Pajūrio naujienos
Help
2019 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 0 %
Naktį6°C debesuotumas 91 %
Apklausa

Ar aukotumėte Paryžiaus katedros atstatymui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1282) 2018-08-28

Politikos senbuviai svarsto apie pasitraukimą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Valerijonas Kubilius (kairėje) ir Povilas Turauskis socialdemokratų į Savivaldybės tarybą vedliai buvo ne vienerius rinkimus.

Iki Savivaldos rinkimų likus pusmečiui (preliminari rinkimų data – 2019 03 03) politinių partijų ir judėjimų rajone lyderiai tarsi susitarę tvirtina, jog kandidatų į būsimą Kretingos rajono savivaldybės tarybą sąrašus jų organizacijos sudarinės rugsėjį, o galimų kandidatų neviešina. Kur kas atviresni buvo Savivaldybės valdžios senbuviai: kandidatų sąrašuose nebebus Povilo Turauskio, tikėtina – Valerijono Kubiliaus, Jūratės Sofijos Laučiūtės.

Valdžioje – 25-eri metai

„Nebėra to smalsumo, kovingumo. Tegu dirba jaunimas,“ – sakė socialdemokratas Povilas Turauskis, kuris rinkėjų valia rajono valdžioje yra per 25-erius metus. Politikas užtikrino, jog savo sprendimo nebedalyvauti 2019 metų Savivaldybės tarybos rinkimuose nebekeis. P. Turauskiui – 68-eri. Paklaustas, ar ne per anksti traukiasi iš aktyvios politikos, šukiškis juokdamasis sakė: „Kelią iš Šukės išasfaltavo, kelio Kūlupėnai–Darbėnai asfaltavimas įtrauktas į kelių tvarkymo programą, iki 2020 metų šis kelias irgi turėtų būti išasfaltuotas“. Pasidžiaugęs gerėjančia Darbėnų seniūnijos infrastruktūra, politikas liejo neviltį dėl nykstančių kaimų, kuriuose beveik neliko jaunų šeimų, vaikų. „Kas bent kiek nagingesnis, gudresnis – į Norvegiją, Angliją traukia,“ – teigė jis. Anot jo, pačiam kaimui žmonių tiek, kiek anksčiau, nebereikia, nes žemės ūkis persitvarkė, ūkiai stambėja. „Turime kelis tūkstančius ūkininkų, užtektų kokių 250-ies,“ – tolesnį ūkių stambėjimą prognozavo jis. P. Turauskio manymu, yra viena išeitis kaimui atgyti – imigrantai, geriausia – ukrainiečiai. Iš kitų šalių atvykusiems žmonėms kaime lengviau įsikurti, o dirbti žmones iš kaimų į miestą ir dabar darbdaviai vežasi.

Svarstydamas, kas iš gimtosios šalies išginė lietuvius, P. Turauskis kalbėjo: „Apsukrieji, neturintieji moralinių skrupulų vagia iš to Lietuvos aruodo, o jis nėra jau toks didelis, todėl tam eiliniam, paprastam žmogui tiek ir belieka – laimės svetur ieškoti.“

Savo minčių, nuomonės už devynių spynų nelaikantis rajono politikos veteranas pripažino, jog jo, kaip tarybos nario, aktyvumą slopino priklausomybė tarybos valdančiąjai daugumai, suvešėjusi biurokratija. „Kai esi valdančioje daugumoje, nelabai tegali kritikuoti jos sprendimus, sprendimų projektus. Per tiek metų įsitikinau, jog, ką biurokratai sugalvojo, tą ir padarys,“ – kalbėjo jis.


Į Rugsėjo 1-ąją – su rūpesčių našta

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Aktualijos

Naujas mokyklų ir vaikų darželių finansavimo modelis, ugdymo kaitos iššūkiai 2018–2019 metais, turima materialinė bazė – tai klausimai, kurie ramiai gyventi neleidžia nei rajono vadovams, nei ugdymo įstaigų direktoriams, galbūt dėl tos priežasties prieš šią Rugsėjo 1-ąją atsisakiusiems tradicinės šventinės konferencijos Kultūros centre ir nusprendusiems apsiriboti kukliu pasitarimu Savivaldybės posėdžių salėje.


Susitikimą Kretingos rajono savivaldybėje su administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku bei Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus specialiste Simona Baubliene inicijavę kretingiškiai Kęstučio g. Nr. 2 ir Savanorių g. Nr. 3A daugiabučių namų gyventojai Viktoras Stirbavičius ir Edmundas Brazdauskis sakė atėję versti „Kretingos būsto“, kurio veikla, administruojant daugiabučius, esą nepatenkinti ir jie, ir kiti jų namų gyventojai.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Kretinga.

Rugpjūčio 24 dieną 14. 58 val. į VĮ „Regitra“ Klaipėdos filialo Kretingos grupę kreipėsi moteris, g. 1979 m., kuri pageidavo registruoti transporto priemonę „Ford Galaxy“. Registravimo metu nustatyta, kad automobilis ieškotas Vokietijoje kaip pavogtas. Moteris paaiškino, kad automobilis priklausė jos mirusiam tėvui ir pagal paveldėjimo teisę bei susitarimą norėjo jį įregistruoti savo vardu.

Kretingos r.

Šatilgalio k. Rugpjūčio 26 dieną į PK su pareiškimu kreipėsi vyras, kad apie 9 val. jam paskambinusi mama pranešė, jog naktį iš užrakinto garažo pavogtas motociklas „IZ“, kurio vertė – 300 eurų. Vagys išlaužė lango kabliuką, sugadino garažo durų spyną, išgriovė sieną. Iš viso padarytas 510 eurų nuostolis.

„P. n.“ informacija


Turi vilties iškovoti bronzą

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Sportas

Savaitgalį įvyko paskutinės Kretingos motobolo klubo rungtynės savoje aikštėje šį sezoną – šeštadienį susitikimas su Minsko „Zaria“ baigėsi rezultatu 4:4, o sekmadienį kretingiškiai įrodė savo pranašumą prieš Minsko „Sdiušt“ rezultatu 8:1. Dabar su tomis pačiomis komandomis varžybos laukia išvykoje – jei kretingiškių sėkmė neapleis, yra vilčių Centrinės Europos motobolo lygoje iškovoti bronzos medalius.


Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, gimę 2007 m. ir treniruojami Arimanto Mikaločiaus, dalyvavo tarptautiniame „Gunara Krumina krepšinio turnyre 2018“, kuris buvo surengtas Latvijos mieste Liepojoje. Kretingiškiai iš šio turnyro sugrįžo su II v. apdovanojimais, o naudingiausiu mūsų komandos žaidėju buvo pripažintas Tautvydas Rudys.


Vasaros sezonas – darbymetis kurorto policijai

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Vakarų Lietuva

Daugiau kaip pusė visų užregistruojamų nusikalstamų veikų per metus Palangoje įvyksta vasaros sezono metu. Taigi tuomet, kai šį kurortinį miestą užplūsta poilsiautojai, nusiteikę pasimėgauti saulėtais orais ir pramogomis, policijos pareigūnams tenka daugiausiai darbo, užtikrinant viešąją tvarką ir išaiškinant nusikalstamas veikas. Pokalbis apie tai – su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato viršininku Algirdu Budginu.


Istorinė tvora kelia grėsmę

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Problema

Įsispraudęs tarp naujosios bibliotekos bei namo-vaiduoklio J. K. Chodkevičiaus g. Nr. 1 ir praeiviams beveik nematomas, išliko akmeninės Pranciškonų vienuolyno tvoros, sumūrytos prieš 400 metų, fragmentas. Baigianti nugriūti tvora kelia grėsmę, todėl dėl jos išlikimo vakar Savivaldybės vadovai tarėsi su Statybos skyriaus specialistais, istoriku Juliumi Kanarsku bei evangelikų liuteronų „Sandoros“ draugijos atstovais Rūta ir Arūnu Šulskiais.


Tvirta tradicija Budriuose – vasaros stovykla vaikams

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Jau 14 metus Budrių kaime buvo suorganizuota vasaros stovykla – šįkart joje dalyvavo penkiolika 5-15 metų vaikų. Organizatoriai pasistengė, kad kiekviena stovyklos diena būtų turtinga veiklos ir įspūdžių, o vaikų tėvams dėl to nereikėtų išleisti nė cento.


Švęsdama savo veiklos 30-metį, Kretingos rajono neįgaliųjų draugija šiandien, rugpjūčio 28-ąją 12 val. Kretingos rajono kultūros centre pradeda savo jubiliejinę šventę, į kurią sukvietė draugijos narius bei svečius iš aplinkinių Klaipėdos apskrities neįgaliųjų draugijų – Palangos, Neringos miestų, Klaipėdos, Šilutės ir Skuodo rajonų. Tuo pat metu įvyks Klaipėdos apskrities neįgalių žmonių draugijų suvažiavimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas