Pajūrio naujienos
Help
2019 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 2 %
Naktį10°C debesuotumas 15 %
Apklausa

Ar reikia Kretingai nemokamų Wi-Fi zonų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1302) 2018-11-06

Ilgapirščiams prasideda „derliaus“ metas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Užsienyje planuojant gyvenamuosius kvartalus yra laikomasi metodikų, kurios užtikrina mažesnį nusikalstamumo lygį – Lietuvoje ši praktika beveik netaikoma, tad savo namų saugumu gyventojams tenka rūpintis patiems: įsirengti signalizaciją, pasirūpinti vaizdo kameromis, aplinkos apšvietimu, burtis į „Saugios kaimynystės grupes“.

Lapkričio 1 dieną apie 22 val. į namus sugrįžę kurmaitiškiai aptiko, kad ilgapirščiai išnešė apie 4 tūkst. 800 eurų ir įvairių aukso bei sidabro papuošalų. Per ilgąjį savaitgalį dar dvi vagystės iš gyvenamųjų patalpų užfiksuotos Skuodo rajone, viena – Plungės. Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas įspėjo, kad vis anksčiau temstant, tokių vagysčių gali padaugėti, tad pasidalino patarimais, kaip gyventojai turėtų apsaugoti savo turtą.

„Mes rugsėjo pabaigoje Kretingoje turime Derliaus šventę, o jai pasibaigus, pats „derlius“ prasideda ilgapirščiams, kuriems tamsiais vakarais yra lengviau pasislėpti ir pasprukti. Girdime pranešimų, kad kaimyniniuose rajonuose jau pagausėjo vagysčių iš patalpų, buvo galima tikėtis, kad vagys atvažiuos ir į mūsų rajoną – taip ir įvyko lapkričio 1-ąją“, – kalbėjo A. Pužauskas.

Jis pateikė duomenis, kad lapkričio 1-ąją Kretingos rajone patruliavo 23 policijos pareigūnai, daugiausiai jų buvo sutelkta ties kapinių prieigomis – siekiant užtikrinti saugų ir sklandų eismą.

„Gali taip atrodyti: jei budės daugiau pareigūnų, tai bus mažiau vagysčių, bet juk negalime po pareigūną pastatyti prie kiekvieno namo, dirbame ten, kur didžiausia žmonių koncentracija. Kad patruliuojant daugiau pareigūnų bus greičiau sureaguota į iškvietimą – faktas, bet vagystės atveju policija atvyksta po įvykio, kai turtas jau yra išneštas“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas.

Parengė kriminogeninių židinių žemėlapį

A. Pužauskas teigė, kad ilgapirščių taikiniais gali tapti ne tik gyventojų būstai, bet ir garažai, ūkiniai pastatai. „Tamsiu paros metu policijos pareigūnai patruliuoja gyvenamosiose vietovėse, stengdamiesi užkardyti galimas vagystes. Šių metų pradžioje taip pareigūnai prie garažų ir nutvėrė vagis“, – sakė viršininkas.

Jis paaiškino, kad pareigūnų patruliavimo maršrutai rengiami, atsižvelgiant į Kretingos rajono policijos komisariato parengtą žemėlapį – jame identifikuoti židiniai, kurių adresu sulaukiama daugiausiai pranešimų. Atlikus analizę, paaiškėjo, kad didžiausias nusikalstamumas yra prekybos centruose ir prie jų – ten, kur didžiausias žmonių srautas, daugiausiai galimybių savo nelegaliai veiklai įžvelgia ir nusikaltėliai.

Vienas labiausiai policijos nerimą keliančių taškų – parkas, esantis Kretingoje, prie J. Pabrėžos ir Maironio gatvių. A. Pužauskas pateikė duomenis, kad per 2017 metų pirmuosius devynis mėnesius iš šios vietos buvo gauta 16 pranešimų, per tą patį laikotarpį šiemet – 17. Daugiausiai skundų – dėl girtavimo viešoje vietoje, neblaivių asmenų pasirodymo ir jų netinkamo elgesio viešumoje.

Tarp „karštų taškų“ – ir parduotuvė, esanti Kretingoje, Kęstučio g., prie kurios asmenys mėgdavo vartoti alkoholinius gėrimus, tačiau policija juos jau baigia išmokyti pakeisti savo įpročius, bei Turgaus aikštė Darbėnuose, iš kur per devynis mėnesius 2017 metais buvo gauta 19 pranešimų, o šiemet – 1.


Praėjusį savaitgalį pirmą kartą vyko Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirminiai rinkimai, kuriuose buvo išrinktas TS-LKD partijos kandidatas dalyvauti prezidento rinkimuose – Ingrida Šimonytė.

Kretingoje už Seimo narę, buvusią finansų ministrę I. Šimonytę balsavo 111, už Vygandą Ušacką 56 rinkėjai, atitinkamai – 66,47 ir 33,53 proc. Šalies mastu I. Šimonyte pelnė 78,71 proc. rinkėjų balsų.


„Miesto gatvės tvarkomos, bet į akis krenta tai, kad vaizdą keičia tik brangūs projektai, nors kai ką galima nuveikti ir savo jėgomis“, – įsitikinęs kretingiškis Sigitas Paulikas.

Spręs dėl krūmų

Skaitytojo teigimu, Žemaitės alėjoje, priešais „Maximą“, yra žalia aikštelė su užsilikusiais kelmais, kitur – paliktos statybinės medžiagos. Kodėl ten nesutvarkoma? Ir nuo šviesoforo važiuojant Darbėnų link, jo nuomone, trūksta tvarkos – atrodo, kad toje miesto dalyje gyvena vien tik senyvo amžiaus gyventojai, kurie nepajėgia susitvarkyti aplinkos, arba išvis ten negyvena niekas – emigravę.


Sėkmingą pasirodymą Regionų krepšinio lygoje (RKL) A divizione toliau demonstruoja Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai, šį savaitgalį laimėję tiek išvykoje, tiek namuose, ir yra viena iš keturių nesėkmės dar nepatyrusių komandų.


Dviese – į kelionę po Pietų Amerikos kalnus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
„Esame tikri, kad iš kelionės grįšime pasikeitę ir tai nėra blogai. Kiekviena kelionė praturtina žmogų žiniomis, idėjomis, praplečia jo akiratį, taip pat daro jį atviresnį“, – sakė Donata Rudytė ir German Rudnev, kuriems teko pabuvoti ir Maču Pikču griuvėsių komplekse.

Jauna pora – 29 metų kretingiškė Donata Rudytė ir jos bendraamžis mylimasis iš Vilniaus rajono kilęs German Rudnev leidosi į įspūdingą kelionę – per beveik 10 mėn. jiedu pabuvos Peru, Bolivijoje, Čilėje, Argentinoje, Urugvajuje, Brazilijoje, Paragvajuje, Ekvadore ir Kolumbijoje. Ir šias šalis jie pažins ne tokias, kokios pateikiamos tursitiniuose kataloguose – keliautojai pėsčiomis žygiuoja kalnais ir grožisi įspūdinga gamta, o vietinių gyventojų kultūrą pažįsta apsistodami jų namuose.

Šiuo metu D. Rudytė ir G. Rudnev yra Peru, prie Titikakos ežero, ir šiomis dienomis turėtų kirsti Bolivijos sieną. „Jaučiame, kad kelionė tik prasidėjo, nors keliaujame jau du mėnesius. Tikimės sugrįžti į Lietuvą vasaros pradžioje arba viduryje“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė D. Rudytė ir G. Rudnev.

Pora mielai savo įspūdžiais dalijasi socialiniame tinklapyje „Facebook“, specialiai šiai kelionei sukūrę puslapį „The Trail Ahead“.

„Iš aplankytų vietų Peru didžiausią įspūdį paliko 9 dienų žygis Andų kalnuose – Uaiuaš (Huayhuash circuit), nutolęs Kotauasi kanjonas, bei kopimas į Čačanio (Chachani) ugnikalnio viršūnę netoli Arekipos miesto. Huayhuash kalnų bei Kotauasi kanjono grožis tiesiog stulbina, o užkopus į 6 tūkst. metrų ugnikalnį apima neapsakomas jausmas, na ir vaizdas yra nepakartojamas, – pasakojo keliautojai. – Pats Maču Pikču (Machu Picchu) griuvėsių kompleksas irgi palieka didelį įspūdį, tačiau tas paveiksliukas, kurį matome taip dažnai medijoje, sumenkina nuostabą, patiriamą ten patekus.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas