Pajūrio naujienos
Help
2019 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 0 %
Naktį6°C debesuotumas 91 %
Apklausa

Ar aukotumėte Paryžiaus katedros atstatymui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1284) 2018-09-04

Verslininkai ginklų dar nesudeda

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Nors pašalinti prekybos paviljonus savininkai buvo įpareigoti dar 2014 metais, tačiau dauguma jų dar ir šiandien čia tebestovi.

„Ne visi gyventojai nori mus iškraustyti – tik keletas verda tą peklą, o dauguma mus palaiko“, – „Pajūrio naujienas“ tikino paviljonų, esančių prie daugiabučių namų Žemaičių g. 6, 8, Kretingos mieste, savininkai. Nors jie pralaimėjo ilgą teismų maratoną ir yra įpareigoti paviljonus nukelti, tačiau to daryti neskuba – griebdamiesi šiaudo, jie ir vėl kreipėsi į teismą, prašydami pripažinti statinius nekilnojamuoju daiktu ir įpareigoti sudaryti nuomos sutartį. Kretingos rajono savivaldybė rugpjūčio 22 dieną sulaukė kolektyvinio gyventojų rašto, kuriuo prašyta atsakyti, dėl kokių priežasčių iki šiol neįvykdytas galutinis Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas dėl kioskų pašalinimo iš jų namams priskirtų gyvenamosios paskirties žemės sklypų. Taip pat klausiama, ir kada bus nugriauti kioskai, nurodant mėnesį ir dieną. Savivaldybės administracija gyventojams jau parengė ir atsakymą, kuriuo informavo, kad teismas nukelti prekybos paviljonus įpareigojo jų savininkus, o kadangi šie teismo sprendimo nevykdo, Kretingos rajono savivaldybės administracija išėmė vykdomuosius raštus ir dar 2018 metų sausio 3 dieną pateikė juos vykdyti priverstinai antstolio Jono Petriko antstolių kontorai. Konstatavęs, kad teismo sprendimas nevykdomas, antstolis kreipėsi į teismą su pareiškimais, kuriais prašė taikyti Kretingos rajono apylinkės teismo 2017 metų balandžio 6 dienos civilinėje byloje nurodytas jo nevykdymo pasekmes, t. y. minėtiems asmenims per nustatytą terminą nenugriovus laikinųjų statinių, leisti tai padaryti Kretingos rajono savivaldybės administracijai, vėliau patirtas išlaidas išieškant iš statinių savininkų. Kai tik teismas tokį leidimą duos, Kretingos rajono savivaldybės administracija pasiryžusi nedelsiant organizuoti prekybos paviljonų pašalinimą. Kita vertus, ir patys smulkieji verslininkai inicijavo naują teisminį procesą – jie prašo statinius pripažinti nekilnojamuoju daiktu ir įpareigoti sudaryti nuomos sutartį. Ši byla taip pat dar nėra išnagrinėta.


Kretingos rajono savivaldybės taryba iki 30 procentų padidino indėlį gyventojams, kitąmet besiruošiantiems už kooperuotas – Savivaldybės ir privačias – lėšas tvarkyti vietinės reikšmės kelius bei gatves.


Sieks populiarinti žydų istoriją

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Kretingos rajono politikai praėjusiame tarybos posėdyje nusprendė, kad, siekiant viešinti su žydų istorija susijusias vietoves Žemaitijoje, išvien su Plungės rajono savivaldybe imsis įgyvendinti projektą „Žydų pėdsakais Plungės ir Kretingos rajonuose“.


Kviečia vaikams dovanoti sulčių

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Aktualijos
Rimantas Skiparius teigė, jog sulčių iš savo sode užaugintų obuolių dovanotų ir rajono vaikams, jei tik ugdymo įstaigos priimtų.

Rajone žinomas kovotojas už kooperatyvus Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Rimantas Skiparius, atsiliepdamas į sveikatos ministro Aurelijaus Verygos siekį jaunąją kartą ugdymo įstaigose maitinti kuo sveikesniais produktais, sugalvojo akciją, kurią galima pavadinti „Padovanok vaikams ekologiškų sulčių“.

Nori dalintis

Prie namų pamiškėje Kveciuose vaismedžius auginantis R. Skiparius neabejojo, kad ir kitiems sodus turintiems žmonėms gamta bent jau obuolių derliaus šiemet nepašykštėjo.

„Tiek vasarinių obuolių, kiek užaugo, nė norėdami nesuvalgom. Sunokę vaisiai krenta tiesiog ant žemės į pievą ir pūva, po to renku, velku ir metu duobėn – gaila žiūrėti. Pagalvojau, kad, kol dar sveiki obuoliai, iš jų išspaudę sultis, galėtume padovanoti rajono ugdymo įstaigas lankantiems darželinukams ar mokyklinukams“, – teigė Rimantas.

Padvariuose esančioje spaudykloje kasmet jis, sakė, kasmet išsispaudžiantis maždaug po 100 litrų, o kartais ir daug daugiau šviežių skanių sulčių. Šiemet jau parsivežė 42 litrus, o 30 litrų nors ir šiandien galėtų padovanoti rajono vaikams.

R. Skipariaus pripažino, kad toks kiekis nėra didelis, tačiau medžių šakos svyrančios ir nuo gausybės gerų vėlyvųjų veislių obuolių. Vadinasi, ir sulčių bus prispausta gerokai daugiau. Be to, jis teigė norintis pakviesti prisidėti prie akcijos bendraminčius ūkininkus, kuriems nemažiau rūpi, kad jaunoji kretingiškių karta augtų sveika ir stipri.

Pašnekovas atviravo besistebintis, kad, jo žiniomis, ir kaime gyvenantys vaikai šiais laikais ne visi turi galimybę paragauti „tikrų“ daržovių, nes tėvai jų nebeaugina. Anot R. Skipariaus, šaunu, kad rajone esančios kaimo bendruomenės rengia įvairias vasaros šventes, šoka, dainuoja, dalyvauja įvairiuose kituose projektuose, tačiau vienas jų galėtų būti ir bendruomenės vaikams kaime suręstas šiltnamis, kurį jie patys galėtų ir prižiūrėti. Esą vaikai savo akimis matytų, kaip lysvėse stiepiasi pomidorai ar agurkai, pajusti, kaip naminių daržovių skonis skiriasi nuo „krautuvinių“.


Ar bus pakeistas Mėguvos gatvės pavadinimas, priklausys ir nuo gyventojų nuomonės.

Paskutiniame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje tarybos narys, konservatorius-krikščionis demokratas Jonas Drungilas klausė, kas yra padaryta atkuriant istorinį dabartinės Mėguvos gatvės Kretingoje pavadinimą. Praeityje ši gatvė yra turėjusi du su žydų tauta susijusius pavadinimus – Izraelitų ir Sinagogos. Prieš karą šioje gatvėje stovėjo žydų maldos namai – sinagoga.

Pavadinimų gatvėms suteikimą, pakeitimą svarsto speciali komisija, o jos parengtus sprendimo projektus svarsto ir patvirtina arba atmeta Kretingos rajono savivaldybės taryba. Komisijai vadovauja Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis. Jis patikino tarybą, kad komisija aptarė Mėguvos pavadinimo keitimą ir nusprendė paklausti šios gatvės gyventojų nuomonės. „Pavadinimo keitimas dar ir kainuoja, gyventojams irgi“, – sakė P. Černeckis. Gyventojų apklausą turėtų organizuoti Kretingos miesto seniūnija, pasitelkdama seniūnaičius. J. Drungilas pareiškė, jog P. Černeckio atsakymas į užduotą klausimą yra „paviršutiniškas“. „Ar čia reikėtų daugiau parašų surinkti dėl istorinės tiesos atstatymo?“ – retoriškai klausė jis.

„P. n.“ informacija


Ar Jauryklos slėnyje pinigai metami į balą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Stringa Jauryklos upelio slėnio Kretingoje pritaikymo gyventojų poilsiui, turizmui projektas, kuriam Kretingos rajono savivaldybė gavo 291 tūkst. eurų Europos Sąjungos paramą.


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino konkurso laimėtoju tapusį Emilį Puškorių, kurį atlydėjo tėvai, seneliai ir pedagogė Jurgita Česnavičienė (pirma iš kairės).

Prezidentės Dalios Grybauskaitės medaus dovanas papuoš ir dviejų Kurmaičių pradinės mokyklos vaikų piešiniai – jie pateko tarp 5 konkurso laimėtojų ir buvo pakviesti apsilankyti Prezidentūroje.

Piešinių autoriai – 4,5 metų Emilis Puškorius ir 7 metų Kamilė Undžytė, lydimi tėvų, senelių ir auklėtojos Jurgitos Česnavičienės praėjusią savaitę Prezidentūroje susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite. Ji, pagerbdama konkurso nugalėtojus, jiems įteikė saldžias lauktuves – pačių piešiniais papuoštas medaus dovanėles. Visiems kitiems konkurso dalyviams buvo skirtos Prezidentės padėkos.

„Buvome labai nustebinti ir dar labiau laimingi, kai sužinojome, jog jau antrus metus ir vėl tarp 5 gražiausių piešinių buvo atrinkti mūsų vaikų piešiniai“, – pasidžiaugė Kurmaičių pradinės mokyklos pedagogė J. Česnavičienė.

Pernai tarp nugalėtojų buvo J. Česnavičienės ir Danguolės Slavinskienės auklėtinė Auksė Gedvilaitė, kuriai taip pat teko garbė apsilankyti pas Prezidentę.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

LAUKŲ g. Rugpjūčio 30 dieną 14.43 val. gautas pranešimas, kad peiliu sužalotas vyriškis. Pirminio tyrimo metu nustatyta, kad apie 12.40 val. išgertuvių metu virtuvėje, įvykus tarpusavio barniui tarp sugyventinių, moteris (g. 1975 m.) peiliu sužalojo vyrą (g. 1970 m.). Dėl pilvo sienos durtinės žaizdos jis paguldytas į ligoninės Chirurgijos skyrių. Moteriai nustatytas 3,32 promilės neblaivumas, vyrui – 2,73 promilės. Moteris sulaikyta.

KRETINGOS r.

KŪLSODŽIO k. Rugpjūčio 30 dieną apie 23 val. patikrinimui sustabdytas automobilis „VW Passat“, kurį vairavo vyriškis (gim. 1966 m.) Patikrinimo metu automobilio bagažinėje rastos penkios įvairaus dydžio plastikinės talpos, apie 100 l, su bespalviu skysčiu, turinčiu naminių stiprių alkoholinių gėrimų kvapą.

PALANGOJE.

Rugpjūčio 30 dieną Palangos m. PK gautas pareiškimas, kad nuo 2017 m. balandžio mėnesio iki 2018 m. rugpjūčio mėnesio darbuotojas (gim. 1967 m.) iš statybvietės galimai pavogė statybines medžiagas ir įrankius. Įmonei padaryta 9 tūkst. eurų žala.

„P. n.“ informacija


Virginija Kėdžiutė (dešinėje) ir Inga Burzdžiutė neslėpė, jog automobilių sportas joms labai patrauklus: „Norisi važiuoti vis daugiau ir daugiau, jausti adrenaliną, dėl kurio norisi visur dalyvauti ir siekti geriausių rezultatų.

Rugsėjo 6 d. Kaune startuos automobilių ralio „Aplink Lietuvą 2018“ Lietuvos Respublikos Prezidentės taurei laimėti dalyviai. Tarp jų – ir mūsų krašto atstovės darbėniškė Palangos aerouosto operatyvinio valdymo ir aviacinio saugumo operatorė krašto apsaugos savanorė Virginija Kėdžiutė ir klaipėdietė bendrovės „Alsa Baltic“ projektų vadovė Inga Burzdžiutė.

Virginija sės už automobilio „Audi A3“ vairo, Ingai patikėtas šturmanės vaidmuo. Automobilyje, kurį jo vairuotoja įsigijo už savo lėšas, – tik dvi sėdynės, į galinę važiuoklę įmontuoti koilai, merginos segės šalmus, vilkės kombinezonais. Automobiliui sugedus ar nutikus kokiai kitai bėdai, merginos privalės gedimus pašalinti pačios ir tęsti ilgą 1 tūkst. 90 km kelionę, kuri, ralio pirmąją dieną prasidėjusi Kaune, trečiąją varžybų dieną pasibaigs Vilniuje – šalies sostinėje įvyks ralio nugalėtojų apdovanojimai, ištvermingiausius dalyvius pasitiks šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iš viso automobiliu, sustojant miestuose ir miesteliuose, kad pasivaržytų autokroso ar slalomo varžybose, merginos, kaip ir kiti ralio dalyviai, apvažiuos 12 miestų ir rajonų.

Tarp miestų automobiliais ralio dalyviai važiuos leistinu greičiu ir, ką gali jų automobiliai, parodys autokroso trasose ar per slalomą, tai yra važiavimą su kliūtimis. „Pajūrio naujienoms“ merginų ekipažas nedaugžodžiavo: „Norime apginti kraštiečių vardą ir patekti į prizininkų trejetą.“

Virginija ir Inga susipažino prieš kelerius metus per merginų boulingo turnyrą Klaipėdoje. Tąsyk jų komanda užėmė II v., o Virginija apskritai buvo geriausia tarp merginų. Savo ruožtu Inga savo naujajai draugei pasiūlė sudalyvauti Minijos žemupio regatoje – Virginija tada atstovavo komandai „Tvėrts žemaitis“. „Tad, kai Virginija man pasiūlė dalyvauti ralyje „Aplink Lietuvą“ ir būti jos šturmane, nė nedvejojusi sutikau“, – prisipažino I. Burzdžiutė.


Kretingiškis Kasparas Jonauskas šalies garbę Europos krepšinio čempionate gynė su Lietuvos šešiolikmečių rinktine.

Serbijoje, Novi Sad mieste, įvykusiame Europos jaunučių U-16 krepšinio čempionate kartu su šalies rinktine dalyvavo ir Kretingos sporto mokyklos auklėtinis Kasparas Jonauskas, treniruojamas Vytauto Šližiaus. Nors jo auklėtinis medalio ir neparvežė, treneris įsitikinęs: didžiosios pergalės ir medaliai – dar prieš akis.

Grupės varžybose Lietuvos jaunučiai iškovojo visas tris pergales, savo varžovus triuškindami vidutiniškai 43 taškų skirtumu. Aukščiausią padėtį grupės turnyrinėje lentelėje lietuvaičiams lėmė tokie rezultatai: Lietuva – Izraelis – 92:46, Lietuva – Slovėnija – 105:55, Lietuva – Juodkalnija – 84:50. Aštunfinalio varžybose lietuvių lauke Nyderlandų Karalystės 16-mečiai, kurie lietuvaičiams nesukėlė didelių problemų – jie buvo įveikti 84:53. Ketvirtfinalio kovoje mūsų vaikinų laukė Kroatijos bendraamžiai, kuriems po dramatiškos kovos mūsų šalies rinktinė pralaimėjo 78:80, o Kroatijos rinktinė ir tapo Europos čempione.

Kovoje dėl V vietos mūsų jaunučiai 66:73 pralaimėjo Serbijos rinktinei bei 82:61 laimėjo prieš Latvijos bendraamžius ir užėmė VII vietą.

„Gaila, kad vaikinams nepavyko iškovoti medalių ar bent patekti į stipriausiųjų ketvertą. Šie metai visoms jaunimo rinktinėms tarsi užburti. Visos rinktinės pralaimėjo kartą ar du ir liko be medalių“, – turėdamas mintyje rinktinių U-20 (V v.), U-18 (irgi V v.), U-16 (VII v.) pasirodymą Europos čempionatuose, kalbėjo Vytautas Šližius.

Tačiau jis įsitikinęs, jog dabartiniams šešiolikmečiams – viskas dar prieš akis: bus dar pergalių ir medalių. „Talento yra – tik reikia susidoroti su psichologiniu spaudimu ir parodyti tai, ką jie moka geriausiai“, – teigė V. Šližius.

Treneris labai patenkintas auklėtinio pasirodymu rinktinėje: po sunkios traumos Kasparas žaidė vidutiniškai po 19 min. ir turėjo 6,5 tšk. bei 9,8 efektyvumo vidurkį. Rinktinės treneriai Kasparu pasitikėjo, tad kretingiškis vaikinas kiek galėjo, tiek padėjo. Dabar K. Jonauskui svarbu pailsėti ir rengtis naujoms kovoms.

„P. n.“ informacija


Tradicinis pasisveikinimas su varžovais

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Vakarų zonos pirmenybių II rato IV ir V turų susitikimus sužaidusi „Kretingos Minija“ pasiekė pergales. „Turime penktąją pergalę antrame rate ir šeštąją – iš eilės“, – komentuodamas „Kretingos Minijos“ žaidimą pasidžiaugė komandos vartininkas Martynas Viluckas.

Rungtynes išvykoje su „Šilutės“ komanda kretingiškiai laimėjo 4:1. Jau rungtynių pradžioje – 3-ią minutę – mūsiškiams pavyko įmušti įvartį: jo autorius komandos legionierius Gift Simphiwe. Po šio įvarčio „Kretingos Minija“ ir toliau kontroliavo žaidimą, tačiau antrojo įvarčio pasiekti nepavyko. Tik baigiantis I kėliniui baudos aikštelėje varžovų buvo pargriautas Anton Solovyov, ir teisėjų paskirtą 11 m baudinį realizavo paskutiniąsias rungtynes su „Kretingos Minija“ sužaidęs Evaldas Garbauskas – šio žaidėjo komandoje nebeišvysime dėl pasikeitusių gyvenimo aplinkybių.

Antrą kėlinį „Kretingos Minijai“ ir toliau kontroliuojant kamuolį, 53-ą minutę trečiąjį įvartį pelnė Edgaras Drąsutis. Po šio džiaugsmingo įvykio mūsų komandai šiek tiek atsipalaidavus varžovai tolimu smūgiu sušvelnino rezultatą. Tačiau besibaigiant rungtynėms savo antrąjį ir ketvirtąjį „Kretingos Minijos“ įvartį vėl pelnė Gift Simphiwe.


Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė–Tamašauskė (pirma iš kairės) kartu su kolegėmis dalį būsimo maršruto objektų pristatė per pėsčiųjų žygį „Už laisvę“.

Jau įpusėjo Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vykdomas projektas „Kultūros pažinimo maršrutas: laisvės kovos Kretingoje“, kurį užbaigus ir vietiniai gyventojai, ir turistai galės interaktyviai susipažinti su 7 laisvės kovų objektais.

Keliaujant naujuoju maršrutu, tereikės išmaniuoju įrenginiu nuskaityti QR kodą ir ekrane pasirodys videomedžiaga – kraštotyrininko pasakojimas apie lankomo objekto istoriją, pagardintą daugeliui nežinomais faktais.

Toks interaktyvus maršrutas Kretingos rajone rengiamas pirmą kartą, tad šios iniciatyvos autorė – vyresnioji bibliotekininkė darbui su jaunimu Brigita Barkauskaitė–Tamašauskė neslėpė, kad stengiamasi apgalvoti visas smulkmenas ir padaryti kuo mažiau klaidų, tikintis, jog šis projektas turėtų tęstinumą, ateityje atsirastų daugiau panašių maršrutų.

Objektai – lengvai pasiekiami ir skirtingi

Pasak B. Barkauskaitės–Tamašauskės, rengiant maršrutą, ilgai spęsti, kuriuos objektus į jį įtraukti nereikėjo, nes Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos kraštotyros skyrius nuolat renka informaciją ir ją archyvuoja, tad yra sukaupęs daug medžiagos.

Be to, biblioteka nuolat rengia ir virtualius maršrutus, kuriuos galima pamatyti internete, paspaudus nuorodą kraštogidas.lt.

B. Barkauskaitė–Tamašauskė pasakojo, kad šįkart, rengiant interaktyvų laisvės kovoms atminti skirtą maršrutą, siekta, kad keliautojui būtų nesunku pasiekti objektus, šie būtų skirtingo tipo, o juos pristatantys kraštotyrininkai galėtų papasakoti ne tik viešai prieinamą informaciją, bet ir cituoti žmonių prisiminimus.

Tad į maršrutą buvo įtraukti šie objektai: paminklas Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti Kretingoje, Lietuvos partizanų kapas, Lietuvos kariuomenės savanorio, brigados generolo Vlado Nagiaus-Nagevičiaus kapas, Tiškevičių šeimos koplyčia-mauzoliejus, Šv. Antano rūmai, KVD-MVD-MGB Kretingos apskrities skyriaus pastatas ir kryžius 1944–1953 m. Kretingos apylinkėse žuvusiems žemaičių apygardos kardo rinktinės partizanams atminti.


Nors naujieji mokslo metai jau prasidėjo, tačiau nei Kretingos rajono savivaldybės mokytojai, nei Švietimo skyriaus specialistai neturi jokios informacijos apie tai, kaip ši naujovė bus įgyvendinama. Galimybė kiekvienam mokiniui gauti kultūros ir meno paslaugų už 15 Eur per metus skamba patraukliai, tačiau dalis mokytojų abejoja, ar programą pavyks įgyvendinti sklandžiai.

Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila atvirai prisipažino – apie Kultūros pasą žinantis tiek, kiek paskelbta viešojoje erdvėje.

„Negavome jokios informacijos, kaip tas Kultūros pasas atrodys. Apskritai niekas nė neklausė, kiek turime mokinių šiais metais, bet gal tuos duomenis gaus kaip nors kitaip“, – svarstė A. Sungaila.


Kretingos rajono tarybos sprendimu, buvo likviduota prieš 11 metų įkurta, tačiau veiklos taip ir nepradėjusi vykdyti viešoji įstaiga „Brolių namai“, kurios dalininkai buvo Savivaldybė ir Pranciškonų vienuolynas.

Viešoji įstaiga „Brolių namai“ buvo įsteigta 2007-ųjų spalį. Savivaldybės pradinis įnašas sudarė 510 Lt (147,8 eurų), o brolių pranciškonų – 490 litų (142 eurų).

Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė, peržvelgusi „Brolių namų“ istoriją, teigė, jog steigiant šią įstaigą, Pranciškonų vienuolyne buvo ketinama įkurdinti svečių namus piligrimams, keliaujantiems Šv. Jokūbo keliu. Tačiau negavus finansavimo projektui įgyvendinti, o vėliau pasikeitus vienuolyno vadovams, imta baimintis, kad vienuolyno erdvės netaptų viešbučiu, kas prieštarautų jų tvarkai.

Brolių pranciškonų prašymu, o ir pagal valstybės kontrolės nurodymą likviduoti neveikiančias įmones, buvo nuspręsta nepradėtą projektą nutraukti.

„P. n.“ informacija


Šalyno dvarą griauna kaimynų nesutarimai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Problema
Kone visas Juozo Bružo gyvenimas prabėgo Šalyno dvare. Dabar čia belikę tik du šeimininkai, ir vyrui neramu, kad griūvanti kaimyno dalis nutemps ir jo namo dalį.

Vieni senieji dvarai jų dabartinių šeimininkų dėka atgiję, o kiti griūva, taip užbaigdami šimtmečius trukusią savo istoriją, – toks likimas tyko ir XVIII amžiuje tarp Nasrėnų ir Kalnalio, Kūlupio žemupyje, pastatyto kažkada garsaus Šalyno dvaro. Pusė dvaro rūmų yra nugriauta, o pusė likusios dalies smenga į žemę, paskui save tempdama ir Genovaitės bei Juozo Bružų būstą.

Tempia paskui save

„Pažiūrėkite, virsta išorinė kaimyno siena, medieną ėda grybas. Pūva ir smenga grindys, susmuksime ir mes sykiu“, – bėdojo griūvančią dalį pastato rodydami G. ir J. Bružai.

Ši namo dalis priklauso Kretingoje gyvenančiam Dainiui Kantakevičiui, kuris ją paveldėjo iš savo motinos, o šiai turtą užrašė dvare gyvenusi jos motina Justina Stonkienė.

„Girdėjom, kad D. Kantakevičius savąją namo dalį užstatė bankui, pasiėmė paskolą ir Kretingoj nusipirko butą, o mus paliko vargti. Su mumis Dainius nesitaria: atvažiuoja, bet nieko konkretaus nepasako. Žinom, kad jis tą griuveną norėtų parduoti už 4 tūkst. eurų, bet niekas nenori jam tiek mokėti. Siūlė mums ir mūsų sūnui, bet šis apžiūrėjo, kad už tiek neverta pirkti“, – kalbėjo sutuoktiniai.

Jiedu tvirtino, jog savąją namo dalį iš Savivaldybės nusipirkę 1996 metais, bet ne už čekius, kaip kiti, o už grynus pinigus – mokėję 626 litus.

G. ir J. Bružai sakė savąją dalį suremontavę prieš 4-erius metus – pakeitę stogą, langus. Tačiau šiandien jiems neramu, kad netvarkoma kaimyno dalis pradangins ir jų turtą. „Esame sujungti ir nėra išeities: arba tegul kaimynas tvarko savo turtą, arba tegul parduoda.“


Permainų pilnas Rugsėjis

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Šventės
Įkurtuvių juostelę perkirpo (iš kairės) vicemerė Danutė Skruibienė, pirmokų mokytoja Sotera Martusevičienė, meras Juozas Mažeika ir brolis Astijus.

Vakar Rugsėjo skambutis į Kretingos rajono mokyklas pašaukė 4 tūkst. 640 moksleivių, tarp jų 408 – pirmąkart.

Atidarė pirmąją pirmokų klasę

Pranciškonų gimnazijos pirmokai susitiko drąsiau, jau būdami pažįstami, o kai kurie ir spėję susidraugauti rugpjūčio pabaigoje šioje viešosios įstaigos statusą turinčioje ugdymo įstaigoje įvykusioje pirmosios pradinukų klasės atidarymo šventėje.

Mažiesiems gimnazijoje įrengtos naujos patalpos, kuriose – ne tik spalvinga klasė, bet ir žaidimų kambarys, atskira skaitykla. Pasak direktoriaus pavaduotojos Rūtos Jankuvienės, pradinukams bus taikomas pailgintos dienos modelis, kurio esmė – taip vadinamos neskubančios mokyklos kūrimas. Mokiniai čia ne tik mokysis, bet ir bus lavinami neformaliojo ugdymo užsiėmimuose: žais šachmatais, dainuos, šoks, mokysis anglų kalbos, kurs robotus ir tyrinės gamtą klasėje įrengtoje gamtos mokslų laboratorijoje. Daug dėmesio bus skiriama dvasiniam ugdymui – kiekviena diena prasidės malda, vadinama „Ryto ratu“, mokiniai turės galimybę pabuvoti artėjančiuose Šiluvos atlaiduose, vyks mažųjų rekolekcijos bei kiti sielovados užsiėmimai.

Klasėje mokysis 23 mokiniai. Kadangi norinčiųjų buvo apie 50, anot R. Jankuvienės, priėmimo komisijai teko nelengva užduotis būsimuosius pirmokus atrinkti. „Pagrindinis kriterijus buvo tėvų suinteresuotumas dalyvauti savo vaikų ugdyme ir mokyklos bendruomenės gyvenime“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė pavaduotoja. Mokslas bus mokamas, per metus pirmokų tėvai mokės 240 eurų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas