir panaudoti bendruomenės reikmėms: galbūt įrengtume bendruomenės namus, muziejų, gal perkeltume seniūniją“, – svarstė seniūnas.

Jis sakė, jog, miestelyje viešint Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, bendruomenė jam perdavusi raštą, kad padėtų spręsti pastato likimą ir skirtų kokią nors pagalbą. Tad V. Ralytės vizitas esąs atsakas į jų prašymą.

Turtingo žydo – turtinga parduotuvė

V. Ralytė sakė, jog dar prieš atvykdama susipažinusi su Darbėnų miestelio centro išplanavimu ir neabejojanti, kad statinys, kurio svarbą ji atvyko įvertinti, vertas būti išsaugotas, priešingu atveju – galima nugriauti.

„Prieškario nuotraukose matosi, kad visas Turgaus aikštės perimetras buvo užstatytas. Dabar beišlikę vos keli senieji pastatai, tarp jų – ir šis žydų architektūrai būdingas sublokuotas medinis namas. Pastatas statytas XIX a. pabaigoje–XX a. pradžioje, įdomus jo architektūrinis sprendimas“, – patikino ji.

Darbėnų žydų istorijos žinovė pedagogė Edita Gliožerienė „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog tai buvęs turtingo žydo namas. Prieškariu jame gyveno Saja Viškinas, turėjęs galanterijos parduotuvę, kurioje buvo prekiaujama ir tuometinės prabangos prekėmis, tokiomis, kaip skrybėlaitės ir maudymosi kostiumėliai. O namo rūsyje S. Viškinas buvo atidaręs kavinę, kurioje po bažnyčios žmonių būdavę sausakimša. A.Mulvinsko pastebėjimu, tradiciškai žydų pastatų pirmas aukštas būdavo skiriamas prekybai arba amatams, o antrame aukšte įsikurdavo šeimos. „Namas prie namo, tai – miesto stilius. Akivaizdu, kad žemė Darbėnų miestelio centre buvo brangi, todėl žydų šeima du namus sujungė į vieną“, – sakė paminklotvarkininkas.

Nors ant griūvančios pastato šoninės sienos išlikęs užrašas „1920–1925‘“, tačiau, V. Ralytės pastebėjimu, namas statytas keliais dešimtmečiais anksčiau. Fasado viršuje išlikęs specifinės formos langelis išduoda, kad tai – žydų architektūros palikimas, viršuje išlikęs ir autentiškos žydros statinio spalvos sluoksnis.


Ragino pirmenybę teikti vietos verslui

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Aktualijos
Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius (antras iš dešinės) kretingiškiams pristatė Vyriausybės planuojamas priemones smulkiam ir vidutiniam verslui skatinti.

Praėjusį penktadienį Seimo narys Antanas Vinkus į Kretingą buvo atvykęs kartu su Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku Rimantu Sinkevičiumi ir ūkio ministru Virginijumi Sinkevičiumi, kuris Kretingoje lankėsi pirmąkart. Savivaldybėje jie susitiko su rajono verslininkais, Savivaldybės vadovais, tarybos nariais, administracijos darbuotojais, buvo nuvykę į baldų įmonę „Medis“, poilsio ir sveikatinimo kompleksą „Atostogų parkas“ Žibininkuose.

Dėmesys regionams ir smulkiam bei vidutiniam verslui

„Nesifokusuokite į užsienio investicijas, daugiau galimybių augti ir plėstis suteikite vietos verslui“, – kalbėdamas apie Savivaldybės investicijų programą sakė V. Sinkevičius. Ministras pristatė Ūkio ministerijos 16 žingsnių projektą sąlygoms smulkiam ir vidutiniam verslui gerinti. Ministerija siūlo sumažinti administracinę naštą smulkiam ir vidutiniam verslui, keičiant, peržiūrint dabar galiojančius teisės aktus, kaip antai – sudaryti galimybę mažoms (iki 500 kv. m) parduotuvėms, netvarkančioms nefasuotos gyvūninės kilmės produkcijos, veiklą pradėti registruojantis VMVT, atsisakant šiuo metu reikalaujamo maisto tvarkymo įmonės statusą patvirtinančio pažymėjimo gavimo. Siūloma supaprastinti mažais kiekiais vietinei rinkai tiekiamų šviežių vaisių, daržovių, uogų ir grybų tvarkymo sąlygas, nereikalauti tokiai gamybai atskirų patalpų, panaikinti draudimą gamyboje naudoti medinį inventorių. Ministerija siekia sumažinti įvairių ataskaitų, inicijuoti jų formų keitimo apribojimus, retinti ataskaitų pateikimo dažnį. Numatoma mažoms (iki 60 kv. m) miestelių ir kaimo parduotuvėms panaikinti prievolę surinkti vienkartines ir daugkartines pakuotes.

Ministras kalbėjo ir apie planuojamus viešųjų pirkimų pokyčius: 50 proc. mažų pirkimų regione turėtų atitekti vietinėms įmonėms. Nuo kitų metų vidurio turėtų įsigalioti darbuotojų pavėžėjimo ir maitinimo 15 proc. mokestinė lengvata.

V. Sinkevičiaus teigimu, verslo plėtrą regionuose suaktyvinti turėtų „Reqio potencialas LT“ programa, finansuojama ES paramos lėšomis, 2014–2020 metų laikotarpiu šiai programai skirta per 20 mln. eurų. Nuo lapkričio 23 d. priimamos paraiškos šios programos lėšoms gauti. „Iš šios programos eliminuojami Vilnius ir Kaunas“, – sakė ministras.


Sumanymo nuspalvinti lopšelio-darželio „Pasaka“ sieną autoriai ir kūrybinė grupė, padėjusi įgyvendinti šią idėją.

„Mūsų svajonė pilką pastatą papuošti spalvomis išsipildė“, – tvirtino lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Judita Leščiauskienė, pasidžiaugusi pasikeitusiu ugdymo įstaigos pastatu – jį spalvotais piešiniais papuošė grupė Kretingos mokyklos jaunųjų menininkų, vadovaujamų dailės mokytojos Živilės Sabaliauskaitės.

Lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikų tėvams parūpinus dažų, Kretingos rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjai vyriausiajai architektei Redai Kasnauskei pritarus, pastatą spalvotais piešiniais papuošė Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinės Beta Augustė Rogačiovaitė, Adrija Putvinaitė, Gabrielė Sakalauskaitė, Viktorija Rutonytė, Karolina Kasnauskė.

„Su savo auklėtiniais kuriame įvairios paskirties „produktus“. Vieni labiau orientuoti į amatą, kiti į įsimintiną patirtį, eksperimentus, socialines veiklas, bendradarbiavimą. Šį pusmetį įsimintinas patirtis kūrėme ant lopšelio-darželio „Pasaka“ priekinės sienos. Tiesiogine to žodžio prasme atėjome ir nuspalvinome pastatą, be išankstinių ir apgalvotų eskizų, be turimo galvoje vaizdo, koks turi būti darželis, be numatyto teisingo ir tobulo kelio, kaip pasiekti nepriekaištingą sprendimą“, – jaunųjų dailininkų kūrybines paieškas apibūdino jų mokytoja Ž. Sabaliauskaitė.


Justina Šimanauskaitė pastebi, kad priklausomų asmenų artimiesiems labai svarbu tinkamai reaguoti į šią problemą, paskatinti sergantįjį ieškoti išeities. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Respublikinio priklausomybių ligų centro specialistai pastebi: daugiausia pagalbos kreipiamasi dėl priklausomybės nuo alkoholio – praėjusiais metais dėl šių problemų užfiksuota apie 11 000 apsilankymų. Specialistų teigimu, didelė atsakomybė įtraukiant priklausomą šeimos narį į kurią nors gydymo ar psichologinės socialinės reabilitacijos programą tenka jo artimiesiems.

Priklausomybės – liga

Pasaulinės sveikatos organizacijos tyrimas maždaug prieš 10 metų atskleidė, kad kas 10 vyras ir kas 50-ta moteris yra priklausomi nuo alkoholio. 2016 m. duomenimis, Lietuvoje yra apie 10 500 žmonių, kurie reguliariai švirkščiasi ar vartoja dideles narkotinių medžiagų dozes.

„Priklausomybės sindromą reikėtų įtarti, kai dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ar lošimų asmuo patiria neigiamų padarinių sveikatai, santykiams su kitais žmonėmis, socialinei padėčiai. Jei psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas dar nesukėlė priklausomybės, tačiau pakenkė sveikatai, ši būsena įvardijama kaip „žalingas vartojimas“. Dažnai asmenys nepajėgia patys įvertinti savo priklausomybės laipsnio ir grėsmės gerovei, todėl svarbu, kad šeimos nariai ir bendradarbiai tinkamai reaguotų, paskatintų ieškoti išeities“, – apie būtiną pagalbą kalbėjo Justina Šimanauskaitė, Respublikinio priklausomybės ligų centro Šiaulių filialo direktorė.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

Policija lapkričio 25 d. gavo pranešimą, kad apie 13 val. namo grįžusi moteris pastebėjo viduje atidarytas kambarių duris ir vonios kambario langą. Apžiūrėjusi pamatė, kad pavogti juvelyriniai dirbiniai ir pinigai. Padaryta žala tikslinama.

KRETINGOS r.

KLUONALIŲ k. lapkričio 22 d. uždaroji akcinė bendrovė pranešė, kad, sugadinus plastikinio lango rėmą, įsibrauta į įmonės statomą gyvenamąjį namą. Iš jo pavogtos medžio apdirbimo staklės ir drėgmės sausintuvas. Padaryta 1 tūkst. 500 eurų žala.

JUOSKAUDŲ k., smėlio karjere, sugadinus ekskavatoriaus spyną, iš kabinos pavogta automagnetola. Taip pat sugadintos ekskavatoriaus durelių ir kuro bako spynos, iš vidaus pavogti du akumuliatoriai.

Parengė Edita KALNIENĖ


Sėkmingai praėjusį savaitgalį Regionų krepšinio lygos A divizione rungtyniavo Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė, iškovojusi dar dvi pergales. Ji su 7 pergalėmis per 9 susitikimus dalijasi III–IV turnyrinės lentelės pozicijomis. Lapkričio 24 d. „Kretingos“ komanda namuose 79:72 (16:19; 20:22; 21:18; 22:13) palaužė Ukmergės „Olimpo“ (2 pergalės, 7 pralaimėjimai) pasipriešinimą. Šiame susitikime „Kretingos“ komanda tris kėlinius prastai realizavo savo metimus, bet IV kėlinyje pagerinus pataikymą pavyko nutolti nuo varžovų ir iškovoti pergalę.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Tadas Maželis – 16, Domininkas Matutis – 14, Rytis Zabita – 13, Kornelijus Stonkus – 12, Deividas Petravičius ir Albertas Valiulis – po 8, Edgaras Danys – 5, Linas Jonuška – 3, Arnas Sabaliauskas ir Tadas Budrys. Lapkričio 24 d. „Kretinga“ varžovų aikštėje 83:76 (25:13; 19:20; 19:22; 20:21) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos-II“ (3 pergalės, 6 pralaimėjimai) komandą. Šiame susitikime dėl puikiai sužaisto I kėlinio kretingiškiai iš karto nutolo nuo varžovų, o II kėlinyje komandas skyrė ir 16 taškų riba (18 min. 44:28). Ketvirtame kėlinyje marijampoliečiai persvėrė rezultatą savo naudai (37 min. 74:75), bet per likusį laiką „Kretingos“ komanda leido šeimininkams pelnyti vos tašką ir iškovojo dar vieną pergalę.

Kretingos „Kretinga: Domininkas Matutis ir Deividas Petravičius – po 21, Edgaras Danys – 13, Rytis Zabita ir Albertas Valiulis – po 7, Kornelijus Stonkus – 6, Tadas Maželis ir Linas Jonuška – po 4, Arnas Sabaliauskas.

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais lapkričio 30 d. 19 val. namuose su Kauno „Atletu“ (6 pergalės, 3 pralaimėjimai).

Tomas KUBILIUS

Krepšinio klubas „Kretinga“


Pusantrų metų kažkur prabuvęs Mersas atsitiktinai buvo surastas grybautojų ir sugrąžintas jo šeimininkui Rimantui Useliui.

Kluonalių kaimo naujakurių Dalios ir Rimanto Uselių sodybą saugo 5-metis vilkšunis Mersas, kurio voljeras pažymėtas firminiu mersedeso ženklu. Tačiau transporto įmonei „Rimvira“ vadovaujantis Rimantas išgyveno pusantrų metų trukusį išsiskyrimą su savo augintiniu ir džiaugėsi lemtinga jo sugrįžimo istorija.

Įteikė išpuoštą kaspinu

Mersas į D. ir R. Uselių namus atkeliavo kaip gimtadienio dovana. „Tuomet dar tebegyvenome bute, ir štai per gimtadienį – skambutis į duris. Atidaro žmona, o tarpdury stovi giminaitis su 1 mėnesio amžiaus šuniuku, išpuoštu didžiausiu kaspinu. Visą pusmetį nuo rudens ligi pavasario visi glaudėmės bute, žaidėme ir kentėm jo išdaigas, kol išsikraustėme į sodybą“, – apie Merso atsiradimą šeimoje pasakojo jo šeimininkas.

Pasirodo, tai, kad D. ir R. Useliai ruošėsi persikraustyti į sodybą, iš anksto nulėmė ir Merso likimą. Prižiūrėti iš Vokietijos kilusią kalę – Merso motiną – viena palangiškių šeima paliko savo 80-metei motinai, kuri, kalei susilaukus vados, paprašė pažįstamą ją likviduoti. Apie tai sužinoję Palangoje gyvenantys Rimanto giminaičiai nusprendė laikinai priglausti vieną vados šuniuką, kad vėliau jam padovanotų.

Šeimininkas išmokė Mersą paklusnumo, įvairių komandų, ir ilgainiui jiedu tapo draugais. Mersą kasdien išleisdavo palakstyti palaidą po erdvią sodybą, kurią šis akylai saugojo.

Šeimininką aplankė sapne

Tačiau vieną vakarą Dalia paskambino vyrui – nebėra Merso. Pasirodo, grįžusi iš darbo, kaip visada, paleido šunį, ir, nuėjusi į pamiškę, netrukus jo pasigedo.

„Apvažinėjau visus gretimus Dupulčius – nėra. Iš ryto vėlgi – aplėkiau kaimynus, ieškojau palei kelią Palanga–Šiauliai. Kokių tik istorijų neprisiklausiau: neva per rują reikia ieškoti palei vėją, nes taip šunys užuodžiantys vieni kitus, kitas neva matė vilkšunį partrenktą ant kelio, o kažkas – priklydusį Šventojoje. Kelis kartus dėjau skelbimus į laikraščius, važinėjau į „Nuarą“ – gyvūnų globėjai mane jau iš tolo pažinojo. Sėsdavau į mašiną ir lėtai važinėjau po Karteną, Klibius, gal kur pamatysiu“, – Rimantas atviravo 2 mėnesius vis intensyviai ieškojęs mylimo augintinio. – Ėjau iš proto. Mersas labai draugiškas, visus giminaičius ir pas mus besilankančius žmones išsyk atpažįsta. Man jo labai trūko.“

Bet vieną dieną Mersas atsirado, – tai įvyko po pusantrų metų. Šeimininkas neslėpė, jog mylimas augintinis jį pirmiausiai aplankęs sapnuose, jam su šeima besiilsint Maljorkoje. „Trečią naktį poilsiaujant jis atbėgo man į sapną – neva einu, o Mersas suloja. Mačiau labai ryškiai. Per pusryčius galvoju: sakyt nesakyt šeimai, nes tema skausminga. Pasakiau, žmona net pyktelėjo, kad vis nenurimstu“, – atviravo pašnekovas.


Pasaulyje išgarsėjo pasakomis iš ledo ir smėlio

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
Čempiono Norfolke nugalėtojas Andrius Petkus ir jo 5 m aukščio „Meditacija“.

Iš Darbėnų miestelio Kretingos rajone kilusio ir Vilniuje šaknis įleidusio 42-jų skulptoriaus Andriaus Petkaus vardas labiau žinomas ne gimtinėje, o užsienyje – ypač tose šalyse, kur populiarūs ledo bei smėlio festivaliai. Šį rudenį menininkas, dukart dalyvavęs didžiausiuose pasaulio smėlio skulptūrų čempionatuose JAV, iš jų abu kartus sugrįžo nugalėtoju.

Idėjos atkeliauja iš knygų

Abiejų konkursų užatlantėje – spalį Norfolke Virdžinijos valstijoje bei lapkritį Siesta Key Floridoje – temos buvo grįstos fantastikos pasaulio arba pasakų motyvais.

Konkursuose Norfolke, kuris įsikūręs prie Atlanto vandenyno, A. Petkus dalyvavo 6, o Siesta Key – net 8 kartus. Menininkas sakė kaskart laimėdavęs vis aukštesnes vietas, o šįkart abiejuose miestuose jam atiteko aukščiausias ir publikos, ir skulptorių komisijos įvertinimas.

Norfolko čempionate iš smėlio lietuvis sukūrė 5 m aukščio skulptūrą „Meditacija“, vaizduojančią, kaip iš moters figūros išlenda 6 kaukės, o Siesta Key išvien su kolege iš Kanados Melineige Bouregard išskaptavo kompoziciją „Alisa pro laiko skylę“. Tai – 3,5 m aukščio skulptūrinė kompozicija, vaizduojanti, kaip Alisa iš stebuklų šalies bando išlįsti per knygos puslapius į kitą jos pusę ir patenka į elektroninį knygos pasaulį. Šalia stovintis Triušis reguliuoja laiko mechanizmą.

„Pasaulis be pasakų man nebūtų toks įdomus, koks yra šiandien. Daug skaitau nuo pat vaikystės, ir tai šiandien man labai praverčia kūryboje“, – knygų svarbą, iš jų gausiai pasisemiant kūrybinių idėjų, pabrėžė menininkas.


Rajono savivaldybėje įvyko konkursas Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausiojo gydytojo pareigoms užimti.

Vienintelis pretendentas buvo dabartinis šios įstaigos vyriausiojo gydytojo pavaduotojas ir šeimos gydytojas 33-jų Arnas Juškys. Surinkęs 8,8 balo iš dešimties galimų, jis ir laimėjo konkursą.

A. Juškys Kauno medicinos universitete 2010-aisiais yra įgijęs medicinos magistro kvalifikacinį laipsnį bei gydytojo kvalifikaciją, o 2013-aisiais Lietuvos sveikatos mokslų universitete – šeimos medicinos gydytojo kvalifikaciją.

Iki šiol Kretingos PSPC vadovauja vyriausiasis gydytojas Vidmantas Jurgaitis. Jo kadencija baigsis gruodį. Su A. Juškiu darbo sutartis 5-eriems metams bus sudaryta, kai apie tinkamumą eiti vyriausiojo gydytojo pareigas bus gauta pažyma iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

Į vyriausiojo gydytojo pareigas A. Juškys bus skiriamas rajono mero Juozo Mažeikos potvarkiu.

„P. n.“ informacija


Vytauto Kanapkos rankose – už 6 garbingas nominacijas pelnyta pereinamoji Lietuvos nacionalinės vyndarių asociacijos prezidento taurė „Metų vyndarys“.

Vytautas Kanapka iš šeštadienį Plungėje įvykusio jauno vyno (božolė) čempionato, kuriame varžėsi 30 dalyvių, vėl grįžo su apdovanojimais: II vieta pripažinta jo vynui „Barbė“, III – „Auskarai“, o, svarbiausia, – įteikta įspūdinga pereinamoji Lietuvos nacionalinės vyndarių asociacijos prezidento taurė „Metų vyndarys“.

Rūsyje – nuo ryto iki vakaro

Vienetinė vario taurė įteikiama vyndariams už daugiausiai per metus pelnytų nominacijų. Jų V. Kanapka šiemet pelnė šešias. Jeigu taurę pavyks išlaikyti dvejus metus, galės ją pasilikti visam.

Kretingiškio vyndarystės stažas – 18 metų, o patirtis, sakė, kaupiasi kaskart. „Tik reikia daugiau mąstyti ir nebijoti eksperimentuoti“, – įsitikinęs jis.

Pašnekovas juokavo, kad didžioji jo laiko dalis – 9 mėnesius per metus – praeina rūsyje. „Būna, kad įlendu ten iš ryto, o išlendu tik vakare“, – teigė jis. Vienam pačiam uogas ir vaisius reikia nuplauti, sumalti, išspausti, perpilti į tarą – ir visa tai atliekama rankomis.

Anot V. Kanapkos, užraugus vyną, po kurio laiko būtina jį patikrinti – ar nepasikeitė skonis, ar negenda? Vytautas pasakojo vieną dieną šiek tiek gurkštelėjęs tris mėnesius brandinto serbentų vyno, o neišgertą šlaką paliko. „Turbūt esu iš tų, kurie „prie tinginio“, – neišploviau taurės ir ant serbentų vyno likučio šliūkštelėjau rabarbarų vyno. Skonis pasirodė ypatingas!“ – papasakojo V. Kanapka.


Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų (LK KASP) Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos karių savanorių ir Kretingos jaunųjų šaulių eisena.

„Atiduok Tėvynei, ką privalai“ – tokiu šūkiu rajono visuomenė buvo pakviesta į Kretingos miesto Rotušės aikštę paminėti Lietuvos kariuomenės 100-ąsias įkūrimo metines bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Šventėje pagerbti tarnybai atsidavę kariai savanoriai, jaunieji šauliai, demonstruoti ginklai ir technika. Taip pat vyko ekskursija, skirta aplankyti ir pagerbti Lietuvos karių savanorių bei partizanų amžino poilsio Kretingoje vietas.

Negailėta sveikinimų

Renginys atidarytas iškilminga eisena ir Lietuvos himno giedojimu. Vėliau LK KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 306 lengvosios pėstininkų kuopos kariai savanoriai paleido tris salves, kurias skyrė Tėvynei, Lietuvos žmonėms ir kariuomenei.

Vyko Kretingos jaunųjų šaulių pasižadėjimo Lietuvos Respublikai ceremonija. Jie prisiekė ne tik ištikimai tarnauti, vykdyti vadų įsakymus, bet ir, negailėdami savo jėgų bei gyvybės, ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Jaunuosius šaulius palaimino Kretingos katalikų bažnyčios diakonas brolis Bernardas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas